Putin krytykuje naloty i przechodzi do ofensywy. Agencja dotarła do projektu rezolucji

Rosja złożyła w Radzie Bezpieczeństwa ONZ wniosek o potępienie ataków USA, Francji i Wielkiej Brytanii na cele wojskowe w Syrii.

Według agencji AFP, która dotarła do rosyjskiego projektu rezolucji w sprawie nocnych bombardowań w Syrii, naloty określono w nim mianem "agresji". Rada Bezpieczeństwa będzie dziś dyskutować na temat akcji aliantów zachodnich.

Wcześniej prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że Moskwa zdecydowanie potępia atak na Syrię. Dodał, że Stany Zjednoczone swoimi działaniami "jeszcze bardziej komplikują humanitarną sytuację w Syrii" i przyczyniają się do cierpienia ludności cywilnej.

Prezydent Rosji oznajmił, że nalotów dokonano bez zgody Rady Bezpieczeństwa ONZ i "przy naruszeniu norm i zasad prawa międzynarodowego". Ocenił, że jest to "akt agresji przeciwko suwerennemu państwu, które znajduje się na wysuniętej linii walki z terroryzmem".

Według prezydenta Putina koalicja zachodnia jako pretekst do bombardowania wykorzystała "inscenizację użycia przeciwko ludności cywilnej substancji trujących".

Kilkadziesiąt ataków bronią chemiczną

Nocne uderzenie na syryjskie cele jest pierwszym tego typu atakiem od początku konfliktu. Rok temu Stany Zjednoczone samodzielnie przeprowadziły mniejsze uderzenie na jedną z baz wojskowych, także w odwecie za atak chemiczny, jakiego miały się dopuścić syryjskie władze.

ONZ twierdzi, że od 2013 roku w Syrii dokonano co najmniej 34 ataków bronią chemiczną, z czego większość przypisuje się władzom w Damaszku.
Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,23270166,nocne-bombardowanie-w-syrii-trump-skomentowal-rezultat-nie.html

Więcej o:
Komentarze (180)
Putin krytykuje naloty i przechodzi do ofensywy
Zaloguj się
 • lolik52

  Oceniono 26 razy 10

  akurat dzisiaj miała przystąpić do badań specjalna komisja aby ustalić czy doszło do chemicznego ataku w Dumie,to nie przypadek że bandyckie bombardowanie było właśnie dziś.Gdyby komisja zaczęła śledztwo,żaden atak byłby raczej niemożliwy,a zapewne i po zakończeniu ponieważ wyszłoby na jaw że cały ten materiał z socjalnych sieci który był niezbitym dowodem o ataku chemicznym i głównym powodem do bombardowań,okazałby się fałszywką zmontowaną przez angoli.
  A więc dziś albo nigdy,no nie robić Trampkowi cholewę z gęby,obiecał widowisko i musiał dotrzymać słowa,bo to część odbudowy image który gorszy być już nie może.
  Pozazdrościł głupiej Teresce pomysłu i poszedł w jej ślady,najpierw kara a potem śledztwo,a nuż po śledztwie nie będzie można karać?

 • wredek123

  Oceniono 18 razy 8

  DO WSZYSTKICH NIEROSYJSKICH NIETROLI!!
  Dzieciaczki!!
  Rosyjski dyktator Putin okupuje 17 milionów km2 świata i położonych tam bogactw naturalnych należących do --Wolnych Obywateli Lekko Stukniętych i Katolicko Inteligentnych-- !!
  Ten tyran więzi tez 145mln istot, które są tak głupie, niedouczone i upojone alkoholem , że na pewno z niecierpliwością czekają by je wyzwolić i umożliwić radosna prace na NASZYCH folwarkach, na żyznych polach Rzeczypospolitej od Odry do Uralu (albo i Kamczatki)!!
  Wzywam Was!!
  Zbierzcie się w zwarte szeregi!!!
  Ruszcie na wyprawę demokratyczno krzyżową !!
  Wyzwólcie te naszą słowiańską ziemie obiecaną z niewoli post-komunizmu!!
  Zanieście tam światło katolo-demokracji toruńskiej!!
  Ślijcie już dziś wici, a jutro zbierajcie się na wschodniej granicy!!
  To Wasza misja jako narodu wybranego i misja Waszego demokratycznie wybranego króla Jezusa Chrystusa!!
  Bóg jest z Wami, a syn jego Donald Trump wesprze Was swoim zbrojnym ramieniem!!
  DO ATAKU BRACIA!!!
  A ja idę się zalać w trupa bo na trzeźwo ciężko mi się pogodzić z tym, że mam podobnych Wam rodaków !:-)

 • dabera

  Oceniono 14 razy 8

  ONZ twierdzi, że od 2013 roku w Syrii dokonano co najmniej 34 ataków bronią chemiczną, z czego większość przypisuje się władzom w Damaszku.
  A tą mniejszość to fo kogo należy przypisać?

 • poppers68

  Oceniono 11 razy 7

  Popierałbym w 125 % zachowanie Zachodu w stosunku do Rosji i Putina gdyby nie świadomość, że:
  1. Kompletnie zignorowano propozycję rosjan aby do Donbasu wysłać siły rozjemcze ONZ.
  2. Zamach na przeterminowanego rosyjskiego szpiega dokonano po 6 latach Jego pobytu
  w UK i 4 latach Jego pobytu w rosyjskim więzieniu w sposób nieudolny pokazujący kompletny
  brak wiedzy w obszarze sposobów użycia skutecznego środka nowiczok - z brakiem
  potwierdzenia z którego post rosyjskiego kraju pochodzi.
  3. Ataku na cywili w Syrii, gdy jak zwykle wszyscy siedzą cicho i udają, że rebeliancji to niemal
  partyzantka AK a w żeczywistości jest to zbiór brodatych fundamentalistów islamskich
  ściśle powiązanych z AL KAIDĄ , dla których lokowanie ognisk ogniowych w szpitalach
  czy szkołach lub odpalenie znalezionych ładunków saritu "aby był na ruskich i Asada" to jak
  splunąć.
  I MAŁO KTO SIĘ TYM NA ZACHODZIE PRZEJMUJE.
  Bardzo mnie to niepokoi. Chcemy końca cywilizacji?
  I nie jestem ruskim trollem. Rosja ma sporo za uszamy, o czym wiemy wszyscy. Widzę tylko, że zachodni świat jest zarządzany przez ludzi mało odpowiedzialnych również a media w pogoni za oglądalnością swoich domen porażają brakiem hamulców w wywoływaniu w nas strachu i agresji...

 • Sam Sliding

  Oceniono 23 razy 7

  Ameryka, Izrael i Arabia prą do globalnego konfliktu. Nikt rozsądny nie da się nabrać na te brednie, które nam sprzedają media. Wszyscy widzimy kto tu jest katem i wszyscy widzimy amerykańska "demokrację" w Iraku, Libanie i Afganistanie. Syria kolejna? Ostatni islamski kraj, który zwalcza islamski terroryzm.

 • probelpl

  Oceniono 6 razy 6

  Kiedy USA odpowie na na pytanie kto dostarczył 30 kontenerów chloru Syryjskiej demokratycznej opozycji i co robili w Syryjskiej Opozycji szkoleniowcy z USA? to jest analogiczne jak do tego o czy rozmawiał Jarosław z Lechem

 • mer-llink

  Oceniono 14 razy 4

  Wczorajsza rozmowa wyglądała tak:
  -Słuchaj, Wladymir - mówi Trump - mówię ci na ucho, że my się jutro koło 4 zamachniemy na te trzy adresy. Powiedz tam dyskretnie swoim kolegom, żeby na te chwilę pojechali na ryby. ALbo poszli na dłuzszy lunch. Ja płacę....
  - No ale, Donald, tam jest trochę róznych gratów, rurek, mikrospkopów. To kosztuje!
  - A do czego im to?
  - No, tak w istocie, to do , no..., tego...., no do inhalacji kobiet i dzieci... NIe mozesz im tego zniszczyć. To nie fair...
  - Hm, dla dzieci, mówisz? To powiedz im, żeby zaraz potem złożyli aplikację do UNICEFu, a ja już tam załatwię, żeby im zrefundowali...
  - Charaszo, Donald. Miłego lotu....
  -OK, Wolodia.. A potem - nie zapomnij! - wymienimy agresywne oświadczenia. Moje jest już gotowe.
  - A to pokaż.... O fajne! Zaimponowałes mi. Zrobie tak samo: nadmę się, namarszczę i powiem tez coś o bezprawiu. Otliczno, trzymaj się, DOnald.

 • plorg

  Oceniono 18 razy 4

  "ONZ twierdzi ..."

  Tylko za cholerę nie chce pokazać jakichkolwiek dowodów.

 • rezun-one

  Oceniono 3 razy 3

  Ta sprawa powinna się szybko wyjaśnić, wystarczy że specjalna komisja zbada próbki pobrane z miejsc zbombardowanych przez Amerykanów a wskazanych jako miejsca produkcji i przechowywania broni chemicznej. Ślady skażenia potwierdzą zbrodniczą działalność Asada, lub wykażą "iracki ślad" wskazujący na kolejnego Prezydenta USA jako zbrodniarza i kłamce.
  Pozwoli też ścigać wszystkich przywódców krajów Europejskich popierających atak na Syrję i władz UE za wspieranie zbrodni wojennych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX