Donald Trump "niezdolny" do prezydentury, kobiety traktuje "jak mięso". Wywiad z b. szefem FBI

- Donald Trump jest moralnie niezdolny do pełnienia urzędu prezydenta - powiedział w sensacyjnym wywiadzie James Comey. Zwolniony przez Trumpa szef FBI sugerował też, że prezydent mógł dopuścić się utrudnianie działań wymiaru sprawiedliwości.

Zwolnienie ówczesnego dyrektora FBI Jamesa Comey'a przez Donalda Trumpa wywołało skandal w 2017 roku. Komentatorzy mówili, że prezydent ma bać się śledztwa ws. powiązań z Rosją, a także że samo zwolnienie może być wątpliwe etycznie, a nawet prawnie. Niedługo później Comey doprowadził do ujawnienia swojej notatki ze służbowego spotkania z prezydentem, na którym ten miał prosić szefa FBI o "odpuszczenie śledztwa" ws. jednego z współpracowników Trumpa.

W tym tygodniu do sprzedaży wchodzi książka Comey'a, która ma uderzać w prezydenta. Tymczasem były szef FBI w niedzielę udzielił wywiadu telewizji ABC. Stwierdził, że panują obecnie "niebezpieczne czasy" dla Ameryki. Mówił o groźbie "zatracenia podstawowych norm", przede wszystkim - prawdy.

Były dyrektor FBI zaatakował Trumpa bezpośrednio. Nie zgodził się, że jest on niezdolny do prezydentury, ze względów zdrowotnych czy rzekomej "demencji". - Nie sądzę, aby on był medycznie niezdolny do bycia prezydentem. Uważam, że jest moralnie niezdolny do pełnienia urzędu prezydenta - stwierdził.

- Osoba, która widzi moralną symetrię w Charlottesville*, która mówi i traktuje kobiety jak kawałki mięsa, która bez przerwy kłamie dużych i małych sprawach i żąda, aby Amerykanie w to wierzyli - ta osoba nie nadaje się na prezydenta Stanów Zjednoczonych z przyczyn moralnych

- powiedział. 

*(Chodzi wypowiedź Trumpa, w której stwierdził, że za zamieszki skrajnej prawicy i kontrdemonstrantów "odpowiadają obie strony"). 

Comey o dowodach na przestępstwo urzędnicze Trumpa

Jedna z ważniejszych wypowiedzi Comey'a dotyczyła podejrzeń o to, że Donald Trump mógł dopuścić się utrudniania pracy wymiaru sprawiedliwości. - To możliwe. Na pewno są dowody, które na to wskazują - stwierdził. Utrudnianie pracy wymiaru sprawiedliwości (ang. obstruction of justice) to w USA przestępstwo urzędnicze. 

Były szef FBI mówił, że specjalny prokuratur Robert Mueller najpewniej sprawdza, czy sugestie Trumpa by "odpuścić" sprawę współpracownika prezydenta były utrudnianiem działań wymiaru sprawiedliwości. Bill Clinton został poddany procedurze impeachmentu właśnie wobec oskarżeń o takie przestępstwo.

Comey skomentował spekulacje o tym, że Trump chce zwolnić specjalnego prokuratora Roberta Muellera. To on prowadzi śledztwo ws. rosyjskich powiązań ludzi Trumpa i wielu wątków pobocznych sprawy. Stwierdził, że zwolnienie specjalnego prokuratora byłoby "najpoważniejszym dotychczas atakiem na praworządność". 

Więcej o:
Komentarze (66)
Donald Trump kobiety traktuje "jak mięso" - mówił były szef FBI
Zaloguj się
 • indywidualismus

  Oceniono 23 razy 19

  W USA mają demokrację. Nawet prezydenta można usunąć za przestępstwo urzędnicze. U nas można kłamać, kraść, wpływać na śledztwa - utrudniać lub blokować, również fałszować zupełnie bezkarnie. Wystarczy być w partii rządzącej.

 • def11

  Oceniono 17 razy 11

  Mówił o groźbie "zatracenia podstawowych norm", przede wszystkim - prawdy.

  To ogólnoświatowy wirus i "broń biologiczna" Moskwy, do Polski dotarł w 2015, razem z "dobrą zmianą".

  PS.

 • krynolinka

  Oceniono 16 razy 4

  Andrzej co jest z tobą dzieciaku..śpisz? Dawaj zrób jakiś numerek z leśnym to przynajmniej będzie wesoło. Ale wolisz podpisać odesłać bądź fragmentarycznie zawetować. Ruchy, i tak już narty nieprzydatne to przynajmniej rozbujaj czymś publikę konkretnym.

 • spyderman2

  Oceniono 9 razy 3

  a nasz kaczorek korzysta tylko z płaszczaka i wonsika

 • vomitorium1

  Oceniono 4 razy 2

  " ... kobiety traktuje "jak mięso"."
  a o tym
  że przypomina "bossa mafii"
  to gw nie napisała
  (jak i o nagraniach ruskiego wywiadu
  z donaldem i sikającymi do łóżka (w którym kiedyś spał obama z żoną)
  prostytutkami ("złoty tusz")
  w luksusowym hotelu (Ritz-Carlton) w moskwie)

 • marywil2012

  Oceniono 1 raz 1

  "he treats objects like women"

 • kundlizm

  Oceniono 3 razy 1

  Adminie, tu się żartuje ze spraw wagi światowej :-(

 • lajosz3

  Oceniono 11 razy 1

  //// Osoba, która ..... traktuje kobiety jak kawałki mięsa,////

  Rozumiem, że Melania Trump (Melanija Knavs ze Słowenii) , swego czasu supermodelka, szalała z miłości do "przystojnego" Trumpa, bo przecież nie dla pieniędzy i nie dla tego, że był ... bogatym mięsem prawda ?

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 16 razy 0

  Były szef FBI, który zamienia się w celebrytę zaraz po zwolnieniu i miele jęzorem na prawo i lewo udowadnia dobitnie, że nie nadawał się od samego początku na szefa FBI.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX