Myślała, że to zwykły katar. W rzeczywistości z nosa wyciekał jej płyn mózgowo-rdzeniowy

52-mieszkanka Omahy była przekonana, że ma katar spowodowany przeziębieniem lub alergią. Tak naprawdę z nosa wyciekał jej płyn mózgowo-rdzeniowy.

- Kiedy to się zaczęło, byłam przekonana, że to moje alergie lub katar od przeziębienia - opowiada mówi w CNN 52-letnia Kendra Jackson z Omahy. Dopiero po wielu wizytach u lekarzy przekonała się, z czym tak naprawdę się boryka.

Katar, kaszel, migreny

Jak podaje CNN problem z nieustającym kaszlem i uciążliwym kichaniem rozpoczął się ok. 2,5 roku po poważnym wypadku samochodowym. W wyniku zderzenia Jackson uderzyła głową w deskę rozdzielczą. W 2015 r. wszystko zaczęło się nasilać, doszły też bolesne migreny.

Jackson w związku z przypadłościami odwiedziła wielu lekarzy. Na początku mówiono jej, że to prawdopodobnie alergia. Dopiero wizyta w klinice Nebraska Medicine pozwoliła zidentyfikować problem.

Miała dziurę w czaszce

Okazało się, że w rzeczywistości Jackson nie miała ani alergii, ani przeziębienia, natomiast substancja, która wydobywała się z jej nosa to płyn mózgowo-rdzeniowy. Wyciek płynu był spowodowany niewielką dziurą w jej czaszce.

- Zdarzało się, że budziła się rano po spaniu na krześle i cały przód jej bluzki był mokry od płynu - mówi w CNN dr Christe Barnes z kliniki w Nebrasce.

Płyn mózgowo-rdzeniowy jest bezbarwny, chroni mózg i rdzeń kręgowy. Jest cały czas produkowany przez mózg i w normalnej sytuacji zostaje wchłaniany do krwiobiegu. W przypadku Jackson przez niewielki otwór w tkance kostnej substancja przedostawała się do nosa i ust. 

Chirurgom udało się zatkać "przeciek" za pomocą tkanek pozyskanych z nosa i brzucha pacjentki. Miesiąc po operacji kobieta czuje się znacznie lepiej, choć nadal miewa bóle głowy.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (39)
USA. Przez dwa lata z jej nosa wyciekał płyn mózgowo-rdzeniwoy
Zaloguj się
 • superpolpol

  Oceniono 23 razy 7

  Co zatem wycieka obecnie z Jarosława? Bo coś niedomaga bidaczek ostatnio...

 • ilchi

  Oceniono 5 razy 5

  Mnie interesuje, cy ta pacjentka dostala zwrot za wizyty lekarskie lub anulowanie rachunkow, skoro cale odwiedzila cale grono lekarzy i oni wydali myle diagnozy. Jedna wyzyta u lekarza pierwszego kontaktu to 25-35$, specjalistyczne badania, ktore chetnie przepisuja ida w setki i tysiace.
  Kiedys w Chinach zaplate dostawal tylko ten lekarz, ktory wyleczyl pacjenta. Nie wyleczyl - nie dostawal zaplaty.

 • tijeras66

  Oceniono 4 razy 4

  wszędzie ci lekarze tacy sami - skasować za wizytę, przepisać jakiś lek z dudy i po robocie

 • adashofman1

  Oceniono 5 razy 3

  A posłowi żelkowi wypłynął cały mózg. Naukowcy są zadziwieni że jest w stanie samodzielnie utrzymać zwieracze.

 • pat1952

  Oceniono 2 razy 2

  Codzienne wiadomości z życia hamerykanów. Jakież oni mają problemy!

 • fernandotorres123

  Oceniono 2 razy 2

  I co w tym nadzwyczajnego? Pourazowy plynotok się zdarza.

 • japka_putina

  Oceniono 12 razy 2

  Czyżbym wykupił prenumeratę Super Expressu?

 • Oceniono 1 raz 1

  Brawo Nebraska ale ja pobieralem nauki z traumatologii w Wlk Brytanii przed laty.
  Uczono mnie, zeby byc czujnym przy takich podejrzanych siakaniach nosem bo to moze byc symptom zlamania podstawy czaszki. Tak wiec dwoja dla tych konowalow amerykanskich co konsultowali kobiete i leczyli ja na alergie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX