Papież Franciszek "nie widzi dobrze". Musi poddać się operacji

W przyszłym roku papież Franciszek przejdzie operację usunięcia zaćmy.
W moim wieku pojawia się zaćma i nie widzi się dobrze rzeczywistości. Z tego powodu w przyszłym roku powinienem poddać się operacji

- wyznał Franciszek na przedświątecznym spotkaniu w więzieniu Regina Coeli w Rzymie. Jak donosi Katolicka Agencja Informacyjna (CNA), duchowny wykorzystał metaforę choroby, by zwrócić uwagę na sprawy duchowe. Nawiązując do swojej przypadłości, radził więźniom, by zafundowali swoim duszom "operację usunięcia zaćmy". 

Papież Franciszek odprawił w więzieniu mszę świętą i obmył osadzonym stopy. Obmywanie stóp przez kapłanów to zwyczaj związany z Wielkim Czwartkiem i przypomnienie, że duchowni powinni służyć ludziom.

Wielki Czwartek - symbole i historia pierwszego dnia Triduum Paschalnego >>>

Franciszek w "dobrym zdrowiu"

Papież Franciszek skończył niedawno 81 lat. Pozostaje aktywny, dużo podróżuje po świecie. Jak podała CNA, hierarcha w młodości miał z powodu infekcji usuniętą część płuca, ale obecnie cieszy się dobrym zdrowiem.

Zaćma (katarakta) to choroba oczu, prowadzi do zmętnienia soczewki i pogorszenia wzroku. Często występuje u osób starszych. Leczy się ją za pomocą rutynowej operacji. 

Zobacz też: Benedykt XVI wybrał miejsce swojego pochówku >>>

Więcej o:
Komentarze (52)
Papież Franciszek musi poddać się operacji
Zaloguj się
 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 11 razy 3

  No. Jeśli to prawda, że stwierdził że piekła nie ma to faktycznie ma poważne problemy ze wzrokiem, nie widzi rzeczywistości i do tego ma jeszcze poważne problemy z pamięcią, bo Nowy Testament wyraźnie mówi że piekło jest.

 • j.an

  Oceniono 7 razy 3

  Dla niektórych polskich księży którzy {mu dobrze życzą} najlepiej jakby słabo widział i jeszcze słabiej słyszał,już jeden ksiądz z Krakowa zaczął się modlić za zdrowie Papieża Franciszka.

 • tetradrachma

  Oceniono 11 razy 3

  Polski Kościół ma tyle wspólnego z WIARĄ i BOGIEM co, Izba Lordów z Izbą Wytrzeźwień ! Tak samo jak PiS z ......Prawem i sprawiedliwością. Obie te instytucje to zmowa cwaniaków (podobnie jak i pozostałe polskie partie) realizują cele własne (prywatne) i korporacyjne. Dlaczego ? Ano dlatego, że w przeważającej mierze, tworcy i członkowie wywodzą z ludzi, którym Bóg nie dał ducha mądrości, dobroci i moralności. Ci ludzie, to indywidua, jak mówi Sokrates a za nim powtarza Platon.... "skamieniali w metodzie" ZŁA. Oni, nie rozumieja sensu życia. Sokrates dowodził, że nie ma piekła, nie ma raju, a jest wieczna wędrówka DUSZ i sama świadomość czynienia dobra jest NAGRODĄ. Wszystko już było dlatego z polityków wyrastaja tyrani (jak Kaczyński), a z "rządów trzydziestu" szajka, banda, która sama sobie przydziela premie i nagrody. Co ich łączy ? Zbrodnia, wyrażone przez kłamstwo, złodziejstwo i niewolenie pozostałych obywateli. 2500 lat temu pisali o tym greccy filozofowie (przyjaciele mądrości) i nam współcześni jak Orwell i inni. Dlatego, Błaszczak czy Szydło ludzie ciemni, niemoralni, wypaczając sens demokracji mówia "wygraliśmy wybory to możemy wszystko i dlatego nam się należy". Rydzyk im wtóruje.

 • zigzaur

  Oceniono 2 razy 2

  Oj, rzeczywiście, Tango Papa wielu rzeczy nie dostrzega. Może i chce dobrze ale wielu rzeczy nie widzi.

 • Van der Seck

  Oceniono 7 razy 1

  Dowcip, moj ulubiony: siedzi Chrystus z uczniami w lodzi na srodku jeziora Genezareth. Lowia ryby - teoretycznie, bo nic nie bierze. Wreszcie, znudzony  Jezus macha reka i schodzi z lodzi prosto w fale, idac do brzegu. Cud! Uczniowie w szoku padaja na kolana, ktorys wykrzykuje "teraz naprawde wierze!". Chrystus, nie widzac calego zamieszania, dociera do brzegu, siada i zaczyna patrzec przed siebie na wode, czyli - poniekad - na lodz z uczniami. I coraz bardziej zdumiony zastanawia sie, co za szopke wlasciwie oglada...
  A na lodzi c.d. poruszenia: pierwszy uczen z haslem na ustach: "wierze!" wstepuje pewnym krokiem na wode, po czym - oczywiscie - wpada do niej. Kolejny z haslem "ja naprawde wierze!" robi to samo i - tez laduje pod woda. Gdy trzeci przymierza sie do tego samego, Chrystus na brzegu w koncu ogarnia, o co kaman, podchodzi do jeziora i krzyczy, zeby woda poniosla glos: "PO PALACH, DURNIU, PO PALACH!!!"

 • felicjan.dulski

  Oceniono 5 razy 1

  Prima Aprilis?

 • Paweł K.

  Oceniono 11 razy 1

  Przecież to nienaturalne żeby się operować. Niech te katofiuty się zdecydują w końcu czy wolno ingerować w wyroki boskie czy nie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX