Nagłe spotkanie liderów Korei Północnej i Południowej. Kim Dzong Un nie szczędził czułości

Kim Dzong Un i Mun Dze In spotkali się w strefie zdemilitaryzowanej między dwoma krajami. Jest to drugie spotkanie liderów Korei Północnej i Południowej.

Jak informuje BBC, doszło do niego ponieważ obie strony starają się o to, by doszło do spotkania między Donaldem Trumpem a Kim Dzong Unem. W czwartek prezydent USA poinformował o odwołaniu rozmów zaplanowanych na 12 czerwca, ale już dzień później zasugerował, że szczyt jednak może się odbyć.

Spotkanie Kima i Mun Dze Ina odbyło się w północnej części miejscowości Panmundżom, gdzie przed laty podpisano zawieszenie broni w wojnie koreańskiej. - Liderzy wymienili się poglądami na temat spotkania Korei Północnej z USA - podano w komunikacie. Prezydent Korei Południowej ma poinformować o rezultatach rozmów w niedzielę rano. Spotkanie trwało około dwóch godzin.

Donald Trump odwołuje spotkanie

W czwartek Biały Dom opublikował list prezydenta USA Donalda Trumpa, skierowany do Kim Dzong Una, przywódcę Korei Północnej. "To niewłaściwe, by w tym czasie, odbyć to od dawna planowane spotkanie" - pada w liście. Jako powód takiej decyzji podawane są ostatnie "gniewne i wrogie" wypowiedzi Kim Dzong Una. Kim stwierdził, że decyzja Donalda Trumpa była "nieoczekiwana" i "godna ubolewania".

Korea Północna niszczy poligon nuklearny

W tym samym czasie Korea Północna poinformowała , że zamknęła swój jedyny znany ośrodek testów jądrowych. Według północnokoreańskiej agencji prasowej, demontaż urządzeń znajdujących się wewnątrz poligonu doświadczalnego, doprowadził do zawalenia się wszystkich korytarzy, w których przeprowadzano próby.

Więcej o:
Komentarze (56)
Korea Północna. Kim Dzong Un spotkał się z Mun Dze Inem
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 27 razy 13

  Dogadują się między sobą bo z durnym Trumpem nie idzie , on jest jak chorągiewka , raz tak raz inaczej

 • kryweg

  Oceniono 15 razy 7

  Przyjaźń i szacunek wzajemny jest ponad wszystko ! Może w końcu ci biedni ludzie z Korei Płn. poznają lepsze życie ? Bardzo Im tego życzę !

 • 123waz

  Oceniono 9 razy 5

  czułosci jak za wczesnego Breżniewa

 • kataryniarski

  Oceniono 15 razy 5

  A ja chce zobaczyć ostateczną klęskę Kaczyńskiego - jak klęka i całuje Tuska w rękę... ale by pisowskie trolle zawyły! :D ;D :D

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 3 razy 3

  A ja myślałem, że ten po lewej to Hatakumba. Ta fryzurka...

 • dajzeta_wybiorcza

  Oceniono 9 razy 3

  Dzieciaku z północy-dogadaj sie raczej KONKRETNIE ze swoim krajanem z południa i pozwól żyć swoim poddanym godnie, aby żyli jak normalni ludzie,bez strachu,głodu, cierpienia oraz BEZ BOLSZEWICKIEJ MENTALNOŚCI, inaczej bedziesz na pasku "blondyna z czupryną" a tacy jak on nigdy nie przebaczają.
  Tacy jak on chcą tylko zysk, zysk, zysk kosztem...wszystkich was. Reszta to dla takich jak ON MIĘSO ARMATNIE. Patrz WOJNA HANDLOWA USA.

 • zawsze888

  Oceniono 6 razy 2

  .....rezim amerykanski uczyni wszystko aby nie dopuscic do pojednania obu Koreii.....bandyci wiedza jaka kolejna potege by im wyrosla na horyzoncie.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX