Benedykt XVI wybrał miejsce swojego pochówku. Prywatny sekretarz byłego papieża uspokaja

Emerytowany papież Benedykt XVI w testamencie wyznaczył miejsce swego pochówku - podał niemiecki magazyn "Bunte". Rozmowa z sekretarzem Benedykta dotyczyła też stanu zdrowia byłego papieża.

Abp Georg Gänswein zaprzeczył pogłoskom, że Benedykt XVI jest w złym stanie zdrowia. Co prawa były papież wybrał już miejsce pochówku, ale wiernych nie powinno to zbytnio niepokoić. Chodzi po prostu o tradycję (Benedykt XVI spisał testament), a nie o pogorszenie stanu zdrowia. 

Jak cytuje Katolicka Agencja Informacyjna, papieski sekretarz nie zdradził, gdzie po śmierci spocznie Benedykt XVI. Zasugerował tylko, że będzie to Rzym. 

Kard. Joseph Ratzinger ma 90 lat. Został wybrany na papieża 19 kwietnia 2005 roku, po śmierci świętego Jana Pawła II. Przyjął imię "Benedykt XVI". Papież ustąpił ze stanowiska 28 lutego 2013 roku. Ogłosił, ze względu na wiek nie czuje się na siłach, by wypełniać papieskie obowiązki.

Benedykt XVI: pielgrzymuję już do domu

Benedykt XVI w liście do włoskiego dziennika "Corriere Della Sera" napisał, że jest "w ostatniej fazie życia". - Mogę tylko powiedzieć, że moje ciało jest coraz słabsze, ale myślami pielgrzymuję już do domu - oświadczył. To wywołało niepokój o jego stan zdrowia. Niemiecki tabloid cytował jego brata, który stwierdził m.in., że modli się o dobrą śmierć dla ich obu. 

Krwawiąca hostia ma bardzo proste wytłumaczenie. Wszystkiemu winna bakteria

Więcej o:
Komentarze (22)
Watykan. Benedykt XVI wybrał miejsce swojego pochówku
Zaloguj się
 • mopsek

  Oceniono 6 razy 4

  Przed JP2 obronca pedofili w swojej firmie do ktorego teraz sie modla,jestes ciekaw o co???.???

 • fakiba

  Oceniono 5 razy 3

  Ale się rozgadał ten sekretarz

 • kadykianus

  Oceniono 13 razy 3

  Gdyby polozyl sie w Polsce to by go wykopywali co jakis czas, bo by mowili, ze to chyba nie on.

 • krynolinka

  Oceniono 23 razy 3

  Dobrze, że nie wybrał Polski. PiS może by go ekshumowało co jakiś czas. Wprawieni w tej robocie.

 • loneman

  Oceniono 2 razy 2

  No i super moze w piramidzie lub kurhanie byle od Wawelu trzymal sie - jak najdalej bo takiej persony nawet po wiekach nie daloby sie przeniesc z Wolskiej ziemi :/

 • mistermadmat

  Oceniono 4 razy 2

  Witam was ciule...........

 • 31.februarius

  Oceniono 6 razy 0

  Słuchajcie no sierotki rzórnalistyki, testament Papieża jest tajemnicą i jego sekretarz nie zdradzi z niego nawet jednej sylaby, choćby tylko dlatego, że nie jest nim Staśku łod Dziwiszów.

 • zigzaur

  Oceniono 3 razy -1

  Tylko jeden papież jest pochowany poza dzisiejszymi Włochami:
  Klemens II, rodowe nazwisko Suitger von Bamberg-Morsleben und Horneburg. Nagrobek znajduje się w katedrze w Bambergu.

  A może tak Benedykt XVI zrobił numer i zażyczył sobie pochówku w Grotach Ardeatyńskich? Tam w marcu 1944 SS-Sturmbannführer Herbert Kappler rozstrzelał 335 włoskich zakładników w odwecie na zamach bombowy na kompanię SS-Standarte "Bozen" z 28 ofiarami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX