Prezydent Ukrainy uklęknął w Bykowni przed krzyżem polskich ofiar

Prezydent Ukrainy uczcił pamięć polskich ofiar z tzw. ukraińskiej listy katyńskiej spoczywających w Bykowni. Petro Poroszenko brał udział w uroczystościach Dnia pamięci ofiar politycznych represji. Złożył też hołd spoczywającym w Bykowni ukraińskim ofiarom stalinowskich czystek.

Petro Poroszenko złożył wieniec i uklęknął przed krzyżem polskich ofiar zbrodni katyńskiej spoczywających w podkijowskim lesie. Jak podkreślił - Bykownia to miejsce wspólnej pamięci Polaków, Ukraińców i innych narodów.

Petro Poroszenko zaznaczył, że chyli czoła i składa kwiaty na ziemi, gdzie razem z Ukraińcami spoczywają tysiące rozstrzelanych z rozkazu Stalina polskich patriotów, oraz przedstawicieli innych narodowości. Jak podkreślił - Ukraińcy są solidarni z wszystkimi narodami, które ucierpiały w wyniku zbrodni totalitarnych reżimów, są też otwarci na współpracę w celu zwalczania skutków totalitaryzmu.

W Bykowni spoczywa ponad 3400 polskich ofiar z listy katyńskiej, a także kilkadziesiąt tysięcy ofiar stalinowskich czystek z lat 30-tych ubiegłego wieku.

Więcej o:
Komentarze (172)
Bykownia Prezydent Ukrainy uklęknął przed krzyżem ofiar
Zaloguj się
 • jakobhorner

  Oceniono 25 razy 7

  Mnie interesuje czy klęknie przez 100 tysiącami trupów ludobójstwa UPA i wiejskich rymarzy.

 • krzywelustro

  Oceniono 24 razy 6

  Wg doktryny katolickiej klękając przed Krzyżem (jakimkolwiek, w którymkolwiek miejscu by nie stał i cokolwiek by nie upamietniał), klęka się przed Bogiem, a nie przed ofiarami zbrodni. A to, że prawe i sprawiedliwe matołki tego nie pojmują, to już inna sprawa.

 • Waleria Ksycka

  Oceniono 11 razy 5

  A przy grobach setek tysięcy pomordowanycj przez Ukraińców też się pomodli.

 • kenijro

  Oceniono 25 razy 5

  To ewidentny znak, ze pieniadze sie kończą i bedzie potrzebowal kolejnej dostawy gotówki z chętnej do golenia, naiwnej Wolski.

 • psyhodelic

  Oceniono 31 razy 5

  Dzisiaj udaje i klęka , a jutro nadaje imię Bandery nowej szkole i ulicy.To chory człowiek . Przyjmuje broń z USA aby wybić w wakkach swoich rodaków zamiast negocjować z Rosą

 • berek-oberek

  Oceniono 26 razy 4

  Ale przecież polskim nacjonalistom to nie wystarczy, nienawiść pomiędzy dwoma sąsiadującymi narodami należy podtrzymywać i młodzieży wszczepiać, wszakże Polska zawsze ofiarą przemocy była.

 • 31.februarius

  Oceniono 42 razy 4

  "Petro Poroszenko zaznaczył, że chyli czoła i składa kwiaty na ziemi, gdzie razem z Ukraińcami spoczywają tysiące rozstrzelanych z rozkazu Stalina polskich patriotów, ..."

  A już myślałem, że przypadkiem "zawieruszył" się tam, gdzie rżnięto piłami i nabijano na sztachety Polaków (kobiety, staruszków i dzieciaczki) za to tylko, że byli właśnie Polakami!?

 • anonim_ka

  Oceniono 35 razy 3

  Mój ojciec był "pensjonariuszem " K.L. gdzie strażnikami byli m .in Ukraińcy. Nie wierzę im.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX