Julia Skripal wyszła ze szpitala. Od razu trafiła do tajnej kryjówki służb specjalnych

Julia Skripal, zatruta ponad miesiąc temu wraz z ojcem w brytyjskim Salisbury, opuściła szpital. Jej ojciec, wybudzony ze śpiączki w ostatni piątek - pozostaje na razie pod opieką lekarzy.

BBC podało, że córka rosyjskiego agenta wywiadu, który współpracował z brytyjskimi służbami, została wypisana z kliniki w Salisbury. Informację o opuszczeniu kliniki podano dziś rano. W rzeczywistości jednak Julia Skripal już wczoraj wieczorem została przewieziona do tajnego lokalu służb specjalnych.

Jest ona ważnym świadkiem w sprawie domniemanego użycia chemicznego środka bojowego przez rosyjskie służby na terenie Wielkiej Brytanii. Julia Skripal kilka dni temu wydała pierwsze publicznie oświadczenie pod ataku. "Sytuacja jest dezorientująca. Mam nadzieję, że uszanujecie prywatność moją i mojej rodziny w czasie rekonwalescencji" - napisała.

W zeszłym tygodniu lekarze oświadczyli, że "Siergiej Skripal dobrze reaguje na leczenie, jego stan szybko się poprawia i nie jest już w stanie krytycznym". Nie wiadomo jednak, kiedy on zostanie wypisany ze szpitala.Były podwójny agent przebywa tam od 4 marca.

Skripal i córka z nowymi tożsamościami w USA?

Wczoraj tygodnik Sunday Times informował, że Siergiej Skripal i jego córka mają otrzymać nowe tożsamości i zostać przeniesieni do innego kraju, prawdopodobnie do Stanów Zjednoczonych.

W Wielkiej Brytanii trwa śledztwo na temat okoliczności zatrucia podwójnego agenta i jego córki rosyjskim środkiem bojowym 4. marca w Salisbury. Brytyjski rząd powtarza, że jedyne możliwe wyjaśnienie to działania Moskwy. Kreml konsekwentnie zaprzecza tej wersji.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (142)
Julia Skripal wyszła ze szpitala. Jest pod opieką służb
Zaloguj się
 • qawsedrftg

  Oceniono 31 razy 7

  Przyczyną całej tej nerwowości są amerykańscy, brytyjscy i izraelscy "doradcy", którzy znaleźli się w okrążeniu we Wschodniej Ghucie.

 • poppers68

  Oceniono 18 razy 6

  Aaaaa....
  No, wcale mnie nie dziwi fakt, że Julia Skripal od razu została przechwycona przez tajne służby.
  Po co dziewczyna ma opowiadać w mediach dlaczego Jej ojciec pomimo 4 letniej odsiadki w rosyjskim więzieniu nie został zlikwidowany przez Kreml, dlaczego pisał już z UK, że chętnie wróci do Rosji a raptem po 6 latach pobytu w UK " coś się stało".
  Aha, nie jestem żadnym chrzanionym ruskim trollem tylko jakoś z bajek wyrosłem.
  Angole przestali płacić po 6 latach pensję wymienionemu i bezużytecznemu dla kogokolwiek szpiegowi. Szpieg zagroził, że pójdzie do mediów bo nie ma za co żyć no to Go próbowali " kilim".
  A, że spartaczyli to mamy stąd niewspółmierną do sytuacji wrzawę międzynarodową.. Rosjanie święci jak wiemy nie są ale chyba też bym się zirytował, że ktoś wmawia Im partactwo. Oni ZAWSZE likwidowali skutecznie nie bawiąc się w jakieś rozryskiwanie chatakterystycznego dla ZSRR środka w pubie i na drzwiach.
  Grubymi nićmi to szyte.

 • 45rtg

  Oceniono 25 razy 5

  Ja wiem, że pożyteczni idioci niezachwianie wierzą w osobistą winę Putina, ale jako przedstawiciel ludzi myślących zapytuję: jakieś dowody?

 • vidi12

  Oceniono 27 razy 5

  Julia Skripal wyszła ze szpitala. Od razu trafiła do tajnej kryjówki służb specjalnych... ale już niebawem wystąpi w Tańcu z gwiazdami :)))

 • informator1950

  Oceniono 6 razy 4

  "W Wielkiej Brytanii trwa śledztwo na temat okoliczności zatrucia podwójnego agenta i jego córki rosyjskim środkiem bojowym 4. marca w Salisbury."
  Jak to możliwe, że w UK trwa śledztwo skoro już wydali wyrok?

 • waldek55

  Oceniono 6 razy 4

  Czy ci chłopcy z CIA naprawdę uważają że wszyscy poza anglosasami to tacy współcześni dzicy, trochę indianie trochę buszmeni, przecież te bajki są już na dramatycznie prymitywnym poziomie, historyjki już nie dla ćwierćinteligentów ale dla ćwierć idiotów....

 • Oceniono 12 razy 4

  Na razie to sytuacja wygląda tak, służby specjalne UK porwały obywatelkę Rosji za jej domniemaną zgodą. Czy ją wyraziła, nigdy się nie dowiemy. Czy ona i jej ojciec w ogóle byli w tym szpitalu, też się nie dowiemy. Czy był jakiś zamach? To wiemy z "zapewnień" służb specjalnych i polityków UK. Nikt nigdy nie będzie miał możliwości weryfikacji tego. I Wy w to wszystko wierzycie? Wszystko ale to absolutnie wszystko opiera się tylko i wyłącznie na zapewnieniach polityków. Wybaczcie , ale nawet agencja TASS tak nie kłamała, ta cała historia kupy się nie trzyma a wszyscy są robieni w wała przez służby. Po co? Popatrzcie szerzej co się dzieje, świat nieuchronnie zmierza do wojny, wojny światowej. Dlaczego? Bo "zachód" już sobie zupełnie nie radzi wiec jak zawsze, trzeba wojnę wywołać to się wszystko na nowo poustawia. Zniknie zadłużenie itp. itd. A że "znikną" miliardy ludzi? A kapitał miał i ma to gdzieś, Wasze życie nic nie znaczy. Pójdziecie jak barany na rzeź?

 • scypion_afrykanski

  Oceniono 18 razy 4

  Widzę, że moderacja już posprzątała większość komentarzy będących "nie po linii" :D
  A nie lepiej wyciąć wszystko i kazać stażystom klepać jeden po drugim?

 • M.M. K.

  Oceniono 14 razy 4

  No to teraz"cudem uratowana" będzie pilnie chroniona. Przede wszystkim przed wścibskimi dziennikarzami. Jeszcze coś chlapnie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX