Lew zaatakował właściciela parku. Na nagraniu widać, jak ciągnie go kilkanaście metrów po ziemi

Mike Hodge, 67-letni właściciel parku w RPA, został zaatakowany przez lwa. Na drastycznym nagraniu widać, jak zwierzę ciągnie mężczyznę po ziemi przez kilkanaście metrów.

Jak czytamy w brytyjskim "The Sun" 67-letni Brytyjczyk Mike Hodge jest właścicielem parku safari Makarele Predator Park w Thabazimbi w RPA. W poniedziałek w sieci pojawiło się drastyczne nagranie, na którym widzimy moment ataku na mężczyznę.

Drastyczne wideo

Nagranie jednego z turystów pokazuje, jak zwierzę spokojnie chodzi po zagrodzonym terenie. Kilka metrów za nim idzie Hodge. Według "The Sun" mężczyzna postanowił wejść na zagrodzony teren z powodu podejrzanego zapachu W pewnym momencie lew biegnie do mężczyzny, ten próbuje uciec za ogrodzenie, ale tuż przy wyjściu z wybiegu zostaje złapany. Następnie lew ciągnie 67-latka przez kilka metrów po ziemi. W tle słychać krzyki. Hodge został zaatakowany gdy w parku przebywali turyści.

 

Jeden z pracowników, gdy zobaczył co się dzieje, strzelił z broni palnej w powietrze, co spłoszyło zwierzę. Hodge z obrażeniami szyi i twarzy trafił do szpitala. Według brytyjskiego dziennika lew, który zaatakował 67-latka został zabity. 

Kolega Hodge'a twierdzi, że mężczyzna ma duże doświadczenie w kontaktach lwami i umie się z nimi obchodzić, ale w tym wypadku coś poszło nie tak. 

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (69)
RPA. Atak lwa na 67-letniego Brytyjczyka. Drastyczne nagranie
Zaloguj się
 • hejter-skejter

  Oceniono 33 razy 33

  "Kolega Hodge'a twierdzi, że mężczyzna ma duże doświadczenie w kontaktach lwami"
  Teraz to ma jeszcze większe doświadczenie.

 • lese_majeste

  Oceniono 28 razy 28

  pani Gumowska kiedyś na głupie pytanie "Mam małego lwa (czy tygrysa - nie pamiętam dokładnie) jak długo mogę go trzymać w domu? - Dopóki pana nie zje."

 • marberlin

  Oceniono 31 razy 21

  @ tommms
  otoz to,lew zrobil tylko to czego go natura nauczyla i jego instykt.

 • blackie1609

  Oceniono 22 razy 20

  A po co dziad tam wlazł? Dorosły samiec lwa to nie jest mały kiciuś. Nawet wychowany w niewoli.

 • dopracowanywkazdymcalu

  Oceniono 25 razy 19

  kady kto stwierdzi ze potrafi obchodzic sie z lwami powinien od razu trafic przymusowo do psychiatryka bez mozliwosci wyjscia.

 • spamboy

  Oceniono 17 razy 15

  "...mężczyzna ma duże doświadczenie w kontaktach lwami i umie się z nimi obchodzić..."

  Własnie było widać. Odwrócił się tyłem i zaczął uciekać! Doświadczenie jak cholera - postawił się w pozycji ofiary już na wstępie.
  Zamiast powoli się wycofywać twarzą do lwa zmuszając zwierzę do kalkulacji opłacalności ataku lub wręcz ustąpienia, sprowokował natychmiastową reakcję instynktowną.

 • boo-boo

  Oceniono 15 razy 13

  Tak się kończą próby udowadniania, że dzikie zwierzę można potraktować jak domowego kotka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX