Ojciec Alfiego Evansa chce zabrać go do domu i oskarża lekarzy. "To nie cud, tylko zła diagnoza"

Ojciec Alfiego Evansa zapowiedział dzisiaj, że chce zabrać swojego syna do domu. - Nie pozwolono nam pojechać do Włoch. Moglibyśmy zabrać go dalej, ale czy to byłoby słuszne? - powiedział i kolejny raz zarzucił lekarzom postawienie błędnej diagnozy.

Podczas porannej konferencji Tom Evans, ojciec 2-latka powiedział, że chce rozmawiać z lekarzami na temat ewentualnego powrotu chłopca do domu. - Nie pozwolono nam pojechać do Włoch. Moglibyśmy zabrać go dalej, ale czy to byłoby słuszne? - powiedział. - Więc to, co chcemy zrobić teraz, to spotkać się z lekarzami w Alder Hey (szpital w, którym przebywa Alfie Evans - przyp.) i poprosić o zgodę na powrót do domu - dodał.

Pielęgniarki były "zszokowane"

Tom Evans zapewniał dziennikarzy, że pielęgniarki opiekujące się jego synem były "zszokowane" stanem zdrowia dziecka. - Trzeci dzień z rzędu i nie było z nim ani jednego problemu. Pielęgniarki przyszły i powiedziały "wow" - stwierdził.

- Alfie nie potrzebuje intensywnej opieki. Leży w łóżku z butlą tlenu, który wtłaczany jest do jego płuc. Niektórzy mówią, że to cud. To nie jest cud, to była zła diagnoza - cytuje Toma Evansa "The Guardian"

Przypomnijmy, że Alfie Evans przebywa w szpitalu dziecięcym Alder Hey w Liverpoolu. W poniedziałek został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. Rodzice chorego 2-latka chcieli, by trafił na leczenie do Włoch (konkretnie chodziło o szpital Dzieciątka Jezus w Rzymie). Pomoc deklarował nawet papież Franciszek. W środę sąd apelacyjny w Wielkiej Brytanii podtrzymał decyzję w sprawie 2-letniego Alfiego Evansa. Wbrew rodzicom orzekł, że nie może zostać przewieziony do rzymskiego szpitala.

Polskie obywatelstwo dla Alfiego Evansa?

"Tygodnik Solidarność" wystosował do prezydenta Andrzeja Dudy petycję, w której prosi o przyznanie polskiego obywatelstwa Alfiemu Evansowi. Za to wsparcie również podziękował dzisiaj Tom Evans.

W sprawę Alfiego Evansa chce się zaangażować Krzysztof Rutkowski >>> 

Informacje o chorym chłopcu budzą wiele emocji na całym świecie. Pojawiły się nawet wezwania do szturmu na szpital. Tymczasem lekarze nie mają wątpliwości - dziecko, chociaż wygląda normalnie nie może zostać uratowane.

Alfie Evans: na co choruje chłopiec, o którym mówi cały świat? Wyjaśniamy >>>

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (130)
Alfie Evans. Rodzice chcą zabrać chłopca do domu
Zaloguj się
 • rabingoldblatt

  Oceniono 47 razy 35

  Adrian, detektyw bez licencji, fanatycy pro-life i do tego teksty o polskim obywatelstwie.

  Z wielkiej tragedii robi się farsa, by nie napisać parada osobliwości....

 • Oceniono 33 razy 31

  Zaraz... Temat niepełnosprawnych w sejmie został olany. Mamy w dupie głos społeczeństwa, będziemy przyznawać obywatelstwo Brytyjczykowi, by ratować świat. Chłopiec ma obywatelstwo włoskie, jest tam szpital, który chce go przyjąć i polskie obywatelstwo jest mu do niczego niepotrzebne. Zamiast ruszać tematy zastępcze, niech się zajmą dziećmi, które mamy rodzic za wszelką cenę.

 • bling.bling

  Oceniono 30 razy 26

  Uff dobrze że Rutkowski się za to wziął. Jest nadzieja że go tam aresztują w wsadzą do więzienia.

 • kotbehemot6

  Oceniono 28 razy 18

  Pamietam zdjęcie martwego dziecka,wyrzuonego na brzeg. Dziecko uchodźców. ...,że tez nikt tak żwawo nie podążał z pomocą. Litościwa Szydło chciała pomóc, ale tam na miejscu. Pamiętam komentarze miłosiernych chrześcijan, którzy ponad życie ludzkie cenili obronę "wiary ojców" prze islamistami. Te same hieny teraz stają w obronie życia, a naparwde skazuja dziecko na wegetację a rodzinę na cierpienia
  Biedny ojciec, dotknięty największą z możłiwych tragedii choroba własnego dziecka. Jak każdy rodzic bedzie szukal winnych i zaprzeczał. Nauka jest bezlitosna, ale wiara w cuda jeszcze bardziej. Skazuje na podwójne cierpienia. Dorzućmy do tego stado sępów w postaci polityków i biznesmenów chcących ugrać mały PR.
  Cała historia to obraz strasznego doświadczenia i ludzkiego egzoizmu połaczonego z brakiem podstawowej wiedzy.

 • pipistrello_in_giro

  Oceniono 37 razy 13

  "Leży w łóżku z butlą tlenu, który wtłaczany jest do jego płuc."
  Po pierwsze, to chyba raczej jest powietrze nie tlen.
  Po drugie - jak to został odłączony od aparatury, skoro leży z butlą i oddycha w sposób wymuszony? Tzn. został częściowo odłączony.
  Na moje oko większej pomocy lekarskiej potrzebuje psyche tatusia, a dziecku dajcie spokój. Ale - jak wskazała pewna specjalistka w tej dziedzinie z Kalkuty - nic tak nie uszlachetnia, jak cierpienie innych. Tatuś na pewno czuje się teraz lepszym człowiekiem.

 • obrazony2x

  Oceniono 16 razy 10

  Już widzę, jak leczą Alfiego w NFZ che, che, che
  I jeszcze dostanie rentę specjalną z ZUS :(

  Takiego Cyrku z małpami to nawet Górski nie wymyśli :(

 • mywork

  Oceniono 12 razy 10

  Panie Rutkowski, miej pan choć odrobinę ludzkiej godności i nie lasuj się na takiej tragedii, jaką jest choroba tego dziecka!!! Z tej sytuacji nie ma dobrego wyjścia, więc po prostu niech każdy przemyśli sprawę we własnym sumieniu, ale nie atakuje ani rodziców ani lekarzy. Przecież wszyscy by woleli, aby Alfie był zdrowy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX