"DGP": Viktor Orban chce zmiany polityki wobec Ukrainy. Do tej pory mówiła tak tylko Rosja

Viktor Orban

Viktor Orban (Stoyan Nenov / AP / AP)

Viktor Orban krytykuje w memorandum rząd Ukrainy - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Dotychczas na arenie międzynarodowej takie stanowisko prezentowała jedynie Rosja.

Z memorandum, do której dotarł "Dziennik Gazeta Prawna" wynika, że Viktor Obran postrzega Ukrainę jako państwo słabe. Dokument powstał po powołaniu rządu Orbana 18 maja. Premier Węgier stwierdza w memorandum, że "mimo niespotykanej w przeszłości rangi politycznej i finansowej pomocy dostarczonej przez NATO, UE, MFW, Bank Światowy i dużą grupę państw, rządowi ukraińskiemu brakuje woli politycznej i zdolności do wykonania podstawowych reform reorganizujących system gospodarczy, polityczny i społeczny wymaganych przez międzynarodowych donatorów ".

Viktor Orban chce zmiany polityki wobec Ukrainy

Następnie węgierski przywódca stwierdza, że Ukraina jest państwem słabym, przez co niezdolnym do ochrony swojej praworządności. Pojawiają się również zarzuty, jakoby na Ukrainie dochodziło do pogwałcenia praw mniejszości.

Nie jest w stanie spełnić swoich zobowiązań wobec różnych organizacji międzynarodowych

- cytuje memorandum "DGP". Orban w memorandum ma również postulować, by NATO wzięło pod uwagę tezy postawione w dokumencie i zmieniło swoją politykę wobec. Jak zauważa dziennik, dotychczas, mimo powszechnej wiedzy nt. problemów z reformami na Ukrainie, w tym tonie wypowiadali się jedynie Rosjanie.

Niedługo wybory na Węgrzech, a Orban coraz mocniej zahacza o rasizm. Nie chce mieszać 'koloru' z innymi

Czy zdałbyś egzamin na kartę rowerową? Dzieciaki z podstawówki dają radę, a ty?
1/19Kto ma pierwszeństwo na drodze dla rowerów?
Zobacz także
 • Wybory na Węgrzech. Liczenie głosów / Nawet 30 proc. nieważnych głosów, zero na opozycję. Węgierskie media śledzą "cuda nad urną"
 • Hungary Elections Fidesz Orbana wygrywa wybory z mocną przewagą. Imponująca frekwencja, liderzy opozycji rezygnują
Komentarze (191)
Viktor Orban postuluję zmianę polityki wobec Ukrainy
Zaloguj się
 • x d

  Oceniono 39 razy 13

  Przecież od dawna wiadomo że Orban i Fidesz są dotowani przez rosjan :)
  Vide: rosyjskie elektrownie atomowe na Węgrzech

 • miastomakow

  Oceniono 33 razy 9

  "mimo niespotykanej w przeszłości rangi politycznej i finansowej pomocy dostarczonej przez NATO, UE, MFW, Bank Światowy i dużą grupę państw, rządowi ukraińskiemu brakuje woli politycznej i zdolności do wykonania podstawowych reform reorganizujących system gospodarczy, polityczny i społeczny wymaganych przez międzynarodowych donatorów" - tak właśnie jest. I możecie pisać że Orban to kumpel Putina, cokolwiek.

 • djenn

  Oceniono 9 razy 7

  Wlochy poprą Orbana i bedą najbardziej prorosyjskim krajem w nieodleglej przyszlosci. Zreszta wizyta Merkel i Macrona w ostatnich dniach u Putina tez zdaje sie zapowiadac koniec sankcji. Wolska powinna plakać , tyle energii wlozyli popisowcy w nienawistne szczucie a tu taki afront.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 31 razy 7

  "Następnie węgierski przywódca stwierdza, że Ukraina jest państwem słabym ..."

  Nawet, jeżeli to prawda to po co prezydent podobno autonomicznego państwa wypowiada się w ten sposób? co chce zyskać dla państwa którego jest prezydentem? Mnie to tylko przypomina włażenie wiadomo komu w odbyt.

 • kali23

  Oceniono 16 razy 6

  Po zorganizowaniu zamachu stanu przez Amerykanów, Ukrainą rządzą Jankesi.

 • szeptun919

  Oceniono 18 razy 6

  Orban stwierdził, że "Ukraina jest państwem słabym" - a to bezczelny kłamca, jak on w ogóle śmiał! Przecież powszechnie wiadomo, że Ukraina jest państwem mocarnym! I dalej bezczelnie łgał, że "rządowi ukraińskiemu brakuje woli politycznej i zdolności do wykonania podstawowych reform reorganizujących system gospodarczy, polityczny i społeczny" - no, to już, proszę Szanownych Państwa po prostu szczyt - przecież wszyscy wiedzą, że dzięki energicznie przeprowadzonym, światłym, mądrym i jakże skutecznym reformom Ukraina w sferze gospodarczej stała się europejską oazą dobrobytu, krajem miodem i mlekiem płynącym, w sferze politycznej oazą swobód i wolności obywatelskich ( tylko niech nikt się nie ośmieli krytykować UPA i Bandery, bo za to - długoletnie więzienie, ale o tym - cicho, sza!), zaś w sferze społecznej niezwykle skutecznie zlikwidowano wszelkie objawy korupcji i nepotyzmu, w związku z czym kraj ten stał się wzorem praworządności dla całego świata. Toteż i nie dziwota, że chmary Polaków, Czechów, a i Węgrów walą na Ukrainę drzwiami i oknami w poszukiwaniu lepszego życia.

  Niech licho weźmie tego kłamcę Orbana...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje