Tragedia w areszcie. Podczas próby ucieczki osadzeni podpalili materace, 68 osób zginęło

W wyniku pożaru i zamieszek w policyjnym areszcie w Wenezueli zginęło 68 osób. Pożar wybuchł podczas próby ucieczki grupy więźniów z aresztu w mieście Valencia.

Jak poinformował na Twitterze prokurator Tarek William Saab, Prokuratura Krajowa prowadzi dochodzenie. Dodał, że bolesne wydarzenia pozostawiły dziesiątki wenezuelskich rodzin w żałobie.

Podczas próby ucieczki więźniowie podpalili materace i ukradli broń strażnikom. Informacje o zajściach przekazał Carlos Nieto, szef stowarzyszenia Okno Wolności, organizacji pozarządowej zajmującej się prawami człowieka. Wyjaśnił, że niektórzy więźniowie spalili się, a inni udusili po podpaleniu materaców. Jeden z policjantów został postrzelony w nogę. Straż pożarna ugasiła ogień.

Więzienia Wenezueli są przepełnione, dlatego wielu skazanych jest osadzanych w policyjnych aresztach, jak ten w Valencii. Teoretycznie mogą spędzić tam nie więcej niż 48 godzin. Według miejscowego stowarzyszenia obrony praw więźniów, w prowizorycznych aresztach często jest pięć razy więcej osadzonych niż pozwala na to powierzchnia.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (22)
Wenezuela. 68 osób zginęło w pożarze i zamieszkach w areszcie
Zaloguj się
 • wichura

  Oceniono 6 razy 2

  Za niewinność nie siedzieli (co do zasady), sami podpalili, sami spłonęli / podusili się.
  Alternatywą było otwarcie drzwi: wtedy na wolność wydostało by się ponad 70 kryminalistów, uzbrojonych w zabraną strażnikom broń. Dodatkowo dając przykład dla osadzonych w innych więzieniach, jak szybko i łatwo się wydostać. Moim zdaniem dobra decyzja władz - jedynie "trochę dzikie" kraje potrafią okiełznać kryminalistów.

 • spam_box

  Oceniono 5 razy 1

  No i? Trochę się spaliło.

 • 0

  W zbrodniczym podobno PRL u, byl tali zwyczaj ,ze z okazji wiekszych wydarzen politycznych lub historycznych wladze oglaszaly AMNESTIE, ktora redukowala czasciowo wyroki, grzywny i.t.p.
  Czy ktos slyszal , zeby po 1989 roku jakakolwiek zbrodnicza partia, albo jej
  Przywodca cos takiego oglosil?
  Te styropianowe bydlo dba tylko o wlasne stolki do "zasiadania"
  Polakos maja w doopie.

 • koenzymq10

  Oceniono 2 razy 0

  Nikt nie będzie płakał.

 • villiers

  Oceniono 3 razy -1

  No to już nie jest przepełnione.

 • e50504

  Oceniono 10 razy -4

  Taki tytuł, człowiek myśli że faktycznie coś się stało a to przecież Ameryka Południowa. Takie rzeczy w Wenezueli czy Brazylii są na porządku dziennym.

  Polecam każdemu mapkę na której jest Brazylia ze swoją liczbą morderstw, a na czerwono zaznaczone kraje w których łącznie jest tyle samo. 60% świata zaznaczona na czerwono :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX