Spotkanie Kima z Trumpem w Warszawie? "System w Polsce PiS idealnie wypośrodkowany"

Wśród dziewięciu potencjalnych lokalizacji, gdzie mogłoby dojść do spotkania Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem, jest Warszawa - podaje "Bloomberg".

Wśród lokalizacji branych pod uwagę są: Oslo, Praga, Genewa, Helsinki, Sztokholm, Ułan Bator, Bangkok, Tajlandia i Warszawa.

Spotkanie Trumpa z Kim Dzong Unem w Warszawie?

Dlaczego zdaniem „Bloomberga” polska stolica jest brana pod uwagę? Otóż w Warszawie przy ulicy Bobrowieckiej 1 znajduje się „przestronna”, jak piszą dziennikarze „Bloomberga”, ambasada Korei Północnej. Jak zauważają dziennikarze gazety, w lipcu 2017 właśnie w stolicy Polski Donald Trump po raz pierwszy przemawiał publicznie w Europie.

Czytam, że Trump i Kim Dzong Un mogą się spotkać w Polsce. Kim, Trump i Kaczyński tuż obok - chyba jestem za stary na tak mocne wrażenia

- skomentował Tomasz Lis.

Bloomberg podaje możliwy meeting Trump - Kim Dzong Un w Wwa. Polska jest idealna do tego spotkania, system polityczny w PolscePiS, demokracji-ludowej także jest idealnie wypośrodkowany 

- napisał polityk Nowoczesnej, Karol Misuda.

Trump o spotkaniu z Kim Dzong Unem

Podczas środowej konferencji prasowej z premierem Japonii Szinzo Abe, prezydent Trump wyraził nadzieję, że szczyt Stany Zjednoczone - Korea Północna zakończy się sukcesem. Zaznaczył jednak, że „Jeśli uznamy, że spotkanie nie będzie sukcesem, to do niego nie dojdzie” - powiedział prezydent USA.

Donald Trump ostrzegł, że może nawet przerwać spotkanie z Kim Dzong Unem w czasie jego trwania. „Jeśli spotkanie okaże się mało owocne, to je opuszczę i będziemy kontynuować to, co dotychczas, cokolwiek by to nie było. Ale coś się wtedy wydarzy”- zapowiedział.

Jedną z możliwych przeszkód może okazać się los trójki Amerykanów więzionych w Korei Północnej. Donald Trump powiedział, że Stany Zjednoczone walczą z wielkim zaangażowaniem o ich uwolnienie i że jest szansa na pozytywny rezultat. Amerykański prezydent nie przedstawił jednak sprawy więźniów jako warunku wstępnego szczytu.

Prezydent Trump poinformował wcześniej, że rozważanych jest pięć możliwych lokalizacji szczytu z Kim Dzong Unem. Zapytany czy którakolwiek z nich znajduje się na terytorium USA, odpowiedział, że nie.

Ryszard Czarnecki na spotkaniu z ambasadorem

W sprawie pojawia się też pewien polski wątek. W środę Ryszard Czarnecki opublikował na Twitterze zdjęcie z ambasadorem Korei, tylko nie Północnej, a Południowej przy UE, Kimem Hjung-zinem. We wpisie zasugerował, że rozmowa była poważna, mimo iż odbywała się przy posiłku, jak podkreślił sam Czarnecki.

O rozmowach między Koreami, roli USA w tym konflikcie, denuklearyzacji i relacjach Seul - Bruksela rozmawiałem w Strasburgu z ambasadorem Republiki Korei przy UE Kimem Hjung-zinem ( przy posiłku  zresztą...)

- napisał Czarnecki. Czyżby europoseł, niezrażony faktem, że jego rozmówca jest przedstawicielem innego kraju, dzielnie lobbował za Polską?

Korea Północna masowo podrabia amerykańskie dolary

Więcej o:
Komentarze (105)
Bloomberg: spotkanie Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem może odbyć się w Warszawie
Zaloguj się
 • alfred_hugecock

  Oceniono 9 razy 7

  Gruby Kim nie lata, więc Europa odpada bo by ze trzy tygodnie pociągiem jechał.

 • jottsp

  Oceniono 10 razy 6

  spotkanie poprowadzi marsz. Kuchcinski a komisja prok. Piotrowicza dopracuje szeczegoly prawne porozumien, na koniec min. Kempa zdecyduje czy ustalenia tych rozmow opublikowac czy zablokowac - Kim poczuje sie jak u siebie

 • jerzysm42

  Oceniono 11 razy 5

  Idol Kaczyńskiego w Warszawie.
  Pisiaki mogą się od Kima nauczyć jak wprowadzać prawdziwą demokrację.

 • nietyp

  Oceniono 11 razy 5

  Ja proponuję rezerwację stolika u "Sowy"... Będą mogli sobie spokojnie pogadać.

 • justas32

  Oceniono 14 razy 4

  Polska to idealne miejsce na to spotkanie - pół dyktatura a pół kraj wasalny dla USA ...

 • wal_sie_pisie

  Oceniono 18 razy 4

  Kim nauczyłby się nowych sztuczek od yarozbawa, jak okradać państwo w biały dzień i jak niszczyć demokrację.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX