Stacja kosmiczna na tle Księżyca. Fotograf NASA miał szczęście i wykazał się dużym refleksem

NASA udało się uchwycić bardzo malownicze i szczegółowe zdjęcie statku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na tle Księżyca w pełni. Jak doszło do zrobienia tego wyjątkowego zdjęcia?

Zdjęcie wykonał Bill Ingalls, starszy fotograf NASA. 31 stycznia tego roku wszyscy zachwycali się rzadkim zaćmieniem Księżyca o nazwie Super Blue Blood Moon, które wystąpiło po raz ostatnio 150 lat wcześniej. Zjawisku zrobiło zdjęcia mnóstwo ludzi, jednak tylko fotografowi NASA udało się tak precyzyjnie uchwycić statek Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na tle Srebrnego Globu.

Jak powstało zdjęcie?

Fotograf NASA skorzystał z punktu widokowego znajdującego się w Alexandrii w stanie Wirginia. Zrobienie takiego zdjęcia wymaga nie lada talentu, a także odrobiny szczęścia. Statek kosmiczny porusza się z prędkością 8 km na sekundę. Czas na zrobienie zdjęcia jest więc bardzo krótki. Fotograf zadbał o to, by ustawić odpowiednią ostrość, dzięki której podkreślił kratery oraz kontur ciemnego statku na tle srebrzystego Księżyca.

NASA. Elon Musk chce dokonać tego samego >>>

Szczególne zdjęcie NASA

NASA regularnie publikuje wiele zachwycających zdjęć z kosmosu, jednak to jest wyjątkowe ze względu na swoją szczegółowość. Możemy wyróżnić na nim poszczególne części, z jakich składa się statek kosmiczny, na przykład ogromne panele słoneczne. Na kolejnym zdjęciu, przedstawiającym Księżyc w pełnej krasie, statek wygląda już jak maleńka kropka. Z jego pokładu na przestrzeń kosmiczną spogląda sześcioosobowa załoga.

Wyjątkowe zdjęcie NASAWyjątkowe zdjęcie NASA NASA

Więcej o:
Komentarze (46)
NASA. Stacja kosmiczna na tle Księżyca
Zaloguj się
 • loneman

  Oceniono 10 razy 6

  Plaskoziemcow i tak nic nie przekona bo glosza tez, ze nie bylo ladowania na Ksiezycu a satelity, sondy i ISS nie orbituja wokol Ziemi :D
  Przypominaja fanow naszych sekt - kaczej i wolskiej...

 • acototak

  Oceniono 4 razy 4

  Podobne ujęcie zrobione w zeszłym roku amatorskim Nikonem P900
  www.youtube.com/watch?v=pDIPZFqfGGo (czas 1:11)

 • farsizm

  Oceniono 5 razy 3

  Się ustawił.

 • maciacho30

  Oceniono 7 razy 3

  No co wy? PISowcy twierdzą, że ziemia jest płaska, a nad nami jest zaświecona żarówka!

 • Mr. Kimbote

  Oceniono 3 razy 1

  Niewypał z tym NASA - tysiące amatorów codziennie wykonuje takie zdjęcia, zresztą to nie jest zbyt udane, "nasi" chłopcy robią znacznie lepsze. Polecam forum Astropolis i wątek ISS

 • rysiek08031969

  0

  Juz w nic im nie wierzę. Myślę ze to fotomontaz

 • to56ja

  0

  Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć dwie sprawy:

  1. Odkryte przez teleskop Hubble'a są od nas oddalone o 13 miliardów lat świetlnych.
  To znaczy że światło do ziemi leciało 13 miliardów lat. A to oznacza że 13 miliardów lat temu te gwiazdy były oddalone od nas już o 13 miliardów lat świetlnych.
  Pytanie, jeżeli świat istnieje 13,8 mld lat to jak w ciągu 800 milionów lat oddaliło się o 13 mld lat świetlnych ?
  Przecież, jeżeli te gwiazdy oddalały się z prędkością bliską prędkości światła, to i tak trwało by to przynajmniej 14 mld lat. A to oznacza że wszechświat ma przynajmniej 27 miliardów lat !

  2. Każdy kto rzucił kamień w górę wie że na początku ma on większą prędkość.
  Podobno prędkość rozszerzania się wszechświata rośnie. Ale dotyczy to gwiazd oddalonych od nas o miliardy lat świetlnych. To znaczy że ta zmierzona prędkość oddalania się tych gwiazd nie jest bieżącą prędkością, a jest prędkością z jaką oddalały się te obiekty miliardy lat temu a nie teraz.
  Teraz ta prędkość oddalania może być dużo mniejsza. Nie trzeba żadnej ciemnej energii, żeby wytłumaczyć te pozorne przyśpieszenie rozszerzanie się wszechświata.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 6 razy 0

  Co za bzdura. Ziemia jest płaska, a księżyc to tylko lampka na firmamencie. Żadnej stacji kosmicznej nie ma - to tylko spisek dla naiwnych żeby wyciągać od nich kasę!

  Dobrze wiecie kto was wodzi za nos! Dobrze wiecie, że Nowy Światowy Porządek powstał z połączenia żydowskiej chciwości i pozaziemskiej technologii!

  Jaszczurożydzi zrobią z was niewolników!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX