Antysemityzm i wezwanie do "odebrania ziemi Polsce". Konsul Ukrainy w Hamburgu szokuje

Wezwania do przemocy ze względu na narodowość i odbierania ziemi Polsce publikował przez lata na Facebooku Wasili Maruszczyn, konsul Ukrainy w Hamburgu. Po upublicznieniu sytuacji zareagowało MSZ w Kijowie

Sprawę konsula Ukrainy ujawnił bloger Anatolij Szarij. W nagraniu na Youtube.com pokazywał profil facebookowy Wasilija Maruszczynca.

Widać tam m.in. wpisy o odbieraniu ziemi Polsce siłą, flagę proponowanego "państwa aryjskiego" ze swastyką na środku, antysemickie komentarze czy też zdania "Być faszysta to honor" i "śmierć antyfaszystom". W jednym z wpisów wzywał do przemocy wobec Polaków, Węgrów i Romów. Te treści były widoczne tylko dla osób, które są w gronie znajomych konsula na portalu. 

 

Teraz zareagowało na to ukraińskie MSZ. "Ukraińska Prawda" podaje, że konsul Maruszczyn został zawieszony i prowadzone jest postępowanie dyscyplinarne. Ma być prowadzone w trybie pilnym. W tej chwili jest on zawieszony w wykonywaniu obowiązków i prawdopodobnie zostanie niedługo odwołany. 

"Dla antysemitów i osób, które wzbudzają wrogość na tle etnicznym nie ma miejsca w cywilizowanym społeczeństwie ani w Ministerstwie Spraw Zagranicznych" - zapewnił szef ukraińskiej dyplomacji Pawło Klimkin.

'Trzeba mieć nie po kolei we łbie'. Pokazaliśmy kombatantom reportaż 'Superwizjera' o polskich neonazistach

Więcej o:
Komentarze (176)
Niemcy. Ukraiński konsul wzywał do "odebrania ziemi Polsce"
Zaloguj się
 • Barry Kent

  Oceniono 77 razy 41

  A jak nasze Waszczykowskie, Błaszczaki i inni im pokorni podobne dyrdymały w świecie gadają, to jest ok, wstajemy z kolan, niepokorni....

 • cassian64

  Oceniono 31 razy 21

  Ale zakazana morda

 • norbertrabarbar

  Oceniono 32 razy 18

  Ale jak to?

  Przecież polscy nacjonaliści umawiali się z nacjonalistami ukraińskimi...
  Co z hasłem "nacjonaliści wszystkich krajów łączcie się"?

 • leksie

  Oceniono 21 razy 13

  Ciekaw jestem kiedy niemcy zabiira sie do wpisow Pawlowicz

 • cob22

  Oceniono 18 razy 12

  Widocznie kazdy kraj ma swoj ONR i takich pomylencow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX