Trump nie wiedział, czym różni się wirus HIV od HPV? Dwukrotnie pytał o to Billa Gatesa

O swoich rozmowach z prezydentem USA Bill Gates opowiadał podczas spotkania fundacji Billa i Melindy Gatesów. Według założyciela Microsoftu Trump pytał o różnice między wirusem HIV a HPV. Miał też wątpliwości co do szczepionek.

Nagranie z wystąpienia Billa Gatesa trafiło do programu telewizyjnego "All In w/Chris Hayes", emitowanego przez amerykańską telewizję MSNBC.

Bill Gates opowiada przed widownią o osobliwych pytaniach Donalda Trumpa. Najpierw spotkali się w grudniu 2016 r. Podczas  rozmowy okazało się, jak twierdzi Gates, że Trump wie podejrzanie dużo na temat wyglądu Jennifer - córki miliardera. - To było trochę przerażające. Nie spodobało się to Melindzie (żonie Gatesa) - powiedział cytowany przez "The Guardian" szef Microsoftu.

Komisja ds. szczepionek

Panowie ponownie spotkali się w marcu ubiegłego roku. Gates twierdzi, że podczas obu spotkań Trump był wyraźnie zainteresowany tematem szczepionek. Prezydent Stanów Zjednoczonych pytał o ich szkodliwość, twierdząc przy tym, że rozważa powołanie komisji badającej szczepionki pod względem wywoływania chorób. Gates miał mu odpowiedzieć, że "byłaby to bardzo zła rzecz" i próbował odwieść go od powoływania komisji ds. szczepionek.

HIV i HPV

To nie koniec. Jeśli wierzyć słowom Gatesa Trump podczas spotkań z amerykańskim miliarderem dwukrotnie pytał o różnicę między wirusami HIV i HPV. - Za każdym razem chciał wiedzieć, czy istnieje różnica między HIV a HPV, więc wyjaśniłem mu, że rzadko je się ze sobą myli - opowiedział Gates.

Czy Trump pozwoli rozbroić Iran? Porozumienie nuklearne jest w jego rękach

Więcej o:
Komentarze (80)
Donald Trump pytał Billa Gatesa o różnice między HIV i HPV
Zaloguj się
 • norbertrabarbar

  Oceniono 27 razy 11

  Trump jest kretynem - chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości.
  Taki rozkapryszony synalek milionera z zerową wiedzą i ego wielkości Himalajów.

 • Oceniono 12 razy 10

  Jak powiedział komik John Oliver, to czego nie wie Donald Trump, dało by się zmieścić w książce zwanej powiedzmy... "Encyklopedią":)

 • warszawiak_rodowity

  Oceniono 8 razy 8

  Zanim się ktoś zaśmieje, lub zacznie szydzić, niech sobie przypomni, że my mamy Dudę...

 • szaja25

  Oceniono 6 razy 6

  Panie Trump,najprościej mówiąc, HIV do HPV ma się tak jak, "Picie w Szczawnicy do szczania w piwnicy". Powszechnie znane są pańskie zamiłowania do "tych" rzeczy, więc powinien zrobić pan badania na jedno i drugie.

 • kastoripollux

  Oceniono 14 razy 6

  Kompletny głąb rządzi tym światem. Na przyszłość nic dobrego to nie wróży. On jest w stanie rozróżnić tylko spidermana o batmana. Chyba, że też nie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX