Rosyjska telewizja radzi, jak przygotować się na wojnę z USA: kupcie sól, owsiankę i maski gazowe

Rosyjska telewizja publiczna Rossija 24 ostrzega mieszkańców Rosji: przygotujcie się na wojnę z USA. Dziennikarze stacji udzielają szeregu praktycznych wskazówek, jak przetrwać konflikt.

O sprawie poinformował amerykański „Newsweek”. Rosyjska telewizja publiczna Rossija 24 instruuje mieszkańców kraju, jak wyposażyć bunkry w wodę i produkty spożywcze, by przetrwać w razie wybuchu wojny.

Rosyjska telewizja publiczna straszy wojną z USA

Strasząc prawdopodobnym konfliktem między dwoma supermocarstwami, Rosją i USA, Rossija 24 zaleca, by mieszkańcy Rosji zaopatrzyli się m.in. w sól, owsiankę i inne produkty, które się szybko nie zepsują i mogą długo poleżeć na półkach.

Dziennikarz stacji tłumaczył, że mleko w proszku może przetrwać nawet pięć lat, ryż i cukier - nawet osiem. Prowadzący pokazał nawet, jak przyrządzić makaron w schronie. Na zdjęciach widać konserwy, butelki z wodą, a nawet alkohol, najprawdopodobniej wódkę.

Na początku programu Rossija 24 pokazała zdjęcia eksplozji nuklearnej, tuż za plecami mówiącego dziennikarza. Stwierdził, że „prawdziwa panika panuje nie tutaj, ale za oceanem”, sugerując, że Amerykanie są przerażeni wizją wojny z Rosją.

Prowadzący wyjaśnił także, ile wody potrzeba do picia, ile do mycia twarzy i rąk, a także ile przyda się do codziennego przygotowywania posiłków w schronie. Wyliczenia stacji były do tego stopnia skrupulatne, że tłumaczył nawet jak ilość potrzebnej wody zmienia się w zależności od temperatury panującej w schronie. W programie zarekomendowano również zakup masek gazowych oraz odczytano krótki przewodnik o tym, jak przetrwać wojnę nie ulegając panice i nie wydając wszystkich oszczędności.

 

Donald Trump: "Rosjo, bądź gotowa"

Program wyemitowano dzień po tym, jak Donald Trump zapowiedział, że USA planuje interweniować w Syrii po ataku chemicznym na szpital w miejscowości Duma na przedmieściach Damaszku. Amerykanie o atak oskarżają prezydenta Syrii, Baszara Al-Asada. Trump napisał na Twitterze, żeby Rosja była „gotowa”.

Rosja obiecuje, że zestrzeli wszystkie rakiety wystrzelone w Syrii. Bądź gotowa Rosjo, bo (rakiety - red.) będą nadchodziły, ładne, nowe i "inteligentne!" Nie powinnaś bratać się ze zwierzęciem (tak Trump nazwał ostatnio Asada - red.), które gazem zabija swój naród i jeszcze ma z tego satysfakcję!

- napisał amerykański przywódca w środę.

W ten sposób amerykański przywódca odpowiedział na słowa rosyjskiego ambasadora w Libanie, Aleksandra Zasypkina, który dzień wcześniej powiedział, że „Jeśli nastąpi atak ze strony Amerykanów, (...) pociski zostaną zestrzelone, a na cel będą również wzięte miejsca, z których (rakiety – red.) wystrzelono”.

Kilka godzin później Donald Trump napisał na Twitterze, że stosunki amerykańsko-rosyjskie są najgorsze w historii, nawet niż za czasów zimnej wojny. Stwierdził, że nie ma powodu, by tak było, i zapytał: „Zatrzymamy wyścig zbrojeń?”.

Bombardowania, gruzy, ranni i zabici. Od 7 lat to dla nich codzienność

Więcej o:
Komentarze (341)
Rosyjska telewizja państwowa radzi, jak przygotować się na wojnę z USA
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 30 razy 22

  Nieobliczalnosc wielu liderow swiata zaczyna zagrazac bezpieczenstwu tego swiata.
  Niestety.

 • buk.humor.dziczyzna

  Oceniono 29 razy 21

  „kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą” dr J. Goebbels
  „Jesteśmy silni, zwarci, gotowi i nie oddamy ani guzika”

  Gdy znów do murów klajstrem świeżym
  Przylepiać zaczną obwieszczenia,
  Gdy "do ludności", "do żołnierzy"
  Na alarm czarny druk uderzy
  I byle drab, i byle szczeniak
  W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
  Że trzeba iść i z armat walić,
  Mordować, grabić, truć i palić;
  Gdy zaczną na tysięczną modłę
  Ojczyznę szarpać deklinacją
  I łudzić kolorowym godłem,
  I judzić "historyczną racją",
  O piędzi, chwale i rubieży,
  O ojcach, dziadach i sztandarach,
  O bohaterach i ofiarach;
  Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
  Pobłogosławić twój karabin,
  Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
  Że za ojczyznę - bić się trzeba;
  - O, przyjacielu nieuczony,
  Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
  Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
  Króle z panami brzuchatemi;
  Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
  Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",
  Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
  I obrodziła dolarami;
  Że coś im w bankach nie sztymuje,
  Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
  Lub upatrzyły tłuste szuje
  Cło jakieś grubsze na bawełnę.
  Rżnij karabinem w bruk ulicy!
  Twoja jest krew, a ich jest nafta!
  I od stolicy do stolicy
  Zawołaj broniąc swej krwawicy:
  "Bujać - to my, panowie szlachta!"
  JULIAN TUWIM "DO PROSTEGO CZŁOWIEKA"

 • grabiny13

  Oceniono 23 razy 13

  Śmiercionośne zabawki w rękach niedojrzałych mężczyzn, bawiących się w wojnę. I ten kowboj Tramp, chcący sobie też postrzelać jak Bush.

 • dziadekjam

  Oceniono 23 razy 13

  Stara, jeszcze z PRL, instrukcja na wypadek wybuchu wojny nuklearnej - nakryć się prześcieradłem i czołgać w stronę cmentarza...:-)

 • baluwolanda

  Oceniono 19 razy 11

  Tak się właśnie betonuje elektorat -jakiś wróg wewnętrzny, czy zewnętrzny musi istnieć, by waadza mogła być gwarantem bezpieczeństwa. W wolsce karlica Balbina stosowała te same bolszewickie metody. Najpierw wrogiem były mniejszości seksualne (nie chwyciło), potem gender (to samo), aż wreszcie ciemne masy łyknęły mit o całej armii muzułmanów marzących od kołyski o zamieszkaniu w Polsce. Temat straszenia uchodźcami wróci przy najbliższych wyborach parlamentarnych, albo może jeszcze coś nowego wymyślą. Pozdrawiam ciemny lud niezdolny do krytycznego myślenia.

 • tomasz0111

  Oceniono 21 razy 9

  A wszystko przez Assada... Facet musi być naprawdę głupi - za każdym razem kiedy już prawie zwycięża islamistów, zrzuca ładunek chemiczny na bezbronne kobiety i dzieci. No i USA musi go wtedy ukarać, pomagając - wbrew swojej woli oczywiście - ISIS i innym fanatykom.

 • Kochom Franka

  Oceniono 14 razy 8

  Syćkim wom godom, ze cosik mi tu nie pasi, skoro ruskie kombinowały cosik przy amerykonskich wyborach, to chyba nie po to zeby sie teroz z Trampem nie dogodać i wojować:)

 • grzegorz-g1953

  Oceniono 11 razy 7

  Trump jest coraz bardziej niebezpieczny. Taki człowiek nigdy nie powinien być prezydentem. Kolega Macierewicza?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX