Spotkanie Merkel i Putina w rezydencji w Soczi. Prezydent Rosji czekał na kanclerz z kwiatami

W Soczi doszło do spotkania prezydenta Rosji Władimira Putina i kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Wizyta szefowej niemieckiego rządu miała charakter roboczy i trwała kilkadziesiąt minut.

Uśmiechy i bukiet kwiatów towarzyszyły powitaniu kanclerz Niemiec Angeli Merkel przez prezydenta Władimira Putina w rosyjskim Soczi. Do spotkania doszło w rezydencji rosyjskiego prezydenta nad Morzem Czarnym.

 

Wśród tematów kilkudziesięciominutowej rozmowy obojga polityków znalazła się m.in. kwestia budowy gazociągu Nord Stream 2. Prezydent Rosji stwierdził, że budowa ta nie ma nic wspólnego z polityką.

Zapewnił też, że nawet po zakończeniu budowy gazociągu Nord Stream 2 Rosja nie zaprzestanie tranzytu "pewnych ilości" gazu przez Ukrainę. Potrzebę kontynuowania tranzytu gazu przez ten kraj podkreśliła kanclerz Angela Merkel. Finanse Ukrainy dość mocno opierają się bowiem na opłatach przesyłowych uiszczanych przez Rosję.

Rosyjski prezydent o Siergieju Skripalu

Władimir Putin życzył też "dobrego zdrowia" Siergiejowi Skripalowi. Ten były podwójny agent, rosyjski i brytyjski, wyszedł w piątek ze szpitala w Salisbury. 4 marca Skripal i jego córka zostali poddani silnie toksycznej substancji paraliżująco-drgawkowej o nazwie nowiczok.

Rosyjski prezydent stwierdził, że gdyby wobec byłego szpiega użyto trucizny stosowanej przez służby specjalne, to zmarłby na miejscu. - Dzięki Bogu ma się lepiej i wyszedł do domu. Niech Bóg da mu dobre zdrowie - powiedział prezydent Rosji.

Apel dotyczący Syrii

Putin w trakcie konferencji prasowej apelował do Europy, by ta pomogła w odbudowie Syrii i dzięki temu umożliwiła uchodźcom powrót do domów. Stwierdził, że dostarczanie pomocy Syrii powinno być "odpolitycznione", co miało związek z niechęcią zachodnich krajów do wspierania reżimu prezydenta Baszszara al-Asada.

Merkel z kolei wezwała Putina, by wykorzystał swój wpływ na Assada, aby zmienił on prawo, które pozbawia Syryjczyków ich majątków.

Wybory po rosyjsku. Władimir Putin po raz kolejny został prezydentem Rosji

Więcej o:
Komentarze (265)
Soczi. Spotkanie Angeli Merkel i Władimira Putina
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 43 razy 21

  Obgadają sobie biznesy, a Adrian w tym czasie robi głupie miny do radiomaryjnych polonusów.

 • a.k.traper

  Oceniono 29 razy 19

  W polityce liczą się kontakty, rozmowy i kontakty, tylko pozazdrościć, z nami niewiele głów państwa rozmawia poważnie.

 • 1utek

  Oceniono 24 razy 16

  Jeżeli pisowska Polska myślała i myśli, że w Europie wszyscy tylko będą wzajemnie skakać sobie do oczu, to mogli zobaczyć, że w swoim myśleniu są baaaardzo osamotnieni. Zresztą jak w wielu innych sprawach.

 • lubat

  Oceniono 20 razy 14

  "Wizyta szefowej niemieckiego rządu (...) trwała kilkadziesiąt minut."
  Póltorej godziny trwało spotkanie w cztery oczy, a potem prawie dwie godziny wspólna konferencja prasowa. To jednak trochę więcej, niż "kilkadziesiąt minut".

 • coelka

  Oceniono 17 razy 11

  A pamiętam jak się Rosjanie prosili wręcz dajcie zgodę na gazociąg przez Polskę a Polska nie i nie. To było za czasów AWS najbardziej kościelne rządy do czasu PiSu. Duma i buta się wylewała z polityków typu Buzek i spółka ,dzisiaj większość PiS. Chodzili po telewizjach i się śmiali ,wprost mówili mówić to sobie mogą jeszcze wbudować trzeba, to tyle pieniędzy nigdy nie wybudują i byli z siebie dumni. Jak dzisiaj PiS, który ogłasza,że unia nie będzie nam mówić co polska ma robić. Dzisiaj płacz, co prawico głupia kościelni wojująca tyle już wywalczyliscie wtedy. Wywalczyliscie też zabory kiedyś i teraz dalej jełopy walczycie a to wy jesteście najgorszym zagrożeniem dla tego kraju.

 • e50504

  Oceniono 29 razy 11

  Tutaj się rozgrywa polityka, a Duduś dzisiaj spotyka się z nikim w Czikago żeby wyżebrać trochę głosów dla swojej partii xD

 • giovinezzabenito

  Oceniono 31 razy 11

  A Polska nadal odgrywa rolę jankeskiego psa łańcuchowego szczutego na Rosję, w zamian za co dostaje kopa za kopem w Dudę i będzie musiała bulić 300 mld dolarów.

 • pascvale

  Oceniono 22 razy 10

  To jest polityk wielkiego formatu. Nasze burki bez mózgów nie powinny nawet szopy pilnować co dopiero interesów państwa

 • kroliklesny

  Oceniono 34 razy 10

  Budowa rury nr 2 po stronie niemieckiej juz sie zaczela. Teraz wolskie ratlerki zapluja sie ze zlosci!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX