Komentarze (536)
Alfie Evans nie żyje. Zmarł o 2.30
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • cozano

  Oceniono 23 razy 13

  Każdego dnia na świecie umiera 15 tysięcy dzieci, poniżej piątego roku życia. Umierają głównie z powodu złej higieny i braku opieki medycznej. Dla większości z nich zaledwie ułamek tego co wydawano na Alfiego uratowałoby życie. Jakoś tutaj nie widać najmniejszej inicjatywy ze strony Szydło, Dudy, czy inszego "prawactwa".
  Hipokryzja co niektórych person aż razi w oczy.

 • mcguirre

  Oceniono 27 razy 13

  Co zrobi teraz Beata ? Może znowu spłynie Dunajcem. No i lekarze jednak mieli rację...

 • faktami_w_morde

  Oceniono 16 razy 12

  No i dobrze. Po co ten lament? Przecież po śmierci jest super, każda religia o tym mówi. Łazicie do kościółka to chyba wiecie że poszedł do nieba. Złamane serce ktoś ma? Przecież dziecku wreszcie dobrze. Wiara? czy hipokryzja?

 • ivonna49

  Oceniono 14 razy 12

  Lekarze wiedzieli, że to dziecko nie ma szans. Rodzice rozpętali wrzawę międzynarodową. Po co? Umierającemu należy pozwolić odejść godnie i w spokoju. Iluż wstrętnych ludzi chciało coś ugrać na tej tragedii

 • roman.tur

  Oceniono 20 razy 12

  Kolejny raz nauka wygrała z religijną ciemnotą. Szkoda dziecka, ale rodzice są młodzi, mogą mieć jeszcze wiele dzieci. Coś się kończy, coś się zaczyna.

 • szpulazwanyszpula

  Oceniono 22 razy 12

  Po pochówku, należy go odkopać conajmniej trzy razy w poszukiwaniu trotylu.

 • marymania

  Oceniono 23 razy 11

  Alfie dołączył do tego chłopczyka z plaży w Bodrum. Tylko wtedy katolstwo świętowało, że jednego uchodźcę mniej.

 • indywidualismus

  Oceniono 11 razy 11

  Szkoda chłopca, współczucie dla rodziców. Wszystkim nam jest smutno, to chyba oczywiste.
  Ale jakoś nie zająknęliśmy się nad tym, że w tym samym czasie cierpią miliony innych dzieci: na terenach wojny, z głodu, chorób, pragnienia i niedostatku, z upału lub zimna. Umierają setki, tysiące w Syrii, Omanie, Sudanie Płd. w Korei Płn. i w wielu innych miejscach na świecie, o których nawet nie wiemy. A w samej Polsce tysiące dzieci cierpią i nie ma dla nich wystarczającej ilości pieniędzy, środków medycznych, brakuje też opieki. Ale nie - cały świat będzie się podniecać jednym, jedynym dzieckiem, któremu medycyna i tak nie mogła pomóc!

 • lucek10

  Oceniono 16 razy 10

  Jakoś polski rząd nie chciał ratować tysięcy ludzi z Syrii, a guru Kaczyński mówił, że przenoszą choroby. Skąd nagle to zaangażowanie w sprawę tego chłopca?

 • maks1956

  Oceniono 16 razy 10

  do obrońców Alfia piszczcie ludzie swoje żale do Kaji Godek, ma stronę na fejsbuku, Jak jej napiszecie cokolwiek o pomocy dla chorych i niepełnosprawnych to zaraz zablokuje. Taka z niej miłośniczka żyjących, cierpiących i chorych. Ona tylko zygot broni.

 • zigzaur

  Oceniono 15 razy 9

  NFZ zapowiedział wstrzymanie finansowania leczenia prostaty.
  Uzasadnienie: emeryci mają czas na długotrwałe sikanie.

 • turmalinka

  Oceniono 11 razy 9

  Alfie odszedl. Przykre. Dla rodzica chyba nie ma gorszej tragedii. Ale duzo bardziej razi mnie zachowanie Polakow. Na grupach, forach itp kiedy rodzina prosila o spokoj oni zwoluja sie na protesty. My musimy dzialac, My musimy go uratowac. Autorytety od siedmiu bolesci probuja sie lansowa c na cudzej tragedii. Bez poznania faktow, jedynie na podstawie zdawkowych informacji podawanych przez cierpiaca rodzine. Alfiego nikt leczyc nie nie chcial, tylko nie potrafil. We Wloszech chciano jedynie spowolnic jego umieranie.
  Proponuje polskim obroncom Alfiego zajac sie swoim podworkiem, gdzie setki dzieci umiera bo leki nie sa refundowane, bo rodzicow nie stac na terapie itp Alfie mial to wszystko. Za darmo. Ale czasem i to za malo.

 • yan57

  Oceniono 15 razy 9

  R.I.P.

 • andrew1507

  Oceniono 12 razy 8

  A ja myslale, ze "pazurna" krolowa Koryta Plus splynela do Orbana lub cieplego Lukaszenki.
  Widac cos poszlo nie tak .....

 • mazzini890

  Oceniono 17 razy 7

  Szalejącym tu prawaczkom przypomnę nauczanie Jana Pawła 2 "Jan Paweł II z naciskiem naucza, że nigdy nie wolno zaniedbać tego, co należy traktować jako terapię zwyczajną – jest to obowiązek dotyczący tak chorego, jak i jego otoczenia oraz służb medycznych [2]. Nie jest jednak rezygnacja z uporczywej terapii, lecz eutanazją bierną sytuacja, w której następuje zaniechanie leczenia z powodu niemożności uzyskania powrotu do takiej jakości życia, w której pacjent wolny byłby od cierpienia, chociaż możliwe byłoby jego w miarę normalne funkcjonowanie [3].

  W rezygnacji z uporczywej terapii nie zamierza się […] zadawać śmierci; przyjmuje się, że w tym przypadku nie można jej przeszkodzić[4]. Ponieważ wymagane jest stosowanie środków zwyczajnych, Kościół wzywa do sprawowania opieki paliatywnej, w ramach której możliwe jest podawanie środków przeciwbólowych, nawet jeśli przewiduje się, że skróci to życie chorego. Śmierć w tym wypadku nie jest chciana, a tylko przewidywana i dopuszczona [5]. Jest rzeczą fundamentalną troska o zachowanie lub przywrócenie w miarę możliwości zdolności do podejmowania aktów wolności przez osobę chorą, stąd nie powinno się stosować terapii odbierających zdolność dokonywania aktów osobowych. Z drugiej strony rezygnacja z podjęcia lub kontynuowania terapii reanimacyjnej i resuscytacyjnej może być godziwa, jeśli kompetentny lekarz roztropnie oceni daremność takich zabiegów. ".Centrum JP2.Mienicie się Katolikami a nie znacie własnej doktryny.Masłowska ma racje.

 • asr1

  Oceniono 8 razy 6

  Chwala brytyjskim lekarzom, ze dali dziecku godnie odejsc - ci neopoganie i barbarzyncy z katolandu by je dreczyli ile sie da. Spoczywaj w spokoju dzieciaku.

 • wawiak57

  Oceniono 14 razy 6

  Boże, a Rutkowski pojechał go ratować. Kogo teraz będzie ratował ? Dramat Rutkowskiego i fryzjera jego.

 • matylda1001

  Oceniono 10 razy 6

  Stało się to, co musiało się stać. Tylko niepotrzebnie polski prezydent wygłupił się przed całym światem. Przed ogłoszeniem swojego stanowiska powinien skonsultować się z jakimś lekarzem. Chociaż może i skonsultował się, z Chazanem.

 • kotmiki

  Oceniono 14 razy 6

  Nasza chciwa baba pokazała jakim jest gównem jako człowiek po prostu gównem ludzkim z broszką bo w głowie to ta baba ma tylko pisowską propagandę

 • zigzaur

  Oceniono 8 razy 6

  Dziś śmierć małego dziecka wywołuje powszechny szok. Gdy młodzi ludzie planują rodzinę, przewidują, że spłodzą jedno dziecko a ono na pewno ukończy studia.
  Jeszcze w XIX wieku było inaczej. Większość dzieci umierała przed osiągnięciem wieku płodności.

 • prawdziwyklecha

  Oceniono 22 razy 6

  Jak tam wolskie koorwy katolickie, Nadal leczymy modlitwą i gusłami?
  Do szkoły chamy!!!!!! Razem z Beatą i Adrianem !!!!

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 12 razy 6

  .wreszcie to szaleństwo smoleńskie w Polsce się skończy

  a głupia faszystowska swołocz forumowa nie będzie miała pożywki do siania nienawiści, teorii spiskowych czy wręcz atakowania każdego kto myśli inaczej niż oni - nie będzie szturmowania szpitala, ambasad itd

  duda, kuchta czy broszka nie będą pieprzyc durnot publicznie ośmieszając nasz kraj

  jedynie rutkowski się spóźnił

  a teraz tłuki PRAWACKIE możecie się wykazać i zainteresować się położeniem niepełnosprawnych w POLSCE, których jednym z przejawów jest protest w sejmie, a przynajmniej tych nieuleczalnie chorych, którzy nie maja pieniędzy na opiekę i lekarstwa - albo tych dzieci, które NFZ olewa, a które MOŻNA uratować w Polsce

 • pisiekundlecaladobe

  Oceniono 10 razy 6

  4129 Alfich urodziło się w Polsce w roku 2017. Diagnoza nieistotna, są różne. Ważne efekty.
  4129 "kalek", z roszczeniowymi wstrętnymi rodzicami, którzy bedą protestowali o jakąś kasę.
  TAK, tępy sÓwerenie. BĘDĄ. Bo Im się NALEŻY.

  Dlaczego nie pytacie o ŻYCIE Tych Dzieci? O to, w jakich żyją teraz warunkach? Kto się nimi opiekuje? Czy mają wszystko, co im jest potrzebne? Pasztetowa znowu poleciała do kolejki po pasztet? Pamieta o Alfim, ale nie pamięta o 4129-u Polkach i Polakach? A moze ktoś właśnie "zabija takie dziecko, podając mu jakieś środki na eutanazję i odłączając aparaturę". No, katolicy? Gdzie jesteście????????

 • lucek10

  Oceniono 12 razy 6

  Dlaczego taka Szydło nie zacznie krucjaty w obronie dzieci Świadków Jehowy, których rodzice nie wyrażają zgody na transfuzję skoro jej tak na ratowaniu innych zależy? Aha! Wszystko jasne. W ten sposób nie uda się jej zbić politycznego kapitału!!!

 • mipi1951

  Oceniono 11 razy 5

  Brocha bedzie swoim placzliwym glosem piszczec, ze to wina Tuska i UE. Ide o zaklad. I po drugie moze zamknie w koncu swoj dziob, i zajmnie sie niepolnosprawnymi w kraju.

 • czechy11

  Oceniono 7 razy 5

  Czym teraz zajmie się. Becia z Dudą? Nie daj Boże wegetujacymi w Polsce niepełnosprawnymi.

 • ciekawe25

  Oceniono 9 razy 5

  Podtrzymywanie życia. Jaki ma charakter. Na ile i kiedy przestaje być terapią ratującą życie, staje się sztucznym podtrzymywaniem życia. Czy np. rozrusznik serca to sztuczne podtrzymywanie życia? Wygląda na to, że kwestia świadomości, komfortu życia ma tutaj kluczowe znaczenie. Brak świadomości życia (śpiączka bez aktywności mózgu związana z jego uszkodzeniem), absolutny dyskomfort życia - potworne cierpienie, które tylko dzięki farmakologii jest znoszone, bowiem bez niej organizm po prostu odmówiłby posłuszeństwa stanowią chyba wyznacznik, granicę między ratowaniem życia, leczeniem, a sztucznym podtrzymywaniem życia, bez celu leczniczego. I tutaj granica jest potwornie płynna, nieokreślona, zmuszeni jesteśmy odwoływać się do autorytetu lekarzy. Czy dziecko mogło żyć bez aparatury - nie. Czy podtrzymanie życia dziecka mogło w przyszłości zapewnić mu normalne życie i wyleczenie? Lekarze twierdzą, że nie. Czy należało podtrzymywać życie dziecka przy braku rokowań na przyszłość? Nie mam pojęcia. Fachowcami są lekarze. Nie można ominąć, ignorować ich opinii. Po prostu jesteśmy zdani na ich wszechwładzę. I nic na to nie poradzimy.

 • pies_1

  Oceniono 9 razy 5

  No ale jak to, nie było cudu?!

 • antymemo

  Oceniono 9 razy 5

  Papież nie pomógł ? PAD nie pomógł ? Nawet Chodakowska nie pomogła ?
  Fanatyzm religijny znów przegrał z faktyczną wiedzą medyczną, kolejny raz, tylko czy to coś zmienia ? Fanatycy mają zamknięte oczy, zamknięte uszy i zero logiki, myślenie zastąpiła im ideologia wiary.

 • kotmiki

  Oceniono 11 razy 5

  Dobra zmiana każe rodzić ułomne i uszkodzone polactwo a potem olewa zrozpaczonych rodziców

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 13 razy 5

  wreszcie to szaleństwo smoleńskie w Polsce się skończy

  a głupia faszystowska swołocz forumowa nie będzie miała pożywki do siania nienawiści, teorii spiskowych czy wręcz atakowania każdego kto myśli inaczej niż oni - nie będzie szturmowania szpitala, ambasad itd

  duda, kuchta czy broszka nie będą pieprzyc durnot publicznie ośmieszając nasz kraj

  jedynie rutkowski się spóźnił

  a teraz tłuki PRAWACKIE możecie się wykazać i zainteresować się położeniem niepełnosprawnych w POLSCE, których jednym z przejawów jest protest w sejmie, a przynajmniej tych nieuleczalnie chorych, którzy nie maja pieniędzy na opiekę i lekarstwa - albo tych dzieci, które NFZ olewa, a które MOŻNA uratować w Polsce

 • zbieg-z-ciemnogrodu

  Oceniono 5 razy 5

  No i opinia przepraszam za wyrazenie publiczna musi sobie teraz znalezc nowa ofiare

 • sclavus

  Oceniono 13 razy 5

  Co za patos bez cienia wyobraźni: "gladiator", "tarcza", "skrzydełka"... a w tle "niezdiagnozowana choroba neurologiczna" w łóżku, w mieszkaniu - szybko na nieustającą sraczkę by się załapali ci Evansowie!!
  ***
  A swoją drogą, to naczelny Kaczor powinien im te 4000 PLN szybko przyznać: ochrzczony jest, imię ma, pogrzeb boski będzie!!
  ... a to Szydło niech szybko spłynie Dunajcem, przez Wisłę, do samego morza (bez zatrzymywania się) i niech się utopi... ta "nastojaszczaja" hipokrytka pisia... wiceminister od spraw społecznych :D:D:D:D:D

 • 1asz

  Oceniono 7 razy 5

  Patrol Taboreta juz wrócił?... a może biegają wokół Kim Dzong Una...bo teraz tam można sie polansować

 • gj61

  Oceniono 9 razy 5

  I tak Beata Szydło osiągnęła (wydawałoby się nieosiągalny) kolejny szczyt śmieszności. Szkoda że w tak smutnej sprawie. Chciałbym dożyć dnia gdy polscy alpiniści będą w takim tempie zdobywać szczyty w Himalajach górskich jak wójtowa z Brzeszcz himalaje śmieszności. Nawet mały Alfiw ją olał i umarł przed nadaniem obywatelstwa.

 • kruk6666

  Oceniono 15 razy 5

  Rutkowski nie zdążył odbić żywego? Teraz zaczai się przy cmentarzu?.

 • 162tony

  Oceniono 9 razy 5

  KONIEC SADO-MASO SHOW...
  W Polsce by poszli do do sejmu z klubu PISu. W PISie lubią takich kandydatów o tragicznych historiach rodzinnych.

 • walkirrr

  Oceniono 9 razy 5

  to becia teraz moze wrócić nad dunajec, należy jej się po ciężkiej pracy

 • Gatts 1978

  Oceniono 4 razy 4

  Dobrze ,że to nie było w Polsce bo znów by wszędzie o tym pisano no i z pewnością nie byłoby mowy o odłączeniu aparatury.Ile osób by się wypowiadało tutaj kierując się sumieniem człowieka a nie odpowiedzialnością jaką niesie ze sobą właśnie zajmowanie się taką osobą do końca życia jego lub swojego.Nie może być tak ,że osoba ,która chce mieć niedorozwinięte umysłowo dziecko później ma żądania.To właśnie się w Polsce teraz dzieje.Są osoby ,którym taki dodatek należy się jak rybie woda a są tacy co próbują to wykorzystać.

 • izarider

  Oceniono 8 razy 4

  Jaki gladiator kobieto. słaba istotka, która dawno by odeszła, gdyby nie rurki, maszyny i działania lekarzy. W końcu dali mu godnie umrzeć...

 • matrack

  Oceniono 6 razy 4

  [*]

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX