Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle. Harry i Meghan powiedzieli sobie "tak"

Książę Harry i Meghan Markle wzięli ślub w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor.

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle odbył się w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor. 

Książę Harry i Meghan Markle powiedzieli sobie "tak" w świetle kamer:

Później narzeczeni wysłuchali płomiennego kazania biskupa Michaela Curry'ego z Chicago i złożyli przysięgę małżeńską przed Justinem Welby'm, arcybiskupem Cantenbury. Następnie wymienili się obrączkami. 

Na koniec wierni otrzymali błogosławieństwo. Teraz książę Harry i Meghan Markle będą mogli używać tytułów "książę Sussex" i "księżna Sussex".

Książę Harry i Meghan Markle nie mogli ukryć szczęścia - ślub na żywo >>>

Suknia Meghan Markle

Zainteresowanie wzbudziła suknia Meghan Markle. To dzieło Clare Waight Keller, brytyjskiej projektantki, dyrektor artystycznej w Givenchy.

Książę Harry z Walii jest synem księcia Karola i Diany Spencer, wnukiem królowej Elżbiety II. Jest szósty w linii sukcesji do brytyjskiego tronu, po ojcu Karolu, starszym bracie Williamie, księciu Cambridge, oraz jego dzieciach: George’u, Charlotte i Louisie.

Meghan Markle dotąd była aktorką, występowała w filmach i serialach, a także angażowała się w kampanie społeczne. Urodziła się i wychowywała w Los Angeles. Jej rodzicami są Doria Loyce Ragland - terapeutka i Thomas Wayne Markle - operator filmowy. Matka jest Afroamerykanką, ojciec ma pochodzenie holendersko-irlandzkie. Jego rodzina wywodzi się od króla Anglii Edwarda III Plantageneta.

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle - rekordowe koszty

Zaręczyny Harry'ego i Meghan Markle ogłoszono w listopadzie 2017 roku. Później narzeczona księcia została ochrzczona w kościele anglikańskim i przyjęła brytyjskie obywatelstwo.

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle będzie jednym z najdroższych w historii, między innymi ze względu na wysokie koszty zapewnienia bezpieczeństwa. Według szacunków, wydatki mogą sięgnąć 43 milionów dolarów. Dla porównania - ślub księcia Williama i Kate Middleton w 2011 roku kosztował około 34 miliony dolarów.

Goście Meghan i księcia Harry'ego mieli wytyczne, co do stroju. Beckhamowie wpasowali się idealnie! A jak poradzili sobie inni?

Wpadki na królewskich ślubach Windsorów

Więcej o:
Komentarze (22)
Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle
Zaloguj się
 • taciakje_g.pl

  Oceniono 13 razy 9

  Właśnie oglądam w telewizji reżimowej. Policji mniej niż na miesięcznicy smoleńskiej ale przecież i ranga wydarzenia niższa.

 • 1997linda

  Oceniono 3 razy 3

  W Kwaśniewicach stanął w ogniu dom
  W Kwaśniewicach stanął w ogniu dom
  Jedzie, jedzie straż ogniowa, trąbka gra
  Sam Prince Harry dziś prowadzi wóz...
  Jadą, jadą odważni strażacy
  A beczkowóz wzbija w niebo kurz ...

 • 1997linda

  Oceniono 3 razy 3

  Brzydula i Rudzielec
  Niby nic, a znaczy wiele
  Niby nic, a spróbujcie choć raz
  Być brzydulą tak jak ja.............

 • Oceniono 5 razy 3

  Uważam ze takie ślubu są BARDZO potrzebne dzisiejszemu społeczeństwu pokazują piękno małżeństwa , małżeńskiej miłości. Drogę cel i sens naszego życia.

 • kuba161048

  Oceniono 7 razy 3

  Ona po przejściach a on rudy i wszystko w porządku.

 • loneman

  Oceniono 6 razy 2

  Nie mozna jej zazdroscic bo rozsadni wiedza ile czeka ja zadan, wyzwan z jakich musi wyjsc z twarza, ile zazdrosci i intryg ja spotka, jak rodzina jej moze dolozyc jeszcze skoro zbojkotowala slub czy "cien Diany" przy ktorym trudno byc soba a jednoczesnie wywolac sympatie ludu.
  Rozne rywalki i kolezanki mogly jej chciec ukrasc takiego kandydata i okaze sie ktora byla przyjaciolka a jaka tylko znajoma, ma gorzej niz facet wchodzacy na zbyt wysoka grzede a co rzadko zdarza sie w krajach patriarchatu czyli wiekszosci swiata..

 • jan_sobczak1

  Oceniono 6 razy 2

  Emocje jak na grzybach.

 • 1997linda

  Oceniono 4 razy 2

  Ani nie piekna , ani nie bogata.......i nie wsopmne ze nie za mloda tez......... Oj, to musi byc prawdziwa milosc........A ten Harry...... to On wyglada jak starszy sikawkowy z OSP w Kwasniewicach......Ach, co to był za ślub! [para dudi ratira dudidam]

  Ach, co to był za ślub! [bara bara pararara]

  Dęta orkiestra grała ile tchu, mówię wam

  trąby tu, tuby tam, ach! szkoda słów...

  Panie, panowie, to był wspaniały ślub, to był ślub!!!

  Ach, co za ślub!.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX