Komentarze (99)
Syria. Po tygodniach nalotów Ghuta zmieniła się w morze ruin
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • lewacka.konserwa

  Oceniono 15 razy 7

  No cóż. Będą się musieli Syryjczycy bez demokracji i dobrobytu jakoś obejść...

 • polsz

  Oceniono 6 razy 6

  "Jednak aktywistom mogą grozić represje, zaś szczególnie młodym mężczyznom - przymusowe wcielenie do wojska."
  Straszne represje, będą musieli walczyć o swój kraj zamiast dostawać socjal w Niemczech. Jak można tak krzywdzić młodych Arabów

 • domurrrat

  Oceniono 5 razy 5

  "dominowały różne frakcje. Wtedy władze Syrii podjęły się osobnych negocjacji dla każdej z nich" Szanowni Państwo.! Przecież piszecie od lat o reżimie? Reżim NIE NEGOCJUJE !
  To jak to w końcu jest? Rozumiem ze tylko pociski izraelskie i amerykańskie nie niszczą miast? One je wręcz ODBUDOWUJĄ, tak?

 • poppers68

  Oceniono 5 razy 5

  Sytuacja w Syrii to dramat i to bez dwóch zdań.
  Jednak w relacjach " z frontu " media koncentrują się na zlych wojskach satrapy Assada i Rosjanach kompletnie unikając faktu, że KTOŚ w tych miastach siedzi od lat i jest na tyle uzbrojony po zęby, że skutecznie odpiera LATAMI te atak. Przykład Powstania Warszawskiego pokazuje, że nierówny stosunek sił jest dla walczących rebeliantów mażdżący.
  Zatem, cichutko o brodatej salaficko-irańskio-hezbollahowej wesołej kompanii mającej gdzieś ludność cywilną miast oraz czasem tylko coś tam piśniemy o tym, że wybrani przez demokratyczny świat lokalni przedstawiciele w sposób niemal powszechny za udzielanie pomocy zaciągają co ładniejsze syryjki do płatności "w naturze" za udzieloną pomoc.
  Kompletny pasztet a nie obraz czarno - biały.

 • Waldi Waldi

  Oceniono 7 razy 5

  tak właśnie wygląda i wyglądać będzie każde miasto na świecie które nie podporządkuje się hamerykańskim bandytom i terrorystom

 • Aaxa Axxa

  Oceniono 6 razy 4

  Jak walczyli "bohaterscy" obrońcy Ghuty? Do ostatniej kropli krwi! Oczywiście ostatniego cywila. W końcu czego można się spodziewać po religijne, faszystowskiej hołocie z Al-Nusry. Na pewno nie szacunku do ludności, skoro sami przyjechali tam ze wszystkich miejsc na świecie tylko nie z Syrii.

  Jak walczyli Kurdowie? Gdy nie mieli szans w starciu z NATO, poddali miasto i ewakuowali wszystkich. Turcy wkraczając nie zastali prawie nikogo. Mogli nakraść jakieś telewizory, ale mordować nie mieli kogo.

  Czekam ze zniecierpliwieniem aż GazWyb napisze choć jedno słowo pochwały dla kurdyjskich komunistów. Wiem jednak że się nie doczekam. Islamiści są pewnie ideologicznie bliżsi?

 • Jarek Nieznany

  Oceniono 12 razy 4

  O zmagazynowanych zapasach chemicznych środków bojowych jakoś cicho i milczenie zachodzi przypuszczenie, że tak jak kasa pochodzą z królestwa o konkretnie z ośrodka Porton Down. Gdzie na dodatek pracuje ten rosyjski chemik specjalista angielski i gdzie pracował Pan podwojny szpieg

 • jan_sobczak1

  Oceniono 28 razy 4

  O masakrze palestyńskich cywilów dokonanej przez Izraelskie wojsko w GW ani słowa :-) Tak się wypasa michnikowy ciemnogród!

 • mate29

  Oceniono 5 razy 3

  Brawo Rosja !!!
  Brawo Syria !!!
  Brawo wolny świat !!!
  Bić USA i ich pachołków !

 • rabieg

  Oceniono 3 razy 3

  To dzięki państwom NATO!!!

 • 14ar14

  Oceniono 5 razy 3

  Wypuszczenie żywych salafickich bandziorów to błąd.
  Rozpełzną się i nadal będą siać zniszczenie.

 • Oceniono 5 razy 3

  Syjonisci to osoby dążące do powrotu Żydów na tereny mjędzy Nilem a Eufratem. Żydzi wierzą że Mesjasz nie nadejdzie dopoty dopoki będą oni żyli w rozproszeniu. W latach 80 tych we współpracy z wieloma krajami i centrum w Warszawie przeprowadzano operację Most. Gen W.Jaruzelski i znani nam szefowie z Art-B (Izrael dał im potem 4schronienie notabene z innych powodów) przerzucili z terenów ZSRR 150 tys Żydów do Izraela. USA placiło 100 tyz usd za głowę. Oficjalnie wierzyciele polski zredukowali nasz dług z innych powodów, nie mniej o 15 mld usd. Także Syria jako teren wpływów rosyjskichbświetnie wpisuje się w scenariusz poszerzenia Izraela. Z tego też sprawnie korzysta Turcja.

 • swinton

  Oceniono 3 razy 1

  >Większość cywilów pozostała na miejscu lub uciekła na tereny kontrolowane przez rząd.

  Trochę prawdy Gazeta jednak podała.

 • mate29

  Oceniono 2 razy 0

  Napiszcie coś jak wyglądało życie pod rządami rebeliantów !
  Bo chodzą plotki, że kobiety nie miały tam żadnych praw , codziennie na centralnym placu obcinano komuś głowę a " aktywiści "rebeliantów mieszkali w wiliach byłych urzędników miejskich,których wcześniej wymordowali

 • beton44

  0

  Mam nadzieję - na - za kilka dni - radosny artykuł pt "Syryjczycy odgruzowują swoje miasto" coś w stylu Berlin/Warszawa 1945 - co nie będzie - panowie lekarze, fizycy jądrowi i inżynierowie są ponad to ???

 • losiu4

  Oceniono 5 razy -1

  strasznie marny wynik. Takie Drezno obrócono w ruiny w jeden dzień czy noc

  Pozdrawiam

  Losiu

 • Terror Machine

  Oceniono 2 razy -2

  Terefere to tylko mydlenie oczu przez Putina i reszte chołoty żeby odwrócić uwage każdy wie że Putin jest chciwym szczurem i tak szybko nie odda Syrii z powodu chandlu bronią i kontaktów z Iranem a chodzi w dużej części o Rope nie stety tyle co zrobił to w środku Syrii ale większość tych bojowników tzw.Państwa Islamskiego wykiwało Putina i Asada bo opuściło Syrie wraz z Uchodzcami

 • 111pln

  Oceniono 12 razy -4

  Krótkie przypomnienie dlaczego w Syrii wybuchła wojna...

  <Rosyjski generał Leonid Iwaszow poinformował podczas audycji w telewizji Rossija 1, że Kreml zdecydował o zaangażowaniu się w wojnę w Syrii z powodu chęci zabezpieczenia interesów Gazpromu. O sprawie poinformował portal InfoResist.org.

  „Jeśli Rosja nie wsparłaby militarnie reżimu Baszara al-Asada to dziś mielibyśmy do czynienia z poważnym pytaniem o przetrwanie budżetu centralnego. Ta wojna toczy się o gazociągi. W Katarze i Iranie są gigantyczne rezerwy gazu. Najlepszym rynkiem zbytu dla tego surowca jest Europa. Najlepszą opcją jego transportu gazociąg przez Syrię nad Morze Śródziemne” – stwierdził Iwaszow.

  W nawiązaniu do słów generała prowadzący program spytał:

  „Weszliśmy w konflikt syryjski w celu zapewnienia Gazpromowi sprzedaży?”

  Wojskowy odpowiedział na to pytanie słowem „tak”.

  Generał Leonid Iwaszow jest prezesem Akademii Problemów Geopolitycznych w Moskwie. W przeszłości kierował Głównym Zarządem Współpracy Wojskowej z Zagranicą Ministerstwa Obrony FR.

  W nazwiązaniu do słów wypowiedzianych przez wojskowego na kanale Rossija 1 warto podkreślić, że rozwiązanie kryzysu syryjskiego faktycznie udrożniłoby istotny kierunek eksportowy pomiędzy Zatoką Perską i Morzem Śródziemnym, co mogłoby ożywić koncepcję budowy gazociągu Iran – Irak – Syria – Liban (plany w tym zakresie zarzucono wraz z wprowadzeniem zachodnich sankcji na Teheran w 2010 r.). Kompletnie zmieniłoby to postrzeganie idei dywersyfikacji źródeł błękitnego paliwa dla UE, która dziś opiera się przede wszystkim na tzw. Korytarzu Południowym biegnącym z Azerbejdżanu przez Gruzję i Turcję do Europy (gazociągi: Południowokaukaski, Transanatolijski, Transadriatycki). W tym kontekście działania wojskowe Rosji blokują rozwój tras eksportowych z Bliskiego Wschodu na Stary Kontynent i umacniają Gazprom. Rosyjski potentat korzysta także z dostępu do syryjskiego szelfu poszukując tam nowych złóż węglowodorów.>

 • jkal

  Oceniono 9 razy -9

  tak wygląda miasto PO sovieckiej bratniej POmocy!

 • 111pln

  Oceniono 18 razy -10

  Katzapia nie zmienia taktyki od stuleci, tylko taktyka spalonej ziemi. Mordercy cywili... tylko po to by Gazprom mógł dalej słać gaz do EU.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX