Na granicy państw koreańskich trwa demontaż głośników. Nadawano z nich propagandę

Wzdłuż granicy rozdzielającej dwa państwa koreańskie demontowane są głośniki, przez które strony nadawały materiały propagandowe. W strefie ma w najbliższych tygodniach dojść do spotkania z Donaldem Trumpem.

Z głośników na granicy puszczano głównie: wiadomości, muzyka popularna oraz treści krytykujące władze po drugiej stronie granicy. Głośniki były montowane wzdłuż strefy zdemilitaryzowanej od lat 60. ubiegłego wieku.

Światowe agencje podkreślają symboliczne znaczenie gestu obu stron, do którego dochodzi po spotkaniu przywódców dwóch państw koreańskich. Pierwsze od 11 lat rozmowy "na szczycie" odbyło się w piątek w strefie zdemilitaryzowanej. Mun Dze In i Kim Dzong Un wyrazili wolę podpisania traktatu pokojowego i przekształcenia półwyspu w "strefę zdenuklearyzowaną".

Spotkanie z Trumpem na granicy?

W najbliższych tygodniach ma również dojść do spotkania przywódców USA i komunistycznej Korei. Prezydent Donald Trump oświadczył wczoraj, że mogłoby się ono odbyć na granicy obu Korei. Amerykański przywódca mówił, że Stany Zjednoczone nigdy jeszcze nie były tak blisko doprowadzenia do pokoju na Półwyspie Koreańskim. Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un zapowiedział, że w maju zamknie nuklearny ośrodek testowy na północy kraju.

200 tysięcy więźniów reżimu

Według organizacji, zajmujących się obroną praw człowieka, w komunistycznej Korei w obozach koncentracyjnych jest przetrzymywanych ponad 200 tysięcy ludzi. Wielu z nich to więźniowie polityczni, którzy trafili tam bez wyroku sądu lub pod zarzutami szpiegostwa. Uciekinierzy z Korei Północnej mówią o torturach, wycieńczającej pracy i głodzie, których doświadczają więźniowie.

Więcej o:
Komentarze (58)
Korea Północna. Na granicy trwa demontaż głośników
Zaloguj się
 • tenare

  Oceniono 18 razy 10

  Ja zdemontowałem TVP w telewizorze.
  Tak, żebym się na nią nie natknął podczas przeglądania programów.

 • loneman

  Oceniono 19 razy 9

  Nie powinni wyrzucac szczekaczek tylko dac bratnim rezimom - chinskiemu, ruskiemu i oczywiscie obecnemu polskiemu :/

 • Oceniono 9 razy 5

  Haha u nas wcześniej to się zaczęło A mianowicie od demontażu antenek z głowiy figurki kolej na TV Show toruńskie jak również radio będące w posiadaniu tuby propagandowej Watykanu

 • ziggybum

  Oceniono 6 razy 4

  Tu mówi Krótki, tu mówi Krótki. Z bunkra na Żoliborzu, do naszego brata w bunkrze pod Pjonjangiem.
  Po pierwsze - nieźleś to braciszku rozegrał - dobrze ci poradziłem. Udawać potulnego misia, udawać że ci się kompleks atomowy zawalił, a tymczasem spokojnie pracować sobie nad atomówką w tunelach pod stolicą. Ach jak ja ci zazdroszczę! Ale - po drugie - te głośniki zdemontowane dla picu to my chętnie weźmiemy. Przyda nam się trochę szczekaczek do urabiania ciemnego ludu przed wyborami.
  No to buziaczki z Wolski od Krótkiego!

 • fakiba

  Oceniono 12 razy 4

  Ja bym się tak nie śpieszył

 • jxl82

  Oceniono 14 razy 4

  No cóż w Polsce dalej trzeba płacić abonament na TVPIS.

 • yuraathor

  Oceniono 5 razy 3

  co zrobią z tymi głośnikami ?
  wziąłbym cztery

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX