Dzieci zwożono z najdalszych zakątków królestwa. Badacze odkryli ich tragiczny los

W Peru odkryto masowy grób 140 dzieci - informuje "National Geographic". Według archeologów zostały one złożone 550 lat temu w ofierze.

"National Geographic" opublikowało wyniki prac archeologów i ich "śledztwa", jakie przeprowadzili na wykopaliskach Huanchaquito-Las Llamas w Peru. Odnaleźli tam 140 szczątków dzieci, które zostały najprawdopodobniej złożone w ofierze.

Kto i dlaczego zabijał dzieci w Peru?

Groby pochodzą sprzed 550 lat, gdy na tamtym terenie znajdowało się królestwo Chimu. Według naukowców, ofiara z dzieci miała powstrzymać ulewne deszcze, które wówczas pojawiły się nad tamtym obszarem. Archeolodzy ustalili też, że zabijano dzieci w wieku od 5 do 14 lat i robili to "specjaliści", zapewne lokalni kaci.

Ofiary nie pochodziły też tylko i wyłącznie z okolicy. Zdaniem badaczy dzieci przywożono z najodleglejszych zakątków królestwa Chimu. Mogło to oznaczać, że w obawie przed powodziami, które mogłyby zalać kraj, z całego państwa sprowadzono dzieci, by na bazie ówczesnych wierzeń temu zapobiec.

Pierwsze ślady i przesłanki ku temu, by przeprowadzić na tamtym terenie wykopaliska, pojawiły się w 2011 roku, gdy okoliczni mieszkańcy zaczęli zgłaszać się do archeologów z informacjami, że w kilku miejscach odnajdują kości. To doprowadziło do podjęcia dalszych prac, które wspierało National Geographic.

Co wiemy o swojej krwi? Znajomość grupy może uratować życie

Więcej o:
Komentarze (66)
Masowy grób 140 dzieci w Peru. Złożono je w ofierze
Zaloguj się
 • Jan Winnicki

  Oceniono 41 razy 29

  Do tego prowadzi wszelka ciemnota wspierana religią , a żerując na takiej ciemnocie przeróżni cwaniaczkowie żyją jak pączki w maśle. Przykladem watykanczycy i ich katolska religia.

 • sztucznypolak

  Oceniono 38 razy 26

  Bulwersujace?
  Jeszcze 300-400 lat temu w Europie palono na stosach, glownie kobiety. Przewaznie z podobnie nonsensownych powodow.

 • sasquatch-junior

  Oceniono 22 razy 18

  Szydło powinna zainicjowac oficjalny protest rządu polskiego i domagać się wyjasnień od Peru.

 • pandzik

  Oceniono 23 razy 15

  do Peru nie trzeba jechać. Taki grobów pełno u sióstr zakonnych, one jak nikt inny umiały sie zająć odpowiednio dziecmi "kobiet upadłych".

 • wawiak57

  Oceniono 17 razy 9

  Tam składano dzieci w ofierze, a w Europie kościół palił na stosach tzw. czarownice i wyrzynał innowierców.

 • kerry55

  Oceniono 10 razy 8

  W Irlandii dzieci kobiet upadłych pobożne siostrzyczki sprzedawały za ocean, a te które nie dało się sprzedać, bo były "wadliwe", głodziły na śmierć i chowały na przyklasztornych cmentarzykach. Na jednym z nich odkopano ponad osiemset dziecięcych szkieletów. Tak więc kościół katolicki górą !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX