Ujawniono kolejne deklaracje Kima. Zagraniczni goście przyjadą na likwidację nuklearnego poligonu

Po szczycie koreańskim wypływają kolejne informacje o przełomowych deklaracjach Kim Dzong Una.

Kim Dzong Un obiecał zamknięcie obiektów nuklearnych już w maju 2018 roku. Według informacji z biura prezydenta Korei Południowej, lider Korei Północnej podczas piątkowego szczytu zadeklarował, że na tę okoliczność zaprosi do kraju ekspertów ze Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej. Takie informacje podaje strona południowokoreańska. Korea Północna na razie nie odniosła się do tych doniesień. 

Przy tej okazji warto przypomnieć ciekawą rzecz, którą odkryli naukowcy z Chin. Według nich poligon atomowy Kim Dzong Una uległ destrukcji. Zaczął wręcz stwarzać zagrożenie. Pobliska góra zmieniła się w komin, którym może wydobywać się radioaktywny pył.

Kim Dzong Un zapowiada denuklearyzację. Naukowcy wskazują, że mogła się do tego przyczynić katastrofa na nuklearnym poligonie. Na zdjęciu: dyrektor instytutu monitorującego trzęsienia ziemi wskazuje zagrożony rejonKim Dzong Un zapowiada denuklearyzację. Naukowcy wskazują, że mogła się do tego przyczynić katastrofa na nuklearnym poligonie. Na zdjęciu: dyrektor instytutu monitorującego trzęsienia ziemi wskazuje zagrożony rejon Fot. Lee Jin-man / AP Photo

 

Kim Dzong Un w ofensywie

Trwa dyplomatyczna ofensywa Kim Dzong Una, która zaczęła się przy okazji igrzysk w Pjongczangu. Kilka dni temu Korea Południowa i Północna ogłosiły początek „ery pokoju” na Półwyspie Koreańskim. W granicznej miejscowości Panmundżom doszło do spotkania przywódców obydwu państw - Mun Dze Ina i Kim Dzong Una. Przyjęto Deklarację z Panmundżom, której głównym postanowieniem jest denuklearyzacja Półwyspu. To dokument, określany już dziś mianem historycznego.

Prezydent Mun Dze In zapowiedział prace na rzecz podpisania traktatu pokojowego między Koreą Południową i Północna, formalnie kończącą wojnę koreańską sprzed ponad 60 lat. Traktat ma zostać podpisany jeszcze w tym roku.

Z kolei prezydent USA Donald Trump ma spotkać z Kim Dzong Unem w ciągu trzech-czterech tygodni. Rozmowy mają dotyczyć denuklearyzacji Półwyspu. Miejsce spotkania jest jeszcze przedmiotem ustaleń.

Kim Dzong Un zmieni czas w Korei Północnej?

Kim Dzong Un chce też ponoć ujednolicić strefy czasowe na Półwyspie Koreańskim. Takie informacje płyną z Seulu po szczycie koreańskim. Ma to być pojednawczy gest. Teraz wskazówki zegarów na Północy są cofnięte o pół godziny w stosunku do zegarów Południa.

Wszystkie gesty Kim Dzong Una mają na celu najpewniej tylko ocieplenie jego wizerunku za granicą. A czym karmieni są mieszkańcy Korei Północnej? Reżimowa telewizja w pierwszym materiale nawet nie pokazała zdjęć ze spotkania liderów Północy i Południa. 

W światowych mediach uśmiechy i uściski, a jak propaganda Kima pokazała szczyt? 

Później ukazał się drugi, półgodzinny materiał, w którym pojawiły się już wybrane ujęcia ze szczytu koreańskiego, m.in. droga kolumny Kim Dzong Una na szczyt, władze Korei Południowej oczekujące na dyktatora, serdeczne gesty Kim Dzong Una wobec prezydenta Mun Dze Ina, wszystko z nieustającym komentarzem prezenterów.

 
Więcej o:
Komentarze (52)
Kim Dzong Un: likwidacja nuklearnego poligonu już w maju
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 11 razy 5

  DO STALKERA @ 31.februarius

  Jakos zalosnnie i slabo brzmisz ostatnio...
  Czyzbys 'oslabl', czy toniesz juz we wlasnej zolci, kaczym lajnie czy tym bolszewickim lajnie? Czy po prostu w mieszance ww ?

  Witam niezmordowanego stalkera nad stalkerami.

  Jak widze, stalkujacy narwaniec, polgowek ‘LUTOWY’, nie ma zamiaru skonczyc z pisaniem od rzeczy pod moim nickiem.

  W dalszym ciagu liczy na zachwyt i uwielbienie dla jego kretynizmu, oraz ‘zielone poparcie w punktach’, dawane mu rzesicie, przez podobnych mu polglowkow i narwancow z kennelu szefer-nackera, trollujacych i stalkujacych za judaszowe srebrniki i ruskie kopiejki.
  CYTUJAC CIEBIE, POWTORZE SIE I POWIEM:
  " ŻENUARIO, INFANTYLIO, INTELEKTUALNY OTRĘBIE”...
  Dc , to juz ode mnie:

  Opetancze "capslockowy", pierwszy clownie tego forum, chory stalkerze, dreglujacy, sliniacy sie psie Pawlowa, ktoremu wszystko sie kojarzy z dwoma nickami...

  Co tam na Rosengårdzie slychac?:)

  STUL TEN PISI - KWIK!

 • krynolinka

  Oceniono 16 razy 4

  Faktycznie musi być już być na pusto. Teraz wdzięczny świat go ozłoci..To tak jakbym podrzucała swoje śmiecie do ogródka sąsiada i w zamian za to, że nie będę tego już robiła sąsiad zacznie płacić moje rachunki nie tylko za wywóz śmieci ale również za prąd , gaz i wodę. Muszę to przetrenować..

 • loneman

  Oceniono 7 razy 3

  Taa jak nie jest juz przydatny to go "likwiduje" niezla lipa dla jego naiwnych fanow i Putina :D

 • ochujek

  Oceniono 9 razy 3

  Pewnie Jarek mu pogroził i ma mokro w gaciach.

 • autonomy

  Oceniono 2 razy 2

  Ten gruby głupek najadł się strachu, doprowadził do katastrofy ekologicznej porównywalnej z Czarnobylem i teraz jak wyjdzie na jaw jego eksperymentowanie z atomem to będzie wtopa.

 • kimdongun

  Oceniono 3 razy 1

  Poligon zlikwidują razem z gośćmi.

 • ochujek

  Oceniono 7 razy 1

  Zapowiedzi zawsze ładnie wyglądają. Długo żyję i jeszcze nie widziałem polityki czarno białej. Niestety. Zawsze pojawia się drugie i następne dno. Najlepiej to widać w historii polityki Watykanu. Tyle ładnych słówek, obietnic i na koniec najwięcej trupów w historii ludzkości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX