Komentarze (130)
Alfie Evans. Rodzice chcą zabrać chłopca do domu
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • s-w-z

  Oceniono 7 razy 5

  Żałosny celebryta Rutkowski nie przepuści okazji żeby przypomnieć o swoim istnieniu.

 • rokoko1807

  Oceniono 7 razy 5

  - Gdzie ten KRYMINALISTA rudkowski sie wybiera ??? Do pierdla z nim !!!

 • nekaj

  Oceniono 8 razy 4

  dziecko nie ma 70% mózgu, jest sztucznie podtrzymywane przy życiu, co tu jest cudem? niech go odłączy od wszystkiego i wtedy zda się na cud, a uwierzę w Boga

 • davee

  Oceniono 6 razy 4

  a co to za akcja z tym Alfie?kurde niepełnosprawni okupują sejm a gdzie są politycy?chcą mu pomagać itd to pomóżcie realnie ale tym niepełnosprawnym

 • roman.tur

  Oceniono 10 razy 4

  Przejrzałem angielskie media. Nie ma zadnej wypowiedzi w tej sprawie angielskiego ministra zdrowia, ministra sprawiedliwosci czy premier Wielkiej Brytanii. Rząd uważa, że to sprawa między lekarzami, sądem a rodzicami i nie komentuje. W Polsce odezwały się juz wszystkie rządowe oszołomy, mimo, ze dziecko jest obywatelem brytyjskim a szpital jest w Liverpoolu, nie pod Kielcami.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 6 razy 4

  Zwyrodnialec nie ojciec!

 • dante_waw

  Oceniono 12 razy 4

  Nowa telenowela Matka Madzi juz do nabycia w najblizszym kiosku, razem z Faktem, Superakiem i tabloidem Gazeta Wyborcza.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 3 razy 3

  małe podsumowanie:

  1) jak wspomniano to lekarze/sąd decydują o dziecku - podejrzewam, ze w Polsce jest tak samo - w interesie dziecka a nie rodziców, to że część piszących uważa, ze dziecko to przedmiot i własność rodziców, to nie dziwi, bo ci sami uwazają że zonę można sprać na kwaśne jabło, bo zupa była za słona

  2) lekarze - czyli specjaliści - ocenili jaki jest stan dziecka, to że jakiś znachor gdzieś obiecuje cuda, to ma małe znaczenie

  3) na podstawie faktów sąd zadecydował tak a nie inaczej - choć to może w pierwszym momencie dziwić, jednak ODMOWA ma uzasadnienie - w Polsce tez istnieje 'zaprzestanie uporczywej terapii' - wola rodziny nie ma znaczenia

  4) prawdopodobnie chłopiec ma MDS - absolutnie nieuleczalną chorobę/syndrom do tego niezwykle rzadki - jedynie ok 16 dzieci dotychczas zidentyfikowano z tym syndromem - wszystkie zmarły, nie ma żadnej terapii i chyba jeszcze długo nie będzie

  5) totalnym ZDZICZENIEM jest zachowanie fundamentalistów, którzy atakuja lekarzy, sedziego, nawet posuwają się do aktów bezpośredniej przemocy (co niekoniecznie dziwi, bo to samo srodowisko morduje w USA lekarzy z klinik aborcyjnych - oczywiście w imię życia i miłosci katolickiej). Niestety Polacy judzenie przez polityków i księzy sa bardzo podatnym - jak czytam - srodowiskiem, co jedynie będzie utrwalac ZŁĄ opinię o Polakach (zarówno w UK jak i w całym swiecie)

  6) juz TOTALNYM chamstwem jest zachowanie politykjów typu duda czy szydło, którzy ZNOWU tańczą na trumnach/tragedii i zbijają polityczny kapitał - równie turpistyczne jest zachowanie rutkowskiego, ale to specjalnie nie dziwi

 • popijajac_piwo

  Oceniono 2 razy 2

  Nie ma jeszcze komisji śledczej?...

 • sommers

  Oceniono 4 razy 2

  Na szczęście nieoceniony, światowej sławy filantrop, Ojciec Rydzyk pomosze. Ojcze wspomósz ałtem od bezdomnego.

 • len_27a

  Oceniono 1 raz 1

  Nieładnie,że kwadrat jaja sobie robi z ludzkiej tragedii..

 • all_my_senses

  0

  Za miesiąc chłopczyk kończy dwa lata i w UK można się wtedy ubiegać o odszkodowanie za reakcje poszczepienna

 • all_my_senses

  0

  Za miesiąc chłopczyk kończy dwa lata.

 • Piotr Litka

  0

  Zastanówcie się co piszecie. Nie powinno być tutaj mowy nienawiści, lecz troska i modlitwa o dobro chłopca...

 • Piotr Litka

  0

  Większość komentarzy, które czytam sieją nienawiść lub osoby piszące mają "gdzieś" Alfiego. Zastanówcie się..........

 • sylwkasz

  0

  @Jan Kowalski
  Oglądałam program dokumentalny o
  malutkiej dziewczynce, która straciła większość mózgu. Muszę odszukać ten dokument i wyślę Wam link. Po 2 latach mózg dziewczynki odrośl i w wieku 6 lat mówiła, chodziła, miała maleńkie problemy z równowaga. Wiem, że każdy przypadek jest inny i Alfie ma chorobę degeneracyjną mózgu, ale to jeszcze najmniej poznany organ naszego ciała, nie wiemy też co dokładnie dolega dziecku i czy za jakiś czas lekarze nie będą mieli na te chorobę lekarstwa. Pewnie nie, ale jeśli istnieje choć 1 procent szansy... Może warto żeby inny zespół lekarzy przebadał chłopca...

 • magdarysz

  Oceniono 5 razy -1

  Nie rozumiem. Dziecko należy do szpitala że trzeba prosić lekarzy o to by zabrać do do domu? Jeśli chodzi o sprzęt do oddychania to niech założą zbiórkę to w kilka godzin zbiorą ta kasę i nawet na pielęgniarkę starczy. Następnie wypis na własne żądanie i dalszą diagnoze choćby i we Włoszech.

 • gdziekucharek6

  Oceniono 3 razy -1

  Nie zabieraj dziecka ze szpitala do domu, człowieku!
  Ci wszyscy ludzie chcą cię wrobić w jego śmierć, aby potem przed sobą tłumaczyć że mieli racje.

 • prawdaprawdaprawda

  Oceniono 8 razy -2

  Nikt nie dzwonił do Dziewulskiego?

 • Oceniono 3 razy -3

  NOVUS ORDO SECLORUM NOWY PORZĄDEK ŚWIATA ANTYCHRYSTA JUŻ NADCHODZI LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ, LEWACKIE RZĄDY ATEISTÓW NISZCZĄ ZASADY MORALNE I WIARĘ CHRZEŚCIJAŃSKĄ BY WPROWADZIĆ LUCYFERIAŃSKĄ DOKTRYNĘ !!!

 • prawdaprawdaprawda

  Oceniono 7 razy -3

  Co na to Dziewulski?

 • radix10

  Oceniono 18 razy -4

  PIS-owska hipokryzja przewyższa Himalaje.
  Pod rządami PIS-u w polskich szpitalach uśmiercono ponad 3 tys. dzieci, a oni udają wielkie przejęcie losem Alfiego.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 5 razy -5

  Lewactwo to jednak choroba umysłowa, na szczęście na całym świecie już odwrocie.

 • smok61

  Oceniono 13 razy -5

  Czekają , aż umrze z głodu . Podczepili go pod tlen , ale nie karmią.
  Ładnie ...
  ====
  Pytanie teraz ...kiedy zbankrutuje ten szpital ?
  Ile państwo angielskie zapłaci rodzicom za zagłodzenie dziecka ?

 • szczurzec1

  Oceniono 9 razy -5

  Zaraz, zaraz - jak to jest, że Wielka Brytania a zamiar ukatrupić włoskiego obywatela, a co na to włoskie władze??? Kładą na to lachę?

 • popieramkukiza

  Oceniono 10 razy -6

  Pomijając stan zdrowia tego dziecka i to czy się go da wyleczyć czy nie, uważam że odmawianie rodzicom próby pomocy dziecku w innym szpitalu to bandytyzm. Nasuwa się zasadnicze pytanie - dlaczego lekarze i sądy tak bardzo chcą pozostawienia go w Anglii ? Odnoszę wrażenie że panicznie czegoś się boją. Być może badania w niezależnym ośrodku wyjawiłyby jakiś kompromitujący czynnik ? Nie wiem tego, ale wiem że stan zdrowia dziecka uległ załamaniu po podaniu szczepionki. Nie zdziwiłbym się gdyby wyszło na jaw że na tym biednym dziecku testowano jedną z nich.

 • 141288bs

  Oceniono 19 razy -7

  Alfi mial umrzec po trzech minutach po odlaczeniu od aparatury podtrzymujacej zycie. - Alfi zyje juz trzecia dobe,bo pragnie zyc,ale angielskie konowaly nie potrafia Mu pomoc wiec pospieszyly z pomoca do bezdusznego sadu.

 • pantalon

  Oceniono 9 razy -7

  Za:
  Anna Zaborowska

  "Bardzo rzadko w przestrzeni publicznej wypowiadam się na temat mojej pracy, a dokładniej transportów realizowanych przez moją firmę. Nie ujawniamy niczego bez zgody naszych Pacjentów lub ich Rodzin. Takie poczyniliśmy założenia na początku naszej działalności w Air Med Escort i tego wymaga etyka naszej pracy.
  Rzadko także ujawniamy na naszej stronie, kogo transportujemy. Dzieje się to tylko wtedy, gdy Pacjent lub jego Rodzina upublicznią taką informację.
  Dzisiaj cała Polska i duża część świata żyje informacjami o Alfiem Evansie - małym chłopcu, którego sąd w Wielkiej Brytanii nakazał odłączyć od aparatury podtrzymującej życie i zakazał dalszego leczenia. Nie wyraził także zgody na jego przetransportowanie do innego szpitala w Europie.
  Pozwalam sobie na wypowiedź, bo znajduję się bardzo blisko całej tej sytuacji. Mój zespół podjął próbę transportu Alfiego. Jesteśmy w stałym kontakcie z jego tatą, Tomem.
  Niewiele osób wie, że jako jedyna firma zajmująca się lotniczym transportem medycznym, dwa tygodnie temu podjęliśmy się transportu Alfiego do kliniki w Rzymie. Wtedy jeszcze żaden europejski air ambulance nie składał jego rodzicom propozycji przeprowadzenia takiego transportu. Jedna z niemieckich firm napisała, że być może spróbują, choć nigdy tak ciężko chorego dziecka nie transportowali.
  My mamy doświadczenie w bardzo trudnych lotniczych transportach medycznych. Także małych dzieci, z bardzo rzadkimi chorobami. Kto śledzi nasz profil, ten wie, że przeprowadzaliśmy transporty, których nie podejmował się nikt inny. Jesteśmy zorientowani na potrzeby Pacjenta i staramy się zrobić wszystko, aby transport był dla niego bezpieczny i komfortowy.
  Nasi specjaliści z dziedziny anestezjologii i intensywnej terapii orzekli, że możemy bezpiecznie przetransportować Alfiego. Samolot przyleciał, załoga medyczna z całym niezbędnym sprzętem udała się do szpitala. Niestety, po raz pierwszy w historii naszej działalności szpital nie zgodził się na przekazanie pacjenta, mimo takiej woli jego opiekunów prawnych. Nie pozwolono naszemu zespołowi dotknąć się do pacjenta i w efekcie wyproszono ze szpitala.
  Nie jestem katoliczką. Jednak wierzę w prawo wyboru. I prawo niepozbawionego praw rodzicielskich rodzica do stanowienia o dobrostanie i miejscu przebywania swojego dziecka.
  I prawo do godnego umierania, kiedy przyjdzie czas.
  Mój moralny sprzeciw budzi to, co zrobiono z prawami młodych ludzi - rodziców Alfiego oraz z Alfiem.
  Fakty:
  1. Alfie nadal jest niezdiagnozowany. Co oznacza, że jego rodzice wciąż nie wiedzą na jaką dokładnie chorobę cierpi ich syn. Czy jest to wada genetyczna czy nie? A jeśli wada genetyczna, to jakiego rodzaju - czy była to samoistna mutacja czy może są nosicielami wadliwego genu/ów?To bardzo młodzi ludzie - być może w przyszłości będą chcieli mieć kolejne dzieci - dlaczego odbiera im się w XXI wieku dostępu do takich informacji? Mimo, że medycyna w tej dziedzinie poczyniła ogromne postępy.
  2. Alfie nie ma orzeczonej śmierci mózgu, więc wszelkie argumenty typu „podtrzymywania funkcji życiowych w nieżywym ciele” nie mają racji bytu. Tak, jest prawdopodobnie śmiertelnie chorym dzieckiem.
  3. Pierwotny plan „opieki paliatywnej” zaproponowany przez szpital był protokołem eutanazji. Zaproponowano, by w przypadku podjęcia czynności oddechowej, po odłączeniu od respiratora podać pacjentowi fentanyl i dormicum. Nie przewidywano także karmienia czy pojenia.
  Na szczęście, pod naporem opinii publicznej szpital wycofał się z tego nieludzkiego dla mnie planu opieki. Obecnie Alfie dostaje tlen, jest pojony i karmiony."
  (...)

 • radix10

  Oceniono 27 razy -7

  Panu Evansowi słowa podziwu i uznania - to wzór ojca w tym podłym XXI wieku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX