Dopuścił się 12 morderstw i kilkudziesięciu gwałtów. Przez 40 lat był nieuchwytny. Do dzisiaj

Musiało minąć 40 lat, żeby amerykańskim służbom udało się namierzyć mężczyznę odpowiedzialnego za 12 morderstw i 45 gwałtów. W środę prokuratura w Kalifornii ogłosiła, że ma podejrzanego. To 72-letni Joseph James DeAngelo.

Seryjny morderca i gwałciciel terroryzował Kalifornię w latach 70' i 80' ub. wieku. Do sprawcy zbrodni przylgnął pseudonim "Golden State Killer" - golden state, czyli "złoty stan" to stosowane czasem określenie Kalifornii. Były też inne pseudonimy: Original Night Stalker czy Diamond Knot Killer. Ten drugi wziął się od skomplikowanego węzła, jakie zdarzało mu się stosować przy krępowaniu swoich ofiar.

175 przestępstw

Przez dekady sprawca zbrodni pozostawał nieuchwytny. Aż do teraz. Jak informują zachodnie media, amerykańskim służbom właśnie udało się zatrzymać mężczyznę podejrzewanego o popełnienia 175 przestępstw w latach 1976 - 1986 r. 

Służby przez lata były bezradne. W 2016 r. FBI oraz kalifornijskie służby wznowili poszukiwania. Ogłoszona została nagroda w wysokości 50 tys. dolarów za wskazanie sprawcy. W środę kalifornijscy śledczy ogłosili, że dzięki badaniom DNA oraz innym dowodom udało się połączyć Josepha Jamesa DeAngelo z dziesiątkami zbrodni, które przed laty popełniono na terenie stanu. Mężczyzna ma obecnie 72 lata. DeAngelo został zatrzymany w Sacramento, stolicy Kalifornii

Wiązał, kładł na plecach naczynia i gwałcił

Mężczyzna często włamywał się do domów swoich ofiar uzbrojony w broń. Często wybierał samotne kobiety, ale nie zawsze. Gdy w domu znajdował się mężczyzna, morderca wiązał go i kładł naczynia na jego plecach, następnie gwałcił kobietę. Groził, że jeśli naczynia spadną, zabije ich oboje. Często zabierał z domu "pamiątki" - monety lub biżuterię. Zabijał osoby w różnym w wieku, najmłodsza jego ofiara miała 13 lat, najstarsza 41. Poza gwałtami i morderstwami Josephowi DeAngelo zarzuca się splądrowanie 120 domów.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (89)
Golden State Killer był nieuchwytny przez 40 lat
Zaloguj się
 • kocurxtr

  Oceniono 57 razy 25

  u nas nie trzeba czekać lat
  od razu można wskazać kto z Belwederskiej, Żoliborza czy Brzeszcz łamie Konstytucję...

 • kapitan.kirk

  Oceniono 45 razy 17

  <<< Mężczyzna często włamywał się do domów swoich ofiar uzbrojony w broń. >>>

  Bestialstwo. Gdyby był nieuzbrojony w broń, z pewnością wielu ofiarom by się upiekło. Albo gdyby się uzbroił w co innego niż broń.

 • minkat

  Oceniono 24 razy 10

  byly policjant, ktorego wywalono z roboty za kradziez w spozywczaku.

  gwalcil prawdopodobnie jeszcze w czasie, gdy byl policjantem.

 • a100

  Oceniono 1 raz 1

  stanpar to chyba jakiś b. mądry i kulturalny człowiek, typowy Polak. Dziękuję za ogładę i kulturę osobistą.

 • uenostation54

  0

  musiał mieć niezłe plecy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX