Komentarze (816)
Przeniesienie ambasady USA do Jerozolimy. W Strefie Gazy giną ludzie
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • szats69

  Oceniono 21 razy 3

  Kiedy sankcje w stosunku do Izraela? Gdyby do czegoś podobnego doszło w Europie to mówilibyśmy o ludobójstwie. A tu jak zwykle jakieś nieśmiałe apele i to wszystko.

 • spinaker99

  Oceniono 31 razy 3

  Polacy nie znają sytuacji w Palestynie a mordy otwierają no bo teraz nacja bandycką USA popiera.Gdyby was z rodzinami wypie...no z domu i ziemię zabrano to rzucalibyście medalikami i różańcami.Jak to fajnie siedzieć 4 tys km od rozruchów wódy się nachlać i mędrkować

 • wj_2000

  Oceniono 6 razy 2

  @biba1234567, który pisze iż przestał byc neutralny względem Izraelaz gdy się zorientował, jak bardzo "Żydzi nienawidzą Polaków".
  Mam wielu znajomych Żydów z którymi bardzo się lubimy! Ci sami Żydzi lubią i cenią wielu innych "rdzennych" Polaków(cokolwiek owo rdzennych znaczy).
  Ale ja obserwuję i czytam teksty jeszcze innych rdzennych, które są tak podłe, tak bezpodstawne w swej nienawisci do ogółu Żydów, że zupelnie mnie nie dziwi pogarda i nienawiść Żydów do takich Polaków. Mam też pojęcie co do czynów popełnianych przez ten sort moich rodaków jeszcze przed wojną, a co dopiero, gdy Niemcy dali przyzwolenie na wszelakie podłości.

 • estrim

  Oceniono 4 razy 2

  Po to są granice, żeby wyznaczały obszary obowiązywania innych praw. Ktoś tę granicę przekracza, poddaje się prawu za nią obowiązującemu. Jeśli to prawo mówi, że ktoś przekraczający ją w innym, niż do tego wyznaczone, miejscu może być zastrzelony, to tak może być i oburzać może co najwyżej burzenie się o to.

  Natomiast kwestia agresywnej ekspansji Izraela w regionie to druga rzecz...

 • niewidzesensu

  Oceniono 6 razy 2

  Niezależnie od tego co tutaj wymyślą komentujący miażdżąca większość państw świata choćby via Zgromadzenie Ogólne ONZ wyrażała wielokrotnie swoje zdanie o izraelskiej okupacji i polityce represji wobec ludności terytoriów palestyńskich. Tyle tak różnych krajów ze wszystkich zakątków świata, różne religie, systemy polityczne i poziomy zamożności i przytłaczająca większość z nich jednoznacznie krytycznie wypowiada się zarówno o okupacji jak i polityce okupacyjnej i sąsiedzkiej tego państwa. Częstokroć spośród 200 krajów dosłownie 6 - 8 podziela opinie Tel Avivu. Sam Izrael, zgodnie z badaniami opinii publicznej, jest natomiast jednym z kilku najgorzej postrzeganych krajów świata. W doborowym sąsiedztwie Korei płn czy Pakistanu. Ja bym to uznał za wyjątkowo ryzykowną inwestycję w przyszłość. Szczególnie jak bym mieszkał w sumie niewielkim państwie jak Izrael przecież jest. Bo wiecznie wygrywać się nie da. A jak powiedział bodaj Amos Os proizraelska polityka USA nie jest prawem natury.

 • emeni

  Oceniono 8 razy 2

  Niby "każdy kraj ma prawo bronić swoich granic" a jak Orban postawił płot, żeby zatrzymać agresywne watahy rwące milionami, to podniósł się wielki kwik?

 • sselrats

  Oceniono 12 razy 2

  Europa nazwet pozwala zeby nieeuropejski Izrael startowal w konkursie Eurowizji. Malo tego: zeby festiwal Eurowizjiodbywal sie poza Europa, w Izraelu. Zazydzialy kontynencik.

 • kac

  Oceniono 22 razy 2

  i tak Ci, co kiedyś byli mordowani sami stali się oprawcami.
  słychać cyniczny chichot historii...
  Coraz trudniej będzie Żydom epatować holocaustem gdy dzisiaj już sami zabijają...

 • partia_niewidzialnych

  Oceniono 22 razy 2

  Ależ wy macie problem, współczuję. Z jednej strony ukochani Żydzi, z drugiej strony uwielbiani muzułmanie. I doprawdy nie wiadomo, kto bardziej skłonny wysadzić w powietrze szkolny autobus pełen nieprzyjacielskich dzieci.

 • kimdongun

  Oceniono 54 razy 2

  Izraelczycy postrzelili m.in. ludzi planujących podłożenie bomb w jednym z miejsc
  Bomb pewnie nie mieli ale w raporcie trzeba było co napisać...

 • kat_ja1

  Oceniono 3 razy 1

  Prezydencik Tłumok, potępiający rzekome działania Rosji w Syrii, jakoś sam siebie nie potępia, że w Strefie Gazy giną ludzie w tym dzieci?Ot, amerykańska demokracja....

 • Filip Syrek

  Oceniono 7 razy 1

  "Decyzja Trumpa wywołała masakrę." - kompletna bzdura. Decyzja fanatykow palestynskich wywolala przelew krwi - IDF nikogo nie zaatakowala. Nie decyzja Trumpa nieuki i klamcy - USA uznalo Jerozolime za stolice Izrael juz w 1995 roku gdy Izrael to obwiescil. Przekladanie przeniesienia ambasady - to jedyne co zostalo skrocone przez Trumpa. Ale ideolodzy, indoktrynaci lewaccy oczywiscie napisza ze Trump jest winny krwi malych dzieci pomijajac fakty, ze nikt palestynczykom nie kazal atakowac granicy, podkladac bomb, niszczyc posterunkow granicznych, uzywac proc dalekiego zasiegu ktore potrafia rozbic czaszke, a przede wszystkim kryc sie za dziecmi. To jest ich strategia od dawna - dzieci jako zywe tarcze. Oni bardziej nienawidza Izraela niz kochaja swoje wlasne dzieci - jesli gdzies zwrot 'podludzie' sie nalezy to w stosunku do takich sukinsynow jak ci terrorysci.

 • r.maszkowski

  Oceniono 7 razy 1

  Pokojowe protesty z użyciem bomb. Dziwni Żydzi ciągle nie chcą dać się zabić. Tymczasem Syria i Rosja używają w stosunku do Palestyńczyków innych metod, takich które nie pobudzają protestów cywilizowanego świata - bombardują palestyński obóz w Damaszku.
  Wieloreligijna Jerozolima w latach 1948-1967 zmniejszyła liczbę religii we wschodniej części okupowanej przez Jordanię. Jordania zrobiła czystkę we wschodniej Jerozolimie, jak też w Judei, którą nielegalnie anektowała i nazwała Zachodnim Brzegiem. Wyczyszczone zostały również synagogi. Ci wszyscy politycy i dziennikarze albo nie mają pojęcia o czym piszą albo udają.

 • Oceniono 5 razy 1

  O ile wiem to od dawna wiadomo, że zbliżając się do granicy można zostać zastrzelonym chcąc ja nielegalnie przekroczyć. Europejczycy mogą tego nie zrozumieć bo u nas granic nie ma i każdy 30 letni muzułmanin podający się za 13latka przechodzi jak chce. Gdyby nie strzelali to jutro mieliby 10 tyś wrogo nastawionych ludzi wewnątrz kraju, a tak mają ich za granicą. Pozdrawiam

 • djenn

  Oceniono 5 razy 1

  Nie będę ukrywał, że mnie zawsze cieszy jak ta wspaniała religia pokoju ma spuszczany potężny łomot. hehe

 • vargur09

  Oceniono 11 razy 1

  wystarczyło by nie robić rozpierduchy i nie było by ofiar - atakują obrażeni palestyńczycy więc jesst wielka afera - atakują i giną , chyba nie spodziewali się czegoś innego

 • jacekzwawy

  Oceniono 11 razy 1

  Ja czegos nie rozumiem w logice redaktorow tego portalu. Czy to Trump zabijal ludzi czy Arabowie? A jesli to jednak Arabowie zabijali, to z jakiej paki mieszacie do tego Trumpa? Ja rozumiem, ze z powodow historycznych zydom nie wypada robic pewnych rzeczy, ale spojrzmy prawdzie w oczy: Arabow, wszystkich Arabow trzeba co najmniej wysiedlic z Izraela raz na zawsze aby zapanowal spokoj.

 • sparky6

  Oceniono 5 razy 1

  Jeżeli ktoś chce przyjmować tych uchodźców w Europie Zachodniej, to przecież my nikomu nie zabraniamy 💪💪💪💪💪💪💪😀
  Ale jednocześnie chcemy wyraźnie wskazać na to, że my tu nad Wisłą decydujemy kto będzie do Polski przybywał 💪💪💪💪

 • dar61

  Oceniono 5 razy 1

  Jaki Trump jest, każdy widzi.
  Złapał Filistyn Izraelitę, a Izraelita za łeb trzyma.
  Wieczne Miasto i wieczna w nim wojna. I to nie tylko między chrześcijany o świątynię...

  ***
  Takich trzech redaktorów, jak was dwóch, to nie ma ani jednego w Redakcji.
  Co najmniej 500 osób widzi taki orto-byk:
  '...Oprócz 16 ofiar śmiertelnych, co najmniej 500 osób...' [PRZECINKOZA]
  >>> śmiertelnych co najmniej... [BEZ PRZECINKA]

  '...Po godz. 18 CNN, powołując się na doniesienia Ministerstwa Zdrowia Palestyny przekazało, że zginęły...' [BRAK DOKOŃCZENIA ZDANIA WTRĄCONEGO]
  >>> Ministerstwa Zdrowia Palestyny, [PRZECINEK] przekazało, że zginęły...
  >>> Po godz. 18 CNN przekazało - powołując się na doniesienia Ministerstwa Zdrowia Palestyny - że zginęły...

  Gwarantowana nagroda za anty-ortografię dla Redakcji:
  '...Zdaniem krytyków, obecność ambasady w poprzednim miejscu, gwarantowała...'
  >>> Zdaniem krytyków [BEZ PRZECINKA] obecność [...] miejscu [BEZ PRZECINKA] gwarantowała...

 • dabera

  Oceniono 7 razy 1

  "Każde państwo ma obowiązek bronić swoich granic " - szkoda, że jest to traktowane wybiórczo. Jednym wolno inni są oskarżeni o zbrodnie wojenne.

 • rumpa

  Oceniono 15 razy 1

  Na YT jest fajna wypowiedź Naoma Chomsky'ego pod tytułem - czemu Ameryka ma takiego pie...a na punkcie państwa Izrael. Ładna jest, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że autor jest Żydem :)))

 • sselrats

  Oceniono 11 razy 1

  Nie ma problemu, uspokoi sie przed nastepnym festiwalem Eurowizji w Izraelu.

 • kolona

  Oceniono 19 razy 1

  w ambasadzie bal, impreza, uśmiechy, szampany, 800 gości raduje się z przeniesienia do Jerozolimy, na zewnątrz tragedia, 43 osoby już nie żyją. Brawo Wielki Brat, pokazał gdzie ma tych co myślą inaczej niż on.

 • tambourine_woman

  Oceniono 35 razy 1

  Nie decyzja Trumpa, tylko przemoc Hamasu. To nie Izrael jest stroną atakującą. Izrael broni swojego terytorium - i swojej ludności (cywilnej), którą atakują palestyńscy bojówkarze.

 • az555

  Oceniono 15 razy 1

  Prez.Trump nie zdecydował się na obecność.Ale wysłał córkę z mężem.Wspaniały ,odważny człowiek.Szacun:)

 • kac

  Oceniono 6 razy 0

  Niemal wszystkie zagraniczna a i krajowe portale obwiniają o masakrę Hamas, że specjalnie nasyła ludzi aby do masakry dochodziło. U Was ta sama od miesięcy zgrana anty-Tumpowa płyta. Do znudzenia. W sumie to właśnie tak, jesteście w swoich manipulacjach już po prostu nudni/

 • Borysxtra

  Oceniono 6 razy 0

  Pycha i żądza władzy. Ludzie się pogubili. Brat brata zabija bo walczy o granice wymyślone.
  Miłości i Miłosierdziu Bożemu polecam zarówno braci palestyńczyków jak i żydów. A najbardziej polityków bo oni miłosierdzia najbardziej potrzebować będą.

 • nieudocznik

  Oceniono 4 razy 0

  byly dwie mozliwosci przetrwania 2 wojny swiatowej - byc uraowanym przez jakis europejczykow najczesciej Polakow lub kooperowac z nazistami - no i mamy dzieci i wnukowie tych kooperantow stworzyly kraj na wzor nazistowski

 • vidi12

  Oceniono 14 razy 0

  Żydzi to ludobójcy !!! i w czym są lepsi od hitlerowców... tacy sami bandyci !!!

 • michall1977

  Oceniono 14 razy 0

  Żydowscy ludobójcy mordują niewinnych Palesteńczyków, mają też plany ograbić Naród Polski za niemieckie zbrodnie. Należy zerwać stosunki dyplomatyczne z ludobójczym Izraelem!

 • biba1234567

  Oceniono 8 razy 0

  Palestynczycy to barbarzyncy a Zydzi to mordercy
  Zydzi z NKWD i UB wymordowali po wojnie 500.000 POlakow

 • adkrawczyk

  Oceniono 4 razy 0

  Jak nasze górniki na pielgrzymce w Warszawie , festyn jak się patrzy . Po co oni tam lezą może mi ktoś wyjaśnić.

 • kastoripollux

  Oceniono 12 razy 0

  Jerozolima była od początku czyli kilka tysięcy lat stolicą Izraela. Palestyńczycy to wybryk natury, co oni chcą? Niech idą do arabów na pustynię - tam jest ich miejsce.

 • bonifacyp

  Oceniono 10 razy 0

  Masakra w strefie Gazy jest efektem arabskiego terroryzmu, a nie decyzji Trumpa.

 • Oceniono 14 razy 0

  Logika lewacka jest niesamowita.Winia USA za to ze Palestynczycy nie akceptuja lokalizacji ambasady USA na terenie Izraela!
  Jesli USA zechce otworzyc ambasade w dowolnym miescie Izraela to to zrobi i g...kazdemu do tego !
  Sytuacja wyglada tak ...odwiedzam kumpla ktorego ktos inny nie lubi i nie chce abym go odwiedzal i zwiazku ztym bije sie z odwiedzanym kumplem abym go nie odwiedzal
  Uwaga i teraz lewacka logika , to moja wina bo nie powinienem odwiedzac kumpla i to jest moja wina !

 • feurig59

  Oceniono 14 razy 0

  Gaza przed oddaniem jej Arabom/Hamasowi była rajem na ziemi, najpiękniejsze plaże regionu, infrastruktura, bogactwo...Mogłaby swobodnie konkurować z Tel Aviv'em. Zobaczcie co z niej zrobili - przeżarte korupcją i dżihadem g...o w którym nadal głównym postulatem jest zniknięcie Izraela z map świata.

 • gelbigel

  Oceniono 12 razy 0

  "Decyzja Trumpa wywołała masakrę."
  raczej nie to po prostu pustynne głupki robią zadyme

 • j-ugo

  Oceniono 10 razy 0

  Naród Żydowski w 1948 roku dostał swoje państwo IZRAEL.
  0d tego czasu naród żydowski powiększył swoje państwo kosztem narodu palestyńskiego.

 • sselrats

  Oceniono 8 razy 0

  Wyglada jak mecz pikarski w Europie.

 • der-rauber

  Oceniono 10 razy 0

  kto myślący wierzy cnn czy bbc, oni mówią co masz myśleć a nie jak jest

 • darpodinio

  Oceniono 30 razy 0

  Gdyby Izrael w ogóle nie powstał to może nie powstałyby też takie organizacje jak OWP, Czarny Wrzesień, Hamas, Al-kaida, ISIS...

 • herbat

  Oceniono 6 razy 0

  "religion is root of all evil" Richard Dawkins

 • czeski_honza

  Oceniono 12 razy 0

  Trump zachował się jak słoń w składzie porcelany. Ale Izrael jest istotną przeciwwagą dla arabskich i muzułmańskich ekstremistów. Podziwiam to państwo: stworzone od podstaw i bronione przez cały naród. Już kilka razy dali arabusom popalić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX