Putin nie może pogodzić się z atakiem na Syrię. "To akt agresji na suwerenne państwo"

USA jeszcze bardziej komplikują sytuację humanitarną - tak nocne naloty na Syrię komentuje prezydent Rosji Władimir Putin. Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Francja zbombardowały trzy punkty, w których miała odbywać się produkcja broni chemicznej.

Prezydent Rosji Władimir Putin potępił naloty na Syrię, które przeprowadziły Stany Zjednoczone wraz z Wielką Brytanią i Francją.

Atak miał być odwetem za ubiegłotygodniowy atak chemiczny na szpital w mieście Duma niedaleko Damaszku. Zbombardowane zostały miejsca związane z produkcją broni chemicznej. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

W oświadczeniu wydanym przez Kreml rosyjski przywódca poinformował, że Moskwa wzywa do zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ. Putin dodał, że nalot miał "destrukcyjny wpływ na cały system stosunków międzynarodowych". Oświadczył, że Stany Zjednoczone swoimi działaniami "jeszcze bardziej komplikują humanitarną sytuację w Syrii" i przyczyniają się do cierpienia ludności cywilnej.

Prezydent Rosji oznajmił, że nalotów dokonano bez zgody Rady Bezpieczeństwa ONZ i "przy naruszeniu norm i zasad prawa międzynarodowego". Ocenił, że jest to "akt agresji przeciwko suwerennemu państwu, które znajduje się na wysuniętej linii walki z terroryzmem".

Powtórzył, że informacje o ataku chemicznym w syryjskim mieście Douma nie są prawdziwe. Stwierdził, że rosyjscy eksperci wojskowi, którzy byli na miejscu, nie znaleźli śladu po ataku. Skrytykował USA i ich sojuszników za rozpoczęcie ataku bez czekania na inspektorów z międzynarodowego organu nadzoru broni chemicznej.

Więcej o:
Komentarze (618)
Atak na Syrię. Prezydent Rosji Władimir Putin zabiera głos
Zaloguj się
 • ndizi

  Oceniono 79 razy 35

  A to nie jest tak, ze taka suwerennosc mozna sobie kupic w kazdym sklepie z suwerennosciami?

  Bo chyba taka jest logika Putina.

 • zsm-5

  Oceniono 71 razy 27

  Od wieków każdy kraj wspierany przez Ruskich koniecznie musi mieć dyktaturę i mordować własnych obywateli. Taka ruska demokracja.

 • van_norden

  Oceniono 62 razy 20

  "Bombardowanie zakłóciło dostawy rosyjskiego gazu: VX i Sarinu dla ludności cywilnej"
  Putin

 • 3alfa.alfa

  Oceniono 69 razy 19

  Pitin wsciekly bo zapasy Nowiczoka i linie produkcyjne poszly w pi..,du

 • gela1

  Oceniono 28 razy 16

  tak dla przypomnienia

  W 2011 r. przywódca Libii Muammar Kaddafi ostrzegał Zachód, że jeśli go obali, w kraju wybuchnie chaos, a fala uciekinierów zaleję Europę.

  Francja była gotowa na takie poświęcenie

 • Lech Kuc

  Oceniono 25 razy 13

  WSZELKIMI SIŁAMI WALCZYMY O POKOJ !!! Ciekaw jestem co z tego wyniknie ?
  Czy uchodźcy będą mieli gdzie uciekać ?

 • slawekas

  Oceniono 18 razy 10

  Asad i Putin to idioci. W momencie gdy wygrywają wojnę stosują broń chemiczna. W Iraku nie udało się znaleźć broni chemicznej. Za to udało się wprowadzić demokrację. Co prawda kosztowało to ponad 1000000 zabitych - wielokrotnie więcej niż na sumieniu miał Saddam - ale to słuszne ofiary na ołtarzu demokracji. W Syrii podobnie. Zły Asad ma odejść a dobre allahyakbary obcinacze głów mają wygrać. Viva america!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX