Kim Dzong Un czarną limuzyną jedzie na lunch. Jego ochroniarze pokazali formę

Kim Dzong Un zagościł w Korei Południowej i zapowiedział współpracę z najbliższymi sąsiadami. W międzyczasie zrobił sobie przerwę na lunch. Uwagę światowych mediów zwrócili jego ochroniarze.

W czwartek świat obiegły zdjęcia z uścisku dłoni dyktatora Korei Północnej Kim Dzong Una i prezydenta Korei Południowej Mun Dze Ina. Chwilę później "najwyższy przywódca" przekroczył granicę Korei Południowej. Niedługo po tym ogłoszono wyniki ustaleń między obiema Koreami. To Deklaracja z Panmundżom - jej głównym punktem jest zobowiązanie, że na Półwyspie Koreańskim zostanie przeprowadzona pełna denuklearyzacja.

Szczyt koreańskiSzczyt koreański / AP

Opublikowano też nagrania z przejazdu limuzyny Kim Dzong Una. Widać na nich kilkunastu ochroniarzy w garniturach, którzy w specjalnym szyku biegną wokół jadącego auta dyktatora. 

Dłuższe nagranie można zobaczyć tutaj:

 

W ten sposób "odprowadzili" mercedesa Kim Dzong Una z pierwszej, porannej części szczytu koreańskiego na lunch. Jak widać dyktator nie miał ochoty nawet na krótki spacer. Ochroniarze nie mieli wyboru.

Kim Dzong Un spotka się z Donaldem Trumpem

To nie koniec dyplomatycznej ofensywy Kim Dzong Una. W czerwcu ma się spotkać z Donaldem Trumpem. W mediach pojawiały się nawet spekulacje, że jednym z proponowanych na to spotkanie miejsc mogłaby być Polska, a konkretnie Warszawa. Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz skomentował, że o miejscu szczytu zdecydują bliskość geograficzna i kwestie logistyczne. Jak mówił, spodziewa się, że do spotkania dojdzie raczej bliżej Korei Północnej.

Alternatywne lokalizacje, podawane do tej pory przez Bloomberg, to Genewa, Oslo, Sztokholm, Helsinki, Praga, Ułan Bator, Singapur i Bangkok.

Zobacz też: Od "ognia i furii" po zapowiedzi pokoju w 8 miesięcy. Pytanie, na na ile okażą się trwałe >>>

Przełomowe porozumienie Korei Północnej i Południowej. Koniec wojny i denuklearyzacja półwyspu

Więcej o:
Komentarze (88)
Kim Dzong Un w limuzynie. Jego ochroniarze pokazali formę
Zaloguj się
 • stanislaw.sk

  Oceniono 17 razy 9

  z taką obstawą GROMu na spotkanie z Dudą 5 razy podjeżdżał nadprezes Jarosław Ka., ale do dziś nie wiadomo w jakim celu i co ustalili na tych spotkaniach

 • 1asz

  Oceniono 16 razy 8

  Nic śmiesznego. U nas jest przecież podobnie tylko dużo drożej.
  Prezes i obstawa. Antek i jego żandarmi. Brocha z ochroną.
  O rozbitych limuzynach nie wspominam.

 • bartek8241

  Oceniono 5 razy 3

  Na Wawelu wokoło El Carlito też było kiela 12-stu ochroniarzy. Umiłowany Wódz, Ojciec Narodu, Ten który Zwyciężył 13 grudnia Pod Kołderką - musi, tak jak Kim, chronić swoje cenne życie. Zawsze przecież może trafić na wrogów narodu - gorszy sort i reakcjonistyczno - syjonistyczne bojówki.

 • izarider

  Oceniono 11 razy 3

  Grubas w mundurku od fatalnego krawca nie może nawet sie przejść, bo przecież by sie zasapał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX