Policja udaremniła atak na półmaraton w Berlinie. Podejrzany znał sprawcę zamachu na jarmarku

Policja zatrzymała osoby, które miały planować atak terrorystyczny z użyciem noża na uczestników berlińskiego półmaratonu. Zatrzymano sześć osób, w tym mężczyznę, który - według ustaleń służb - planował dokonać zamachu.

Jak informuje niemiecka gazeta "Die Welt", zatrzymani należeli do znajomych zamachowca Anisa Amri, który w grudniu 2016 roku wjechał ukradzioną polską ciężarówką w tłum ludzi na bożonarodzeniowym jarmarku w Berlinie. Niedoszły napastnik chciał pomścić śmierć Amriego, którzy został zastrzelony przez policję we Włoszech - wynika z ustaleń dziennikarzy. Mężczyzna planował zaatakować ludzi na dzisiejszym półmaratonie w Berlinie. Pozostali zatrzymani mieli być zaangażowani w przygotowanie ataku lub w inny sposób z nim związani.

Jak twierdzi "Die Welt", policja już od dłuższego czasu obserwowała podejrzanych. Służby podkreślają, że ponieważ osoby te były pod ciągła obserwacją, nie istniało zagrożenie, że zamach się powiedzie. Ostatecznie dokonano zatrzymań.

Przy głównym podejrzanym znaleziono dwa duże ostre noże. Jedno z przeszukiwanych dzisiaj mieszkań należących do zatrzymanych mężczyzn było już sprawdzane przez policję podczas śledztwa w 2016 roku.

Policja potwierdziła jedynie, że dokonała zatrzymań i że sprawa ma związek z półmaratonem. W tej chwili śledczy nie udzielają szczegółowych informacji.

Więcej o:
Komentarze (70)
Berlin. Policja udaremniła planowany atak na półmaraton
Zaloguj się
 • Van der Seck

  Oceniono 33 razy 19

  Pojecia z islamu:
  1. hidżra - podbicie terenow przez ich zasiedlenie (> migracja)
  2. dżizja - podatek od niewiernych (> zasilek). Dlatego muzulmanie nigdy nie beda wdzieczni za socjal - z ich punktu widzenia dostali go, bo Allah tak chcial i placa im niewierni.
  3. ketman i takija - tzw. klamstwo w islamie: wyznawca ma prawo oszukiwac niewiernych w dowolnym zakresie: moze wybierac z Koranu tylko "mile" fragmenty, zeby uzasadnic, ze islam jest religia pokoju (zapominajac o 156 ustepach nawolujacych do zabijania niewiernych - najlepiej przez ucinanie lbow). To tzw. polprawdy. Wolno mu nosic sie po europejsku, przejac zwyczaje, nawet przechrzcic sie. Wolno mu wszystko, o ile przyswieca temu wyzszy cel - przekonanie do siebie, a z czasem do islamu niewiernych i przeciagniecie ich na te strone.

  To, czego mu m.in. nie wolno, to zyc na koszt in.muzulmanina. Dlatego migranci nie udaja sie do in.krajow arabskich: wiedza, ze byloby to sprzeczne z zasadami religii (ktora jest tez normami spol. i ustrojem panstwowym), wiedza to tez kraje arabskie, ktore mialyby ich ew.przyjmowac, wiec nic nie robia w te strone, bo to wbrew islamowi.
  Jak to powiedzial kiedys libijski dyktator Kaddafi francuskiemu prezydentowi: "Zeby podbic Europe, nie potrzebujemy broni - wystarcza brzuchy naszych kobiet". Tyle w temacie integracji i jej perspektyw.

 • tommychicago

  Oceniono 27 razy 7

  Czerskich funkcjonariuszy oraz pana Rafala Gawla z jego skrajnie lewicowym Osrodkiem Monitorowania i Zastraszania Ludnosci pozdrawiam tradycyjnym terrorystycznym:
  allah snackbar!

 • sbane

  Oceniono 13 razy 5

  Gazeto a to nie NPD?? To musi być fakt news.Wstyd

 • adam3407

  Oceniono 17 razy 5

  Niemieccy policjanci tak są zajęci ochroną biednych muzułmańskich imigrantów przed złymi ksenofobami i rasistami, że zapomnieli przeprowadzić dochodzenie i przyjrzeć się rodzinie i znajomym mordercy Polaka

 • smiki48

  Oceniono 12 razy 4

  pojutrze wszyscy zostaną zwolnieni, bo prawo nie zabrania trzymania w domu noży kuchennych. Ilu islamistów siedzi w więzieniach? Niewielu. Znacznie wiecej wróciło z wojny w Iraku gdzie walczyli w ISIS

 • scepty1

  Oceniono 14 razy 4

  Kurcze, byłem przekonany, że to prawicowe NPD, do którego wd was prowadzą przecież wszystkie tropy odnośnie terroru

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX