Komentarze (384)
104-letni naukowiec walczy o prawo do godnej śmierci
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • dr_pitcher

  Oceniono 5 razy 3

  To nie jest EUTANAZJA!!!
  sobie szanowni panstwo zestaw slow: "assisted suicide"

 • teresa1200

  Oceniono 2 razy 2

  skoro swiadomie I dobrowolnie wlasnie tego pragnie to jego sprawa

 • Lech Kuc

  Oceniono 2 razy 2

  Mądry człowiek , zmęczony życiem . Żyć aby żyć ? Bezsens .

 • javall

  Oceniono 6 razy 2

  Takie prawo powinien miec kazdy czlowiek, prawo do decydowania o wlasnym zyciu.
  W humanitarnym spoleczenstwie skandaliczne jest to, ze jedynymi "dozwolonymi" sposobami zakonczenia zycia na wlasne zyczenie sa metody drastyczne, niehumanitarne.

 • Tom Dante

  Oceniono 11 razy 1

  Okazuje się, że ani wiek (104 lata) ani wykształcenie - nie gwarantuje ani mądrości, ani odwagi. I można być w dodatku cynicznym i bezczelnym. Ów chory umysł starca, wymyślił sobie, że skłoni drugiego człowieka, aby go zabił. Żenada. To już nawet Judasz miał więcej odwagi.

 • zigzaur

  Oceniono 3 razy 1

  W USA wymyślono metodę samobójstwa "suicide by cop". Polega ona na zaatakowaniu policjanta jakimś niebezpiecznym przedmiotem lub nawet bronią palną.

  Można wymyślić polską metodę samobójstwa. Otworzyć działalność gospodarczą, wykonać jakąś pracę, wystawić fakturę i nie dostać zapłaty. Zawał gwarantowany. Śmierć szybka.

 • xsawer

  Oceniono 5 razy 1

  To ta cholerna samotność i beznadzieja odbiera ludziom chęć do dalszego zasiedlania tego padołu łez.

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 11 razy 1

  polski pijaczyna w pełni sił, ma prawo skoczyć okna - ale chory lub niepełnosprawny co ma zrobić? czekać aż idol uchyli mu wrót niebios?

 • loneman

  0

  Dziwne jest to rozdwojenie jazni wierzacych gdy z jednej strony mity, dogmaty i niepojete rzeczy a z drugiej wiedza - czesto zawod w jakim na fantazje nie ma miejsca bo sa np. lekarzami lub naukowcami gdzie nie ma miejsca na kreacjonizm, "tajemne moce" i "cuda".
  Wierza w supergostka co da im wszystko za udawanie wiary w niego i obrzedy ktore mu nie sa na pewno potrzebne ale jak pojawia sie ciezka choroba czy wypadek z marnymi rokowaniami co do wyjscia z tego trzymaja sie istnienia jakby nie byli wierzacy naprawde :=O
  Mimo to dla kogos wolacego umrzec wtedy gdy chce czyli zabic sie (czyli popelnic niewybaczalny "grzech") nie maja litosci ani empatii skoro nie interesuje go zadna religijna "tratwa" czy grozba oraz nie robi krzywdy nikomu - kazdy inny czlowiek woli zyc i zadna "moda" tego nie zmieni...

 • grey55

  Oceniono 4 razy 0

  gdy się okaże, że ludzie nie boja się śmieci to czarna mafia pokroju wesołowskiego i spółka nie będzie miała ich czym straszyć a to dla nich kataklizm - ahahhahahah

 • typowynazista

  Oceniono 14 razy 0

  Chwila, moment.
  Eutanazja od zawsze była "reklamowana" jako skrócenie cierpienia nieuleczalnie chorym. Pan powyżej natomiast choruje najwyżej na depresję, która nieuleczalna nie jest. Pozwalając temu panu na eutanazję tym samym godzimy się, że wystarczy powiedzieć "żałuję, że dożyłem tego dnia" i puf- lekarz pomoże skończyć ze sobą. A że to prawo obywatelskie, to nieważne czy ma się 104, czy 24 lata - nie wolno tego prawa odbierać nikomu.

  A następnym krokiem są kary za ratowanie samobójców, którzy przecież mają prawo godnie odejść. Potem prawa małoletnich w tej samej kwestii - bo przecież 14-latka, którą wyśmiewają w szkole ma pełne prawo skończyć ze sobą w postępowym społeczeństwie, a ratowanie jej byłoby nieetyczne...

  Ten czarny scenariusz, który rysuję jest możliwy.

  Ale wracając do konkretnie tego człowieka - przykro mi bardzo, ale niezależnie od dorobku naukowego, szacunku, godności etc. - jeśli jego jedynym powodem do eutanazji jest "jestem nieszczęśliwy", to potrzebuje nie śmierci, a terapii - tak samo jak każdy samobójca z depresją. Bo tak byłby potraktowany jakby miał 34 lata i ten sam problem, bowiem ostatnie nowe prawa zależne od wieku zyskuje się bodaj w wieku lat 30 - nie 100.

 • tambourine_woman

  Oceniono 8 razy 0

  Każdy ma prawo do samobójstwa! (O ile nie jest od niego niezdolny ze względu na fizyczne ograniczenia) Tylko do eutanazji nie, bo w jej przypadku odpowiedzialność zostaje przeniesiona na tych, którzy umożliwili śmierć lub wręcz ją spowodowali.

 • gokle

  Oceniono 4 razy 0

  Ja w takim wieku to na smutki bym sobie pyknal.

 • alexpark

  Oceniono 8 razy 0

  "Nie jestem szczęśliwy, chcę umrzeć"
  Coz za duren. Alez mozesz. Skocz z okna albo cos. Po prostu skocz i nie pitol o prawach.

 • ja5569

  Oceniono 2 razy 0

  Co sie dzieje z odpowiedziami na posty, Gazeto? Znikaja po prostu. Znowu jakies chlamowate oprogramowanie wam sie dostalo?

 • zemka

  Oceniono 3 razy -1

  skoro wierzymy w zycie pozagrobowe :raj ,niebo to dlaczego takie zale pogrzebowe.rozpaczanie?
  zauwazylam ,ze coraz czesciej na zachodzie jest CELEBRACJA ZYCIA,a sam pogrzeb ,na cmetarzu tylko najblizsza rodzina.Mnie to bardzo odpowiada pogrzeb papieza to byla celebracja!!!!!nie?

 • mr.hell

  Oceniono 1 raz -1

  przymusowe ubezpieczenie zbędne?

 • i.fugazi

  Oceniono 3 razy -1

  Mamy podobny przypadek, żeby nie powiedzieć problem. Wujek lat 95 sprawny, samodzielny, w pełni świadomy chce zakończyć życie. Na nic tłumaczenie, prosby. Decyzje podjął i jej nie zmieni. Kwestia jest jak. Nie czy.
  Proszę o pomoc, jak go przekonać że warto żyć.

 • gangut

  Oceniono 4 razy -2

  Ludziom z depresją nie pomaga się w dążeniach samobójczych. Ludzi z depresją się leczy.
  BTW kiedyś jak ktoś chciał "godnie" odejść z tego świata to sobie strzelał w łeb.

 • plorg

  Oceniono 14 razy -2

  Jakiś stetryczały kretyn, a nie naukowiec. Gdyby był naukowcem w jakiejkolwiek dziedzinie, wiedziałby jak godnie odebrać sobie życie, jeżeli jest tak zdesperowany.
  Cały ten tekst śmierdzi propagandowym fejkiem mający reklamować "piękno" eutanazji.
  Faszyści byliby dumni z tej propagandy i jej celów!

 • helwiusz

  Oceniono 10 razy -2

  Kolejna publikacja "Gazety', w której zaciera się różnicę między samobójstwem i eutanazją. Propaganda wyjątkowo mało godna szacunku.

 • cyreliusz

  Oceniono 7 razy -3

  Chce być samobójcą, ale sie boi.
  Oczekuje, żeby ktoś go zabił, na jego życzenie.

 • k1harper

  Oceniono 12 razy -4

  terminalnie chorych.................gimbutznia czerska

 • ja5569

  Oceniono 8 razy -4

  W Michigan byl jakies 20 lat temu taki lekarz, dr Kevorkian, ktory silnie promowal eutanazje. Jednak jakos to nie zaskoczylo. W koncu sam zszedl z tego swiata, ale nastepcow jakos sie nie dochowal.

 • Tom Dante

  Oceniono 8 razy -4

  Panie Goodall, niech pan nie wciąga innych, w swój chory świat. Nie pasuje panu coś w jego zyciu, polecam przykład Judasza, miał facet odwagę i sam rozwiązał swój "problem".

 • Tom Dante

  Oceniono 12 razy -4

  Pożyteczni idioci (pożyteczny idiota, ros. поле́зный идиот) czasem też użyteczny idiota – pejoratywne określenie przypisywane Leninowi, który miałby tak określać zachodnich dziennikarzy piszących entuzjastycznie o rewolucji bolszewickiej i ukrywających jej niepowodzenia.
  Obecnie to określenie: pożyteczny idiota pasuje do tych, którzy na sobie praktykują ideologię neomarksizmu. Szerokiej drogi.

 • typowy-leming

  Oceniono 5 razy -5

  w sumie łatwiej się, przynajmniej mi, przekonać do dostępności eutanazji na życzenie niż aborcji na życzenie - bo w tym przypadku mamy do czynienia z decyzją świadomej osoby, która najczęściej ma ważny powód żeby umrzeć a nie zabijaniem dla wygody. Ale zachodnie lewactwo nie walczyło o eutanazję równie zaciekle co o aborcję stąd i jest ona trudniej dostępna.

 • Tom Dante

  Oceniono 5 razy -5

  W jednym z listów do Stalina Beria stwierdził: "fizyczna walka z Zachodem nie jest celowa, Zachód sam się unicestwi, wystarczy mu podsuwać odpowiednie środki".

 • enedue3

  Oceniono 11 razy -5

  Bez Boga tylko takie głupoty można pleść, jednym słowem jest na sznurku diabła. Szkoda iść na wieczne zatracenie. Opanuj się człowieku!

 • Oceniono 15 razy -5

  Mężczyzna, nawet 104 letni, powinien umieć załatwić taką sprawę, samodzielnie, godnie, bez obciążania innych poczuciem winy i odpowiedzialnością. Lista takich mężczyzn - oficerów, polityków, pisarzy - jest długa. Naukowiec, nawet ekolog, tez powinien sobie poradzić.

 • de.il.t.u.s.k

  Oceniono 10 razy -6

  Nie stać go na tabletki nasenne? Niech sam to zrobi,to bardzo proste,chyba umie żreć tabletki a nie zmusza do tego innych.

 • pawel.lewski

  Oceniono 10 razy -6

  Przecież nie ma zakazu, żeby urżnąć się w trupa. Można się zaczadzić, to nie boli i nie jest karalne.

 • elysium1980

  Oceniono 6 razy -6

  A kto mu broni sobie zapodac w domu koktajl tabletek? I niech mi ktos wytlumaczy co to jest ‘godna’ smierc... czy jest jakaś śmierć, która jest ‘niegodna’? Czy Ci, którzy z różnych powodów umieraja w cierpieniu, umieraja ‘niegodnie’??? To sa tak trudne i delikatne tematy, że próby robienia z tego takiej taniej publicystyki sa żenujace...

 • kolombo7

  Oceniono 8 razy -6

  "Nie jestem szczęśliwy, chcę umrzeć"... Z zachwytem pisze o tym przypadku gazeta, bo w lewackiej ideologii szczęście to obowiązek; jak nie jesteś szczęśliwy to masz umrzeć i już, bo nie pasujesz do obrazka

 • wycietytoja

  Oceniono 8 razy -6

  Przypomnę żyda Rockefellera,6 czy 7 przeszczepów serca.nie wspominając innych czesci (ciekawe skąd bral tych nieszczęśników).Złodziej,bandyta,demoraluzator ,wywoływał wojny i kryzysy.Po śmierci wychwalany przez postempakow i zydkow jako filantrop.I nikt mu wypominał uporczywej terapii.

 • Tom Dante

  Oceniono 8 razy -6

  pan 104 lata niech weżmie przykład z Judasza, który miał chociaż cywilną odwagę i sam się powiesił, a nie błagał aby inni zrobili to za niego....

 • 3-kuleczka

  Oceniono 8 razy -6

  i choć nie cierpi na śmiertelną chorobę, żałuje że osiągnął taki wiek,...
  głupota redahtorków i niuctwo przechodzi juz ludzkie wyobrazenie
  kto wam do cholery płaci za te pieeerdoły co wypisujecie?

 • andrzej w

  Oceniono 11 razy -7

  Ale dlaczegi nie moze zrobic tego sam. Nie jest osoba z porazeniem. Po co ma angazawoac innych do tak delikatnej kwestii.Pajac.

 • maksimum

  Oceniono 11 razy -7

  A jesli umrze na pokladzie samolotu do Szwajcarii?
  To dopiero bedzie smrod na caly samolot.

 • jan.janowicz65

  Oceniono 15 razy -7

  On jest naukowcem, kto wie czy to nie jeden z hitlerowskich naukowców, może właśnie żyje za karę.

 • losiu4

  Oceniono 13 razy -7

  nie wiem po co kłamie. Prawo nie zabrania nikomu popełnienia samobójstwa. Jest w miarę sprawny, spokojnie może to zrobić. Tylko nie wiem czemu on i jemu podobni swoimi hopździnglami chcą obciążać sumienie innych ludzi.

  Pozdrawiam

  Losiu

 • kozidran

  Oceniono 7 razy -7

  Jeśli nie może ruszyć ręką, ani nogą, to rozumiem jego zabiegi z wyjazdem, ale jeśli jest jako-tako sprawny, to niech ruszy głową i pójdzie do sklepu po reklamówkę, albo poprosi strażaków o regeneracyjny aparat oddechowy-bez bólu, bez łaski i bez problemu.

 • noone13

  Oceniono 11 razy -7

  W australii zabrakło sznurka? Dostęp do broni postępacy australijscy ograniczyli, ale chyba dostęp do środków usypiających profesor ekologii powinien mieć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX