Seria zamachów samobójczych na chrześcijan. Ich autorami była 6-osobowa rodzina, w tym dzieci

Zamachy, w których zginęło 11 osób, przeprowadzono w trzech kościołach w Surabai

Zamachy, w których zginęło 11 osób, przeprowadzono w trzech kościołach w Surabai (TRISNADI/AP)

Trzech skoordynowanych zamachów samobójczych na chrześcijan w indonezyjskim mieście Surabaja dokonali członkowie jednej rodziny. Poinformował o tym szef indonezyjskiej policji, Tito Karnavian.

Zamachy, w których zginęło 11 osób, przeprowadzono w trzech kościołach w Surabai. Ofiar mogło być więcej, bo w czwartym kościele znaleziono i rozbrojono ładunek wybuchowy.

Według policji autorami zamachów byli członkowie sześcioosobowej rodziny: matka, ojciec, ich córki w wieku 9 i 12 lat oraz synowie w wieku 16 i 18 lat. Cała rodzina współpracowała z dżihadystycznym ruchem JAD, który wspiera tak zwane Państwo Islamskie.

Komentując zamachy, prezydent Indonezji Joko Widodo zaapelował o jedność przeciwko terroryzmowi. - Państwo nie będzie tolerowało tego aktu tchórzostwa - mówił prezydent. Nazwał też zamachy "barbarzyńskimi".

W związku z atakami wszystkie kościoły w Surabai zostały zamknięte do odwołania. Zrezygnowano również z planowanych na dziś targów żywności w tym drugim co do wielkości mieście Indonezji.

W Indonezji 90 procent mieszkańców to muzułmanie.

Pierwsza pomoc. Quiz, który może uratować ci życie
1/11Numer alarmowy, pod który należy zadzwonić, by wezwać pomoc, to:
Zobacz także
 • Robert Kubica odwiedził siedzibę PKN Orlen Robert Kubica spotkał się z prezesem PKN Orlen. Prowadził rozmowę "o rozwoju motosportów w Polsce"
 • Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo przyjechał do Arabii Saudyjskiej w związku z zaginięciem dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego Sprawa zaginionego dziennikarza. Turcy "traktowali konsulat Arabii jak miejsce zbrodni"
 • Smog w Krakowie, 2018-10-16. Sprawdź jakość powietrza w mieście
Komentarze (38)
Zamachy na chrześcijan w Indonezji. Ich autorami była rodzina
Zaloguj się
 • palefire

  Oceniono 10 razy 6

  Tylko w okresie 2010-2017 na całym świecie muzułmanie dokonali 19783 ataków terrorystycznych, których ofiarą padło 144 352 osoby! prawie 150 tys. zabitych! Poziom indoktrynacji pro muzułmańskiej przez mainstreamowe media jest już tak duży,, że być może jedynie twarde fakty, statystyki przemówią do niektórych...150 tys. zabitych przez 8 lat! Tyle w temacie religii pokoju.

 • heliheli

  Oceniono 22 razy 6

  no wlasnie , nie przyjmowac mlodych byczkow z bliskiego wschodu , przyjmowac tylko rodziny z dziecmi . Bedzie bezpieczniej ..... bu ha ha ha ha

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 15 razy 3

  Religia Pokoju w najbardziej rzekomo tolerancyjnym kraju z muzułmańską większością = Indonezja

 • jxl82

  Oceniono 21 razy 1

  Czy Obrona Terytorialna z makietą Tupolewa gotowa do szturmu na Indonezję?

 • shtalman

  Oceniono 6 razy 0

  Trzeba koniecznie wysłać tam Bankstera Krzywoustego, on lubi się parać rechrystianizacją

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje