Niesłusznie skazany trafił za kratki jako dziecko, odsiedział 17 lat. Amerykanie mają swojego Komendę

W wieku 14 lat został skazany za zamordowanie strażnika więziennego. Przesiedział 17 lat, formalnie uniewinniono go po dopiero teraz. Historia Johna Bunna poruszyła nie tylko Amerykanów, ale również media na całym świecie.

41-letni John Bunn płakał, gdy sędzia w Nowym Jorku ogłosiła jego niewinność. Walczył o to od 27 lat. - Jestem niewinny, wysoki sądzie, zawsze byłem niewinny. Wysłaliście nieodpowiedniego człowieka do więzienia, a na wolności nadal jest ktoś, kto dokonał morderstwa - mówił podczas rozprawy, cytowany przez CNN.

 

W 1991 r. dwóch strażników więziennych zostało postrzelonych w aucie na Brooklynie. Jeden z nich zmarł w wyniku odniesionych ran. Według śledczych sprawców było dwóch i chcieli ukraść samochód, w którym siedzieli strażnicy.

Jedną z podejrzanych osób stał się 14-letni wówczas John Bunn. Został rozpoznany na zdjęciu przez jedną osobę - rannego strażnika. Jednak ślady krwi i odciski palców nie pasowały do nastolatka.  Bunn miał mimo to pecha - jego sprawa była prowadzona przez nowojorskiego detektywa, obecnie emerytowanego, któremu zarzuca się, że wymuszał zeznania i manipulował świadkami. John Bunn szybko został skazany za morderstwo i próbę morderstwa.

Mężczyzna wyszedł z więzienia w 2009 r. w ramach zwolnienia warunkowego. Walczył jednak o to, by w świetle prawa być niewinnym. Udało się to dopiero teraz.

Bunn jak Tomasz Komenda

Sprawa Johna Bunna przypomina do złudzenia sprawę polskiego skazanego - Tomasza Komendy. Sąd Najwyższy w środę uniewinnił Komendę, którego w 2004 roku prawomocnie skazano na 25 lat więzienia za brutalny gwałt i zabójstwo 15-latki w Miłoszycach pod Wrocławiem. Komenda niesłusznie przesiedział za kratkami 18 lat.

Spędził 18 lat w więzieniu. Prokuratura: jest niewinny. Tomasz Komenda wyszedł na wolność

Więcej o:
Komentarze (62)
John Bunn trafił do więzienia jako 14-latek, odsiedział 17 lat. Został uniewinniony
Zaloguj się
 • jerzytop

  Oceniono 27 razy 23

  Może i Stany mają ,ale mnie ciekawi jedno . Jeżeli ktoś naraza skarb państwa na straty np 10 mln zł / takie odszkodowanie może otrzymać p.Komenda / to czy znajdzie się winny tego stanu rzeczy . A może bedzie tak . Kasierka za 10 gr odpowiada ,magazynier odpowiada złodziej ,kombinator odpowiada za łupienie państwa a pan prokurator odejdzie na zasłużoną wcześniejszą emeryture o ile juz na niej nie jest i odpoczywa po ciężkiej pracy dla dobra państwa i spokoju obywateli
  jeżeli ktoś co miesiąc pobiera 5-7 10 tys z kasy państwa to można od niego oczekiwać sumienności , chyba ,że to tylko dotyczy tych co zarabiają powiedzmy brutto do 3 tys

 • eligiusz_podchrapek

  Oceniono 22 razy 22

  Ponieważ tu się parę pisiorków obudziło, jak to świetnie PIS uratował Pana Komendę, to pragnę przypomnieć, że gdy skazywano Pana Komendę na podstawie źle prowadzonego śledztwa prokuratorskiego, ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym był Lech Kaczyński.

 • niko8472

  Oceniono 36 razy 20

  Amerykanie maja wiecej: tuziny pozbawionych zycia skazancow ktorzy okazali sie niewinni. Maja rowniez prywatny przemysl wiezienny ktory ma sie swietnie.

 • m.a.r.i.o6

  Oceniono 16 razy 12

  Stany mają swojego Komendę? Dobre żarty. W USA powstają fundacje, organizacje, stowarzyszenia zrzeszające rodziny ludzi, którzy zostali skazani na śmierć i wyrok wykonano a po latach okazywało się, że byli niewinni......

 • Janek Janek

  Oceniono 8 razy 8

  To nie jest do złudzenia taka sama sprawa.on walczył o swoje dobre imię bedac od wielu lat juz na wolności.swoja droga ciekawe kiedy faktycznie był ten wyrok uniewinniajacy ?

 • mjg06

  Oceniono 15 razy 7

  Czy widzieliście, co zrobiła Sędzina? Wielki Szacunek dla tej kobiety. W naszym kraju jest to nie do pomyślenia.

 • cromio

  Oceniono 6 razy 6

  Czy ktoś zwrócił uwagę, że "czołowa cywilizacja świata" wsadza CZTERNASTOLATKA do pierdla na wieloletnią karę???

 • real_krab

  Oceniono 24 razy 6

  dlatego wlasnie - wszyscy zwolennicy kary smierci - radykalnego rozwiazania zemsty - powinni byc skazywani na kare smierci :-)))))

 • unterhose

  Oceniono 9 razy 5

  Sedno tej informacji, Bunn wyszedł przedterminowo w ramach zwolnienia warunkowego. Komenda, nie miał najmniejszych szans na warunkowo wyjście, podwód jeden nie przyznał się do winy. Każdy dupek w todze sędziowskiej, który to rozpatrywał, odrzucał wniosek, gdyż Komenda nie jest zresocjalizowany. Uważał się za człowieka niewinnego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX