Syn Skripala zmarł rok temu, jego partnerka zniknęła. Rosyjskie media z nową wersją historii

Co rusz pojawiają się nowe fakty nie tylko na temat Siergieja Skripala, ale też jego rodziny. Rosyjski portal z Petersburga 78.ru opisuje wątek starszego syna, Aleksandra, który zginął w dziwnych okolicznościach, a jego kobieta zniknęła bez śladu.

Tematu dochodzenia, którym zajęli się dziennikarze z petersburskiego 78.ru, na razie nie podjęły brytyjskie media, ale część doniesień pokrywa się z informacjami, które podawano w Wielkiej Brytanii.

Chodzi o śmierć 43-letniego syna Siergieja Skripala, Aleksandra. W lipcu ubiegłego roku Skripal razem ze swoją partnerką Anną wybrał się z Moskwy do Petersburga, by kupić auto. Podczas podróży mężczyzna zaczął odczuwać bóle wątroby, chorował zresztą na marskość wątroby. Wcześniej, w rozmowie z BBC ciotka Aleksandra Wiktoria ujawniła, że Aleksander miał problem z alkoholem, a nałóg zniszczył m.in. jego pierwsze małżeństwo.

Dziwne decyzje w szpitalu

Dalej zarówno brytyjskie, jak i rosyjskie media prezentują tę samą wersję: Aleksander Skripal trafił z dworca do szpitala w Petersburgu, gdzie tragicznie zmarł. Dalszą historię podają już Rosjanie. Warto zaznaczyć, że ich publikacja jest nacechowana zwrotami jak "zdrajca", "syn zdrajcy" (odnoszą się do podwójnego agenta Siergieja Skripala i Aleksandra).

Rosyjski portal 78. ru twierdzi, że do śmierci Aleksandra doszło, ponieważ nie był on wcale hospitalizowany. Powodem takiej pasywnej postawy lekarzy z Petersburga miał być brak ubezpieczenia u 43-latka. Jednocześnie, co opisują petersburscy dziennikarze, nie przeprowadzono sekcji zwłok (nie wystąpiło podejrzenie, by mógł zginąć w wyniku przestępstwa). Następnie jego ciało skremowano, a urnę przewieziono do Londynu.

Znikająca partnerka

W tym momencie sprawa jeszcze bardziej się gmatwa. Otóż razem ze Skripalem juniorem podróżowała jego partnerka Anna Nikiforowa, starsza od niego o sześć lat. Nie tylko nie zaangażowała się w ratowanie życie Skripala, ale też po prostu "zniknęła". Dziennikarze 78.ru pytali o nią właścicielkę bloku, jednak ta stwierdziła, że Anny nie widziano od początku marca. To także ważna data, ponieważ właśnie na początku marca Julia i Siergiej Skripalowie zostali otruci w Wielkiej Brytanii.

Rewelacje Rosjan sięgają jednak dalej: okazuje się, że Anna ma siostrę bliźniaczkę - Elenę. Ta w przeszłości studiowała medycynę, a obecnie pracuje jako farmaceutka. Ten fakt jeszcze bardziej zachęcił dziennikarzy do poszukiwań - jednak bezskutecznie, ponieważ nie udało im się jej odnaleźć.

Sprawa otrucia Skripalów

4 marca Julia i Siergiej Skripal, rosyjski agent wywiadu, który współpracował z brytyjskimi służbami, trafili do szpitala w Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy prowadzą śledztwo na temat okoliczności zatrucia podwójnego agenta i jego córki rosyjskim środkiem bojowym, najprawdopodobniej nowiczokiem, a o atak na Skripalów podejrzewa Moskwę, czemu Kreml konsekwentnie zaprzecza.

Julia Skripal 9 kwietnia wyszła ze szpitala, natomiast jej ojciec wciąż przebywa pod opieką lekarzy. Stan podwójnego agenta poprawia się, ale nie wiadomo, kiedy zostanie wypisany.

Czekamy na Wasze opinie pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

Atak silną trucizną w brytyjskiej restauracji. Były rosyjski szpieg w stanie krytycznym


 

Więcej o:
Komentarze (74)
Rosyjskie media o sprawie Skripala. Informacje o synu agenta
Zaloguj się
 • fumsia

  Oceniono 38 razy 18

  Na moje to Aleksander zabronił lekarzom się leczyć, jego ojciec sam się otruł, a Anna poleciała na księżyc bo zawsze o tym marzyła. Znane są przypadki, że ludzie parę razy sobie w potylicę strzelali więc takie drobiazgi...

 • magnus.arens

  Oceniono 22 razy 12

  Post sowiecka smiersz ( smiert szpionam ) jak widać sprawnie działa zgodnie z zasadą: reżim się zmienia - agentura zostaje.

 • szaja25

  Oceniono 10 razy 8

  I weź się teraz z jakimś Rosjaninem napij wódki, nawet do herbaty strach siadać :)

 • cmochall

  Oceniono 6 razy 4

  Nic tak nie boli jak smierc wlasnych dzieci w niewyjasnionych do konca oklicznosciach o czym nie jeden zdrajca w ciagu wiekow sie przekonal.Smutne ale prawdziwe.

 • spyderman2

  Oceniono 16 razy 4

  skiprala otruły zielone ludziki te same co napadły na ukrainę. rosja twierdzi że to ludziki amerykańskie i należy im wierzyć jak pisowi bo to ta sama sowiecka szkoła prawdy

 • lubat

  Oceniono 5 razy 3

  Wszystko, co wiemy o Skripalach pochodzi z wypowiedzi Brytoli. Nikt postronny, w tym i dziennikarze angielscy, ich nie widział, nie rozmawiał z nimi. Skąd więc ta absolutna pewność, że oni zostali "otruci", a nie porwani i przetrzymywani? Bo Angole są prawdomówni i uczciwi? Jeśli ktoś tak myśli, to niech się walnie w czerep i zacznie studiować historię zbrodni imperium brytyjskiego. Byli w tym mistrzami i nie zapomnieli tego.

 • mafjmafj3

  Oceniono 8 razy 2

  Niestety tak to jest w Rosji, jak uparcie nie wspolpracujesz, to dobieraja sie do twojej rodziny, np porywaja corke az nie zmiekniesz.

 • fryderykus

  Oceniono 8 razy 2

  po tym co zrobili Litwnience to każdy wyjazd do rosji to proszenie się o śmierć... nie wiem co oni sobie wyobrażali?

 • psyhodelic

  Oceniono 11 razy 1

  Sama dezinformacja.Tyle zachodu dla jakiegoś spalonego agenta i jego rodziny to tylko mogą wymyślić Angole tak samo jak obozy koncentracyjne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX