Amerykańska Akademia Filmowa wyrzuca Romana Polańskiego i Billa Cosby'ego

Roman Polański i Bill Coby wyrzuceni z Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Roman Polański przebywa aktualnie w Polsce, gdzie promuje swój nowy film.

Decyzja o wyrzuceniu Romana Polańskiego i Billa Cosby'ego została podjęta 1 maja, ale Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej poinformowała o niej dopiero 3 maja. Za nią wiadomość podały światowe agencje informacyjne. Akademia podkreśliła, że jej członkowie muszą przestrzegać standardów etycznych. 

Reżyser Roman Polański opuścił USA z obawy przed więzieniem, gdy został w 1978 roku oskarżony o seks z nieletnią Samanthą Geimer. Miała wówczas 13 lat. Geimer po latach chciała zakończenia sprawy sądowej. Polański twierdzi, że kobieta już dawno mu "wybaczyła".

Słynnego komika Billa Cosby'ego dopiero co uznano winnym napaści seksualnej. Ława przysięgłych sądu w Pensylwanii orzekła, że zgwałcił koszykarkę Andreę Constand, wcześniej podając jej środek odurzający. Do zdarzenia doszło w 2004 roku. Podobne oskarżenia o odurzenie i molestowanie seksualne wysunęło pod adresem Cosby'ego kilkadziesiąt kobiet.

Organizacja, która przyznaje Oscary w październiku 2017 roku wydaliła ze swoich szeregów producenta oskarowych filmów, Harvey'a Weinsteina, którego wiele kobiet z branży filmowej oskarżało o molestowanie.

Roman Polański w Krakowie

Polski reżyser w majówkę pojawił się w Krakowie, gdzie na festiwalu Netia OFF CAMERA. "Prawdziwa historia" to nowy film Romana Polańskiego, który filmowiec promuje w Polsce. - Bardzo miło jest pojawić się tu, w Krakowie. Ten klimat, zupełnie inny niż w Cannes, sprawia, że czuję się tu jak w domu - mówił Roman Polański. 

Do kin nowe dzieło Polańskiego wejdzie 11 maja.

Roman Polański promuje nowy filmRoman Polański promuje nowy film Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta

Zobacz też:

Skandal seksualny w Hollywood. Molestowanie i gwałty w świecie show-biznesu. Kto został oskarżony, a kto padł ofiarą? [PODSUMOWANIE]

Więcej o:
Komentarze (570)
Roman Polański i Bill Cosby wyrzuceni z Akademii Filmowej
Zaloguj się
 • acide94

  Oceniono 82 razy 46

  A biskup Paetz (i podobni przestępcy z polskiego Kościoła) odpoczywa w ekskluzywnej rezydencji na koszt wiernych ze ściany wschodniej i śmieje się w głos.

 • lelontm2

  Oceniono 75 razy 43

  To się obudzili. Hipokryzją wali na kilometr. Spotykali się z Polańskim, podawali mu ręce, wiedząc doskonale co zrobił. Teraz nagle okazuje się, że seks z trzynastolatką jednak jest zły.

 • jxl82

  Oceniono 53 razy 29

  A ePISkopat składa życzenia urodzinowi Paetzowi ! Ale gdyby u nas musieli zastosować reguły Akademii do ePISkopatu, zostałby tylko..kurz.

 • cleryka

  Oceniono 32 razy 28

  Nikt już nie pamieta,że tę nastolatkę umalowana i wypidrzoną zawiozła własna matka do domu Romana Polańskiego,wiedząc,że tam nie jest jak w przedszkolu. Liczyła na filmowa karierę córki.

 • lina555

  Oceniono 49 razy 27

  Zestawianie sytuacji Polańskiego i Cosby'ego jest dziwne. Jak podkreśla Polański ta dziewczyna mu wybaczyła, zapłacił jej odszkodowanie, a poza tym mamusia wysłała do tego domu dziewczę "zrobione" na pełnoletnią dziewczynę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX