Seria zamachów samobójczych na chrześcijan. Ich autorami była 6-osobowa rodzina, w tym dzieci

Trzech skoordynowanych zamachów samobójczych na chrześcijan w indonezyjskim mieście Surabaja dokonali członkowie jednej rodziny. Poinformował o tym szef indonezyjskiej policji, Tito Karnavian.

Zamachy, w których zginęło 11 osób, przeprowadzono w trzech kościołach w Surabai. Ofiar mogło być więcej, bo w czwartym kościele znaleziono i rozbrojono ładunek wybuchowy.

Według policji autorami zamachów byli członkowie sześcioosobowej rodziny: matka, ojciec, ich córki w wieku 9 i 12 lat oraz synowie w wieku 16 i 18 lat. Cała rodzina współpracowała z dżihadystycznym ruchem JAD, który wspiera tak zwane Państwo Islamskie.

Komentując zamachy, prezydent Indonezji Joko Widodo zaapelował o jedność przeciwko terroryzmowi. - Państwo nie będzie tolerowało tego aktu tchórzostwa - mówił prezydent. Nazwał też zamachy "barbarzyńskimi".

W związku z atakami wszystkie kościoły w Surabai zostały zamknięte do odwołania. Zrezygnowano również z planowanych na dziś targów żywności w tym drugim co do wielkości mieście Indonezji.

W Indonezji 90 procent mieszkańców to muzułmanie.

Więcej o:
Komentarze (38)
Zamachy na chrześcijan w Indonezji. Ich autorami była rodzina
Zaloguj się
 • palefire

  Oceniono 10 razy 6

  Tylko w okresie 2010-2017 na całym świecie muzułmanie dokonali 19783 ataków terrorystycznych, których ofiarą padło 144 352 osoby! prawie 150 tys. zabitych! Poziom indoktrynacji pro muzułmańskiej przez mainstreamowe media jest już tak duży,, że być może jedynie twarde fakty, statystyki przemówią do niektórych...150 tys. zabitych przez 8 lat! Tyle w temacie religii pokoju.

 • heliheli

  Oceniono 22 razy 6

  no wlasnie , nie przyjmowac mlodych byczkow z bliskiego wschodu , przyjmowac tylko rodziny z dziecmi . Bedzie bezpieczniej ..... bu ha ha ha ha

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 15 razy 3

  Religia Pokoju w najbardziej rzekomo tolerancyjnym kraju z muzułmańską większością = Indonezja

 • shtalman

  Oceniono 6 razy 0

  Trzeba koniecznie wysłać tam Bankstera Krzywoustego, on lubi się parać rechrystianizacją

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX