Wysiedli z auta w parku safari. Matka z dzieckiem na rękach podeszła do stada gepardów

Goście parku safari w Holandii, wbrew regulaminowi, na kilka minut wysiedli z samochodu i chodzili tuż obok stada gepardów. Gdy zwierzęta rzuciły się w ich kierunku, matka z dzieckiem na rękach w ostatniej chwili wróciła do auta.

Skrajnie niebezpieczną sytuację nagrali inni goście parku safari Beekse Bergen w Holandii. Na wykonanym z samochodu filmie widać, jak inni odwiedzający dwukrotnie wysiadają z samochodu w pobliżu grupy gepardów.  

Za pierwszym razem otwierają drzwi i bagażnik, stoją przy samochodzie i z odległości zaledwie kilku metrów robią zdjęcia drapieżnikom. Poza dorosłymi, jest tam też kilkuletnie dziecko, które samo chodzi obok auta. 

Gdy świadkowie spotykają turystów - prawdopodobnie z Francji - po raz drugi, ci chodzą w innym miejscu tuż obok gepardów. Kolejne drapieżniki podbiegają do nich, w tym do kobiety, która trzyma na rękach dziecko. - O nie! Mój Boże! O Ku***a! - krzyczą mężczyźni, którzy nagrywają sytuację. Gdy zbliża się więcej drapieżników, dwie osoby biegną do samochodu, a dwie pozostałe - wycofują się powoli. - Co to cholery! Do auta! - krzyczą świadkowie. Kobieta z dzieckiem odgania geparda ręką, gdy ten przysiada, jakby szykował się do skoku na nią. Dopiero wtedy wsiada ona do samochodu.

Autorzy nagrania mówili mediom, że ostrzegali chodzących poza autem turystów gestami, ale ci zupełnie to zignorowali.

 

Park: Zignorowano jasne zakazy 

Sprawę opisały holenderskie media, a park wydał oświadczenie na Facebooku. "Potępiamy ten incydent i jesteśmy zszokowani tym, co widać na nagraniach" - komentują. Park zapewnia, że zawsze podejmuje wszystkie możliwe środki, aby zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym oraz zwierzętom. Goście są informowani z kilku językach i przy pomocy obrazków, że wysiadanie z samochodu jest zabronione, podobnie jak otwieranie okien. 

"Głęboko żałujemy, że te osoby zignorowały te jasne wskazania. Ale uważamy to za jednostkowy incydent, który na szczęście zakończył się dobrze dla ludzi i naszych zwierząt" - czytamy w informacji. 

Niedawno poznańskie zoo w bardzo ostrym wpisie na Facebooku skrytykowało odwiedzających, których działania - choć nie tak niebezpieczne, jak chodzenie obok gepardów - także mogą skończyć się fatalnie.

Chodziło o rodziców i opiekunów, którzy łamią zakazy i chodzą z dziećmi na rękach lub sadzają je na barierkach wybiegów niebezpiecznych zwierząt, jak niedźwiedzie czy tygrys. "Ile trzeba, żeby czysta rodzicielska głupota nie skończyła się tragedią?" - pytali na Facebooku pracownicy zoo.

Więcej o:
Komentarze (300)
Holandia. Chodziła z dzieckiem obok stada gepardów
Zaloguj się
 • cztery0000ziobra

  Oceniono 64 razy 56

  Ludzie są niewyuczalni. Można im tłumaczyć jak komuś dobremu, a oni dalej będą jeść muchomory sromotnikowe, skakać na głowę do płytkiej wody, urządzać kuligi za samochodem albo głosować na PiS. Kandydatów do nagrody Darwina na świecie nie brak.

 • jan.janowicz65

  Oceniono 72 razy 54

  I to jest dowód na to, że byle kretyn może bez problemu mieć dziecko, człowiek to najbardziej skomplikowany organizm, ale może go sobie "zrobić" nawet imbecyl.

 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 42 razy 40

  Polacy powinni nauczyć geparda jak jeść Francuza widelcem.

 • bartek_7777

  Oceniono 36 razy 32

  Widziałem ostatnio takiego naszego Janusza, który w ruinach zamku w Ogrodzieńcu najpierw sam wyszedł na najwyższej baszcie na prześwit na krenelażu, a następnie wciągnął takiego ok. 10-letniego. Jedno niefortunne gibnięcie i polecieliby tak niechybnie z 20 metrów w dół. Głupota niektórych rodziców jest niesamowita. A matka z drugim mniejszym dzieckiem stała obok i zero reakcji. A może tak działa po prostu naturalna selekcja.

 • nanorobot

  Oceniono 28 razy 24

  Jak rozumiem, te osoby otrzymały zwrot kosztów biletów i przeprosiny? Przyjechali oglądać dzikie zwierzęta a dostali jakieś niedorobione łajzy, które nawet nie potrafią nawet upolować człowieka ...

 • dobrylos

  Oceniono 22 razy 20

  Darwin miał rację.Dobór naturalny to według.Darwina jeden z podstawowych czynników ewolucji) polegający na utrzymaniu się przy życiu najbardziej przystosowanych organizmów żywych, a eliminujący organizmy mniej przystosowane...matka idiotka jest tego dowodem.Napewno miała mokre majtki gdy zrozumiała wreszcie co zrobiła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX