Dwuletni Alfie Evans przeżył bez aparatury. Jego dalszy los zależy od Sądu Najwyższego

We wtorek brytyjski Sąd Najwyższy ma ponownie zająć się sprawą dwuletniego Alfiego Evansa. Chłopiec został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. Jego rodzina utrzymuje, że dziecko oddycha samodzielnie i walczy o to, by dalej hospitalizować dwulatka.

Trwa walka o dwuletniego Alfiego Evansa. Wbrew woli rodziców i pomimo nadania w ostatniej chwili włoskiego obywatelstwa, niespełna dwuletni chłopiec został odłączony w poniedziałek od aparatury podtrzymującej życie. 

Lekarze oceniają, że dziecko jest w "stanie wegetatywnym" i głębokiej śpiączce. Stale pogarszająca się choroba neurologiczna - której nie udało się dokładnie zdiagnozować - zniszczyła 70 procent mózgu dziecka.  Sąd i lekarze argumentowali, że dalsze podtrzymywanie życia jest "nieludzkie i pozbawione łaski".

O życie tego chłopca walczył papież Franciszek. Dwuletni Alfie Evans odłączony od aparatury >>>

Jeszcze w poniedziałek prawnicy Toma Evansa i Kate James próbowali negocjować z brytyjskim Sądem Najwyższym. Jednak sędzia odrzucił ich wniosek. Jak donoszą brytyjskie media, sprawie Alfiego Evansa sąd ma jednak przyjrzeć się ponownie jeszcze we wtorek po południu.

Alfie Evans poleci do Włoch?

Ojciec chłopca twierdzi, że dziecko przeżyło pomimo odłączenia od aparatury. Mały Alfie miał przetrwać sześć godzin bez wspomagania sprzętu. Teraz lekarze dostarczają chłopcu tlen i wodę. Rodzina dziecka przekonuje, że to wystarczający powód, by nadal leczyć dwulatka.

Rodzice Alfiego chcą zabrać chłopca do watykańskiego szpitala dziecięcego. Włoskie MSZ poinformowało, że przyznało Alfiemu Evansowi obywatelstwo, by przyspieszyć jego przyjazd do Watykanu. O podtrzymanie życia Alfiego apelował również papież Franciszek. Matka i ojciec chłopca liczą na to, że brytyjski Sąd Najwyższy umożliwi transport dziecka i cofnie decyzję dotyczącą odłączenia chłopca od aparatury.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (104)
Alfie Evans przeżył bez aparatury. Jego los zależy od sądu
Zaloguj się
 • adas_tornado

  Oceniono 14 razy 14

  według JP II: "o jakość życia należy zabiegać, na ile to jest możliwe, poprzez odpowiednie i utrzymywane we właściwych proporcjach leczenie; jednak jakość życia zakłada samo życie i prawo do życia dla wszystkich i dla każdego, bez dyskryminacji i zaniedbań"
  W "Evangelium vitae" Jan Paweł II podkreśla aspekt braku adekwatności zabiegów medycznych do realnej sytuacji chorego. Należy je odrzucić, gdy "przestały być współmierne do rezultatów, jakich można by oczekiwać, lub też są zbyt uciążliwe dla samego chorego i dla jego rodziny"

 • fred_die

  Oceniono 13 razy 13

  Jak oddycha samodzielnie to wypisać ze szpitala i zanieść do kościoła, leczyć modłami może Boszbora pomoże.

 • Oceniono 29 razy 9

  Ciekawe ilu polskich obrońców życia szykuje się aby pomóc finansowo w dalszym życiu tego dzieciaka lub pojadą na kilka lat posiedzieć przy jego łóżku???? ?

 • camel_3d

  Oceniono 18 razy 8

  Czy oni licza ze dziecko rozwinie sue normalnie?? Czy chca medal za poswiecenie?

 • Yassmin Kami

  Oceniono 14 razy 8

  Dlaczego admin nie da bana niejakiemu Tds Sbi jawnie podżega do przestepstwa, nietolerancja i mowa nienawiści w stosunku do płci, rasy czy grup etnicznych jest karalna.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 9 razy 7

  powtórzę, bo innych komentarzy nie widzę

  zastanawiam się skąd takie pokłady nienawiści w tych wszystkich forumowych katolikach?

  gdyby bóg istniał, to włosy z głowy by sobie rwał, a gdyby niebacznie wysłał tu ponownie jezusa, to ukrzyżowalibyście go następnego dnia

 • felicjan.dulski

  Oceniono 31 razy 7

  Sorry, ale nie powinno się w takiej sytuacji komentować.
  Dlaczego jest możliwość?
  Ktoś wie, co to empatia?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX