Erdogan do premiera Izraela: "Jesteś terrorystą i najeźdźcą". Mocna odpowiedź Netanjahu

Prezydent Turcji w ostrych słowach odniósł się do piątkowych wydarzeń na granicy Strefy Gazy. Nazwał Benjamina Netanjahu "terrorystą". Premier Izraela szybko odpowiedział Erdoganowi.

Prezydent Turcji Recep Erdogan skomentował piątkowe zajścia na granicy Strefy Gazy. Według różnych źródeł izraelskie wojsko zastrzeliło tam 15 lub 16 palestyńskich demonstrantów.

Podczas spotkania ze swoją partią Erdogan potępił te wydarzenia.

Erdogan do Netanjahu: "Jesteś terrorystą i najeźdźcą"

- Nie muszę mówić światu, jak okrutna jest armia izraelska. Możemy zobaczyć, co robi to państwo terroru, patrząc na sytuację w Gazie i Jerozolimie - stwierdził i dodał, że Benjamin Netanjahu, premier Izraela jest "terrorystą i najeźdźcą", a Izrael to "państwo terrorystyczne".

Słowa Erdogana wywołały ostrą odpowiedź Netanjahu. Izraelski przywódca napisał na Twitterze, że "ci, którzy od lat zabijają ludność cywilną, nie mają prawa pouczać izraelskiej armii, jak ma postępować".

Kraj, który okupuje północny Cypr, zajmuje terytoria zamieszkiwane przez Kurdów oraz zabija cywilów w Syrii, nie ma prawa mówić nam o wartościach moralnych

- napisał Banjamin Netanjahu.

Dodał, że "najwyraźniej tak w Ankarze obchodzi się prima aprilis".

Marsze na granicy Strefy Gazy

W piątkowym marszu, podczas którego zginęło kilkunastu demonstrujących a ok.1400 zostało rannych, wzięło udział w sumie ok. 40 tys. osób. Protesty na granicy Strefy Gazy mają się odbywać do 15 maja. Demonstracje mają zwrócić uwagę międzynarodowej opinii publicznej na problemy mieszkańców strefy, których rodziny zostały wysiedlone z ziem zajętych przez Izrael. Izraelski minister obrony odmówił wszczęcia śledztwa w sprawie piątkowych zajść.

"Ile dzieci musi jeszcze zginąć?" Od niedzieli setki ludzi padły ofiarą bomb i artylerii

Więcej o:
Komentarze (275)
Ostra wymiana zdań między Erdoganem i Netanjahu. "Jesteś terrorystą"
Zaloguj się
 • lodzermensz1

  Oceniono 42 razy 26

  Jakoś mi się nie wydaje by armia Izraela była najbardziej moralną na świecie, jak sami się nazwali. Ale faktem jest, że przyganiał kocioł garnkowi. Erdogan do pouczania o moralności ma umiarkowane prawo.

 • j1200

  Oceniono 22 razy 18

  obaj siebie warci...

 • japiota

  Oceniono 19 razy 15

  He he
  W parę tygodni ta żydowska narracja o ogólnoświatowym antysemityzmie rozsypała się jak domek z kart.
  Kiedy reżim zainstalowany w bezprawnie anektowanej Jerozolimie zostanie rozliczony przez społeczność międzynarodową ze swoich zbrodni ?

 • ahoj12

  Oceniono 39 razy 13

  Jest faktem ze od 1948 setki tysiecy Palestynczykow zostalo wygnanych z domow.
  Obecnie mieszkaja tam Zydzi. Jak to nazwac?
  Dlaczego w okresie tego czasu rzady Izraela nie zaproponowaly np rekompensaty materialnej ?
  Skazanie ludzi zyjacych w poczuciu krzywdy do zycia w ( o zgrozo) gettach to tykajaca bomba zegarowa.Obecnie to samonakrecajaca sie spirala przemocy z obu stron. Z jednej strony to terroryzm ,do ktorego pcha poczucie krzywdy( osobistej i narodowej )nienawisc za pogarde i upokorzenia,ktore to uczucia latwo wykorzystac roznym cynicznym graczom. Z drugiej strony to swoisty "terroryzm panstwowy" w stosunku do ludzi zyjacych w XXI wiecznych rezerwatach. Izrael niechce sie przyznac do tego ze rugujac brutalnie Palestynczykow z ICH WLASNOSCI zaczal ten konflikt i
  ze tak naprawde poza radykalnymi ,nie ma ochoty na inne rozwiazania.
  Jesli to co napisalem ktos uzna za antysemityzm to trudno,ale naprawde te slowo powoli sie dewaluuje z racji zbyt hojnego nim szafowania

 • sparky6

  Oceniono 20 razy 12

  Lech Kaczynski do bylej izraelskiej min. edukacji:
  Przebaczyliscie Niemcom,poniewaz mieli pieniadze aby Wam zaplacic.

 • tetradrachma

  Oceniono 15 razy 11

  Pierwszym miastem w ziemi Kanaan "Obiecanej", które Izraelici pod wodza Jozuego zdobyli to było Jerycho. Wymordowali, nie tylko, wszystkich mieszkańców (Chamitow, przodkow dzisiejszych Palestyńczyków), a nawet psy i koty.

 • jannowak76

  Oceniono 27 razy 11

  trudno się z Erdoganem nie zgodzić, chociaż on sam wcale nie lepszy od Netanyahu...

 • sorrry

  Oceniono 14 razy 10

  Dal dobra całego świata należy odejść od narzucanej przez żydów religii holocaustu i zacząć traktować Izrael jak każde inne państwo, które za bandytyzm, terroryzm i chuligaństwo polityczne powinien być odpowiednio karany przez społeczność międzynarodową.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX