Kim Dzong Un wyciąga dłoń. Na zachętę zawiesił testy nuklearne. Jest reakcja Trumpa

Korea Północna zawiesza próby nuklearne i rakietowe oraz zamyka obiekt, w którym są przeprowadzane  - podaje północnokoreańska Centralna Koreańska Agencja Informacyjna (KCNA).

Taką deklarację złożył przywódca Północy, Kim Dzong Un po posiedzeniu Komitetu Centralnego rządzącej Partii Pracy Korei.
W cytowanym przez media Półwyspu Koreańskiego komunikacie czytamy, że od 21 kwietnia Korea Północna zaprzestanie prób nuklearnych oraz międzykontynentalnych rakiet balistycznych. "W ramach dowodu" Północ ma też zamknąć obiekt do prób nuklearnych w północnej części kraju.

Kim Dzong Un miał powiedzieć członkom Komitetu, że misja obiektu wykorzystywanego do testów została zakończona i nie ma już potrzeby dalszych prób nuklearnych oraz rakiet dalekiego i średniego zasięgu, czy międzykontynentalnych.
Deklaracja Kim Dzong Una padła niecały tydzień przed spotkaniem z przywódcą Południa w Panmundżomie, zaplanowanym na 27 kwietnia i przed spotkaniem Kim Dzong Una z prezydentem USA Donaldem Trumpem na neutralnym gruncie.

Donald Trump pochwalił Koreę Północną za zapowiedź wstrzymania testów. Uznał to za bardzo dobrą wiadomość.
„Korea Północna zgodziła się zawiesić próby nuklearne i zamknąć główne miejsce ich prowadzenia. To bardzo dobra wiadomość dla Korei Północnej i dla świata” - napisał Donald Trump na Twitterze. Amerykański prezydent ocenił posunięcie władz w Pjongjangu jako znaczny postęp. Podkreślił, że oczekuje na zapowiedziany szczyt z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem.
Wcześniej Trump ogłosił wcześniej, że szczyt USA-Korea Północna z jego udziałem planowany jest na początek czerwca. Zastrzegł jednak, że do spotkania może nie dojść jeśli uzna iż nie przyniesie spodziewanych rezultatów. 

Więcej o:
Komentarze (24)
Korea Północna Kim Dzong Un polecił zawiesić testy nuklearne
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 9 razy 5

  Już mu wierzę

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 7 razy 3

  Teraz dostanie dostęp do kredytów. Starczy na następne 10 lat aby później zabrakło cukru, papieru toaletowego, pasty do zębów Zostanie zmuszony zasiąść przy okrągłym stole aby oddać opozycji państwo. Po następnych 20 lat przywódca zostanie zdegradowany, pomniki jego i rodziców stopione. Ale co zrobić z aktywnymi milionami ludzików z notesikami?

 • an_ma_o

  Oceniono 6 razy 2

  on tak ma jak w Korei zaczyna na wiosne brakować ryżu to zaraz jest odwilż bo musi się gdzież zapożyczyc ....jak trochę na jesieni odsapnie zaraz będzie powrót do starej retoryki ...to już było ze dwa razy albo więcej

 • Oceniono 8 razy 2

  Moc słowa jest ogromna !!!
  Teraz zamknie - a potem otworzy - a potem zamknie - a potem otworzy.... i kto mu zabroni...
  zniosą sankcje, kasa popłynie to sobie bombek naprodukują, że ho ho...i kto mu zabroni

 • hastatrespasos

  Oceniono 7 razy 1

  Chyba tylko najwięksi naiwniacy mogą liczyć na rozbrojenie Korei Północnej. Ale kto wie... Gdyby sprawdziły się plotki sprzed paru dni że Trump mógłby się spotkać z Kimem w Warszawie, to być może dopuszczony do rozmów w roli arbitra Kwa-kwaczyński, znany ze swych zdolności manipulowania słuchaczami, zdołałby zapewnić sukces tego mityngu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX