To PO zaczęła walkę z racami na stadionach. Dziś na starówce odpalili je politycy

Kolorowe race są kojarzone z meczami - choć są one na imprezach masowych nielegalne. Dziś pojawiły się na Marszu Wolności, organizowanym przez partie i środowiska opozycje.

50 tysięcy osób miało brać udział w Marszu Wolności, którzy przeszedł w sobotę w Warszawie - wynika z danych urzędu miasta. Manifestację sprzeciwu wobec władzy PiS organizowała Platforma Obywatelska, Nowoczesna i KOD. 

Na marszu pojawiły się flagi Polski i UE, partyjne banery i transparenty. Jak widać na zdjęciach, organizatorzy korzystali też z kolorowych rac, znanych raczej z piłkarskich stadionów. Trzymały je osoby na autobusie piętrowym z flagami z logiem PO.

Tymczasem to za rządów koalicji PO-PSL wprowadzono karę grzywy, ograniczenia lub pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat za wnoszenie i posiadanie pirotechniki na imprezach masowych. Zdjęcie z autobusu zamieszczono też na koncie Platforma NEWS na Twitterze.

Race są popularne wśród kibiców. To także znak rozpoznawczy Marszu Niepodległości. W ostatnich latach po manifestacji narodowców podnoszono problem braku reakcji ze strony policji na łamanie przepisów przez tysiące osób, które odpalają wtedy race.

W 2016 roku policja zapewniała, że informowała organizatorów o problemie i wzywała by ci przekazali uczestnikom, aby nie używali rac. Osoby, które to robiły, nie były zatrzymywane na miejscu, ale policja szukała ich i wyzwała na komendy. Rzecznik policji Mariusz Ciarka przyznawał, że choć celem rac jest tylko efekt wizualny, to "są one zabronione".

W tym roku kilka raz odpalono race na marcowej manifestacji przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych. Wtedy interweniowała policja, a oburzeni ludzie pytali, dlaczego nie reagowali podczas marszów niepodległości.

Więcej o:
Komentarze (71)
Marsz Wolności. Na manifestacji pojawiły się race
Zaloguj się
 • freud1

  Oceniono 26 razy 14

  Race na stadionach, wylegarni i mateczniku patryidiotow sa super. Race "ku czci i chwale" PW sa prawe, sprawiedliwe i "godne". Race na tzw. jasnej gorze sa bogoojczyzniane i w ogole po bozemu.
  Race na Marszu Wolnosci, to skandal.
  Kali odpalic race, dobrze...

 • lodzermensz1

  Oceniono 20 razy 12

  No cóż. Skoro patriotyczni kibole mogą odpalać race na swoich patriotycznych spędach, to nie bardzo rozumiem dlaczego miałby nie odpalać ich Schetyna, czy inny peowiec?
  Skoro wszyscy są równi wobec prawa, a kiboli, oenerowców i innych idiotów wyklętych się za to nie ściga, to peowców też nie powinno.

 • a.k.traper

  Oceniono 9 razy 7

  Teraz bez rac na wsi odpust czy wesele nieważne, Schetyna mówił, że słuchają ludzi a race to pierwsze efekty.

 • cacadux

  Oceniono 5 razy 5

  Ojej ...... walczyli a teraz odpalili, ojej ..... I co teraz zrobisz biedny/a past ? Ojej ....

 • krynolinka

  Oceniono 19 razy 5

  Jaki odpalił grilla bez stosownych uprawnień..

 • scyplon_afrykanski

  Oceniono 13 razy 5

  Race kojarzą mi się wyłącznie z jednym kibicem Legii o pseudonimie "Czopek", który utrzymuje się z ich przemytu na mecze.

 • dave1919

  Oceniono 6 razy 4

  .

  .GAZETA POLOWAŁA NA COKOLWIEK - I UPOLOWAŁA
  ..
  RACE.

  .

 • premio12

  Oceniono 19 razy 3

  Dlaczego Gazeta z uporem maniaka kłamie, ze na pochodzie bylo 50 tys.? Czy bez kłamania juz nie możecie funkcjonowac?

 • nikt znany

  Oceniono 11 razy 3

  Zgromadzenie publiczne (a tym był zapewne marsz wolności) NIE jest imprezą masową w rozumieniu ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. I po co było pisać artykuł nie sprawdziwszy najpierw podstawowych kwestii?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX