Polska szajka okradała domy w Londynie. Nie pogardziła nawet urną z prochami dzieci

Brytyjska policja zatrzymała trzech Polaków odpowiedzialnych za kilka włamań i kradzieży. Grupa działała w Londynie, a jej łupem padło ponad 400 przedmiotów, w tym nawet dwie urny z prochami dzieci.

Metropolitan Police poinformowała o aresztowaniu i postawieniu zarzutów 37-letniemu Marcinowi L., 26-letniemu Danielowi M. i 32-letniemu Piotrowi P. Cała trójka mieszkała od jakiegoś czasu w Whitton, dzielnicy Londynu. Policja trafiła na trop Polaków za sprawą złotego Volkswagena Passata, którym poruszali się podczas jednego z włamań.

To właśnie specyficzny kolor auta i powolna jazda złodziei zwróciła uwagę jednego z mieszkańców. Wtedy dokonali dwóch włamań, przy jednym ograniczyli się do kosztowności i dokumentów (m.in. paszporty), a przy drugim połasili się na bordowe pudełko, w którym znajdowały się dwie urny z prochami dzieci, które zmarły podczas porodu.

Po zgłoszeniu włamań policjanci z Metropolitan Police zaczęli prowadzić śledztwo, w efekcie którego udało im się powiązać trzech Polaków z serią włamań w Londynie. Podczas przeszukania ich mieszkania w Whitton funkcjonariusze znaleźli nie tylko sprzęt służący do włamywania się, ale też ponad 400 różnego rodzaju skradzionych przedmiotów.

Zaraz po aresztowaniu trzej Polacy przyznali się do winy, za kradzieże i włamania grozi im wieloletnie pozbawienie wolności. Angielski sąd 11 maja zdecyduje ostatecznie o karze dla nich.

- To twórczy włamywacze, którzy wprawili w niedolę i dostarczyli bolesnych przeżyć wielu rodzinom w Londynie. Cieszę się, że udało się ich doprowadzić przed oblicze sprawiedliwości - mówił Jamie Oprey, oficer z lokalnej policji. Dodał, że sporą rolę w dochodzeniu odegrało zgłoszenie wcześniej wspomnianego passata.

Więcej o:
Komentarze (108)
Aresztowanie trzech Polaków w Anglii. Kradli urny z prochami
Zaloguj się
 • mocno_kwasny

  Oceniono 39 razy 37

  mistrzowie intelektu
  Marcin Lipiec, 37, Daniel Majewski, 26 and Piotr Pawlak
  i ich mordy
  standard.co.uk/news/crime/cruel-thieves-convicted-for-stealing-ashes-of-baby-twins-during-london-burglary-spree-a3816526.html

 • milosierdzie_gminu

  Oceniono 40 razy 36

  Chłopaki wracajcie! Możecie zapisać sie do ONR i zostać prawdziwymi patriotami - nie jest za późno!

 • nicpon007

  Oceniono 28 razy 24

  Z twarzy widać, że suweren lepszego sortu.

 • konigin

  Oceniono 25 razy 23

  Zaraz odezwa sie debilne trolle piszace, ze to na pewno nie Polacy tylko jacys Cyganie. A tymczasem polska dzicz kradnie po Europie co popadnie.

 • gj61

  Oceniono 18 razy 18

  Lipiec, Majewski i Pawlak to nazwiska tych "polaczków". A tutaj ich mordy bez pasków:
  news.met.police.uk/news/three-burglars-who-stole-childrens-ashes-are-convicted-303289

 • tumaxer

  Oceniono 19 razy 15

  Prawdziwy Katolicki Polak Narodowy nie przepuści takiemu złamasowi co to mu się kremować zachciewa. Tylko grób ziemny na katolickim cmentarzu i pogrzeb kościelny! Na pohybel heretykom!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX