Uśmiechnięta Ivanka i płonąca Strefa Gazy. Na takie zdjęcia z Izraela patrzył dziś cały świat

Gdy w Jerozolimie otwierano ambasadę USA, w Strefie Gazy trwały protesty Palestyńczyków i starcia z izraelskim wojskiem. Telewizje z całego świata relacjonowały obydwa wydarzenia, pokazując na żywo, co działo się na Bliskim Wschodzie.

14 maja po godz. 16 w Jerozolimie otwarto ambasadę Stanów Zjednoczonych. Jej otwarcie zbiegło się z 70. rocznicą proklamowania niepodległości przez Izrael. Wydarzenie budzi kontrowersje w związku ze sporem żydowsko-palestyńskim o status Jerozolimy.

Na uroczystości otwarcia ambasady nie pojawił się prezydent Donald Trump, ale zabrał głos poprzez nagranie, które odtworzono na ceremonii. Podkreślał, że USA jest zaangażowane w szerzenie pokoju między Izraelem a Palestyńczykami, a także jego innymi sąsiadami. - Stany Zjednoczone zawsze chcą być wielkim przyjacielem Izraela i partnerem w sprawie wolności i pokoju - powiedział Donald Trump.

Fot. Sebastian Scheiner / AP Photo

W tym samym czasie, gdy m.in. premier Izraela Benjamin Netanjahu czy Ivanka Trump (reprezentowała ojca w Jerozolimie) uczestniczyli w uroczystości, dalej trwały protesty Palestyńczyków w Strefie Gazy.

Nawet izraelskie telewizje nie przerywały nadawania obydwu wydarzeń, co widać na zdjęciach i nagraniach, jakie zamieszczane są na Twitterze:

Czekamy na Wasze opinie pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (291)
Otwarcie ambasady USA w Jerozolimie. Relacje telewizji
Zaloguj się
 • smiki48

  Oceniono 55 razy 41

  mając do wyboru przyjaźń z Polską albo z Izraelem, USA nie będą zastanawiać się ani sekundy. Wybiorą opcję związaną z interesami Izraela. Polskę sprzedadzą, tak jak to wielokrotnie robili wcześniej.
  Tylko my naiwni wierzymy, że amerykanie będą umierać za Gdańsk.

 • ziggybum

  Oceniono 49 razy 33

  Pamiętajmy jaka paria rządzi teraz Izraelem - to konserwatywna partia nacjonalistyczna - czyli taki izraelski PiS.

 • tektek

  Oceniono 44 razy 20

  Kiedys uwazalem ze Izrael to taki przyczolek wspolczesnych europejskich wartosci na bliskim wschodzie. Ale od jakiegos czasu mam wrazenie ze Izrael wsparty nieskonczonym zapleczem amerykanskich rakiet i samolotow to wyjatkowo kryminalne i obludne panstwo ktore dodatko ma czelnosc ckliwie pouczac reszte swiata...

 • sselrats

  Oceniono 32 razy 14

  Nieeuropejska Netta z Izraela wygrywająca festiwal Eurowizji, uśmiechnięta Ivanka i płonąca Strefa Gazy. Na takie zdjęcia patrzył dziś cały świat.

 • facio60

  Oceniono 37 razy 11

  Jednym słowem wszystko dobrze. Jeszcze tylko Izrael rękami USA rozpieprzy Iran, od nas wydębi 300 mld dolarów i świat bedzie piękny. A radości zwolenników GW nie będzie końca.

 • biba1234567

  Oceniono 25 razy 9

  +To bardzo smutne, że premier Izralea zachowuje się jak Hitler, to smutne ze Izraelczycy uwazaja sie za lepsze od innych ofiar 2WŚ, dzisiejsi Izraelczycy zachowują się jak niemiecki nazisci w latach 40stych.

 • jan3211

  Oceniono 12 razy 6

  Potomkowie "policjantów żydowskich" tych którzy trzymali porządek w niemieckich Gettach, robią porządek na wzór ojców, czyli pomagają w pacyfikacji miasta zajętego przez okupanta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX