Awaryjne lądowanie airbusa z 119 pasażerami. W kokpicie wypadła szyba i częściowo wyssało pilota

Dwóch członków załogi zostało rannych, gdy podczas lotu airbusa A319 należącego do Sichuan Airlines w kokpicie nagle wypadła szyba. Na pokładzie było 119 pasażerów i członków załogi.

Lot z miasta Chongqing w Chinach do Lhasy w Nepalu nie zaczął się dobrze. Po osiągnięciu wysokości przelotowej ok. 10 000 metrów, w kokpicie nagle wypadła szyba. Pilot airbusa wykazał się nie lada kunsztem i wylądował w trybie awaryjnym na międzynarodowym lotnisku Chengdu Shuangliu - podaje serwis airlive.net.

- Nie było żadnego znaku ostrzegawczego. Nagle przednia szyba po prostu pękła i wypadła. Mój drugi pilot został wyssany do połowy przez okno - powiedział kapitan feralnego lotu. 

- Wszystko w kokpicie unosiło się w powietrzu. Większość sprzętu uszkodzona ... i nie mogłem usłyszeć radia. Samolot trząsł się tak mocno, że nie byłem w stanie odczytać wskaźników - opisywał koszmar kapitan.

Biorąc pod uwagę niecodzienny wypadek, drugi pilot może mówić o wielki szczęściu. Dzięki temu, że miał zapięte pasy udało się go ponownie wciągnąć do wnętrza samolotu. Z opresji wyszedł tylko ze zwichniętym nadgarstkiem i niewielkimi zadrapaniami.

Podczas incydentu ucierpiał także jeden z członków personelu pokładowego.

 

Pech do samego końca towarzyszył pasażerom i członkom załogi feralnego lotu. Podczas lądowania na lotnisku w Chengdu Shuangliu w jednej z goleni zapaliły się opony.

Zobacz też:

Ludzie płakali, pilot wzywał Allaha. Po wybuchu silnika samolot awaryjnie wylądował w stolicy Kirigistanu

Więcej o:
Komentarze (59)
W kokpicie airbusa wypadła szyba i częściowo wyssało pilota
Zaloguj się
 • kzet69

  Oceniono 12 razy 8

  Lhasa jest w Nepalu? Nie wiem kim jest ten "jagor" ale powinien natychmiast przenieść się do mediów o. Rydzyka, bo ich poziom prezentuje. Wstyd i żenada drogi portalu!

 • ruski_serwer

  Oceniono 7 razy 5

  A dopiero pisaliście o pilocie, który dementował te rewelacje o wysysaniu. To jak to w końcu jest?

 • blorfin

  Oceniono 7 razy 5

  juz to kiedyś było ( British Airways flight 5390). winne było użycie minimalnie mniejszej średnicy śrub mocujących jedno z okien/szyb kokpitu. Zaleceniem wówczas było ścisłe przestrzeganie instrukcji podczas przeglądów i wymian części.
  co tym razem zawiniło, że pękła szyba?

 • wedrowieczdaleka

  Oceniono 3 razy 3

  jak w boeingu pękła szyba to było o samolocie linii lotniczych zyz, jak teraz jest airbus to producent samolotu jest w tytule

 • tygrysio_misio

  Oceniono 4 razy 2

  Kiedy szyba wypadła w Boeingu wiadomość brzmiała: w samolocie lini lotniczych xxx....

  A wszystko to dlatego, że kiedyś Boeing zapłacił sporo żeby Airbus ludziom kojarzył się w wypadkami, a Boeing nie... a dziennikarze idioci zamiast dalej ciągnąć kase zaczeli pisać tak za darmo

 • cah50

  Oceniono 2 razy 2

  Którą połowę wyssało ?

 • panicyniczna

  Oceniono 2 razy 2

  ten Airbus był oryginalny czy oryginalnym zamiennikiem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX