Amerykańscy studenci będą uczyli się o erozji demokracji. M.in. na przykładzie Polski

Studenci kilkunastu amerykańskich uniwersytetów, również tych najlepszych, jak Yale i Browna, będą uczyli się o erozji demokracji. Między innymi na przykładzie Polski.

Jak informuje „The Washington Post”, studenci kilkunastu amerykańskich uniwersytetów będą uczyli się o coraz powszechniejszej erozji demokracji. Przedmiot będzie wykładany m.in. na Uniwersytecie Browna. To jeden z najważniejszych amerykańskich uniwersytetów, który należy do Ivy League (pol. Liga Bluszczowa) - grupy elitarnych amerykańskich placówek naukowych.

Wykład "Erozja Demokracji". Wśród przykładów Polska

Studenci wykładu „Erozja demokracji” o przypadkach pogarszającej się demokracji będą uczyli się na przykładach krajów takich jak Węgry, Wenezuela, Rosja i Polska.

Przedmiot, pod różnymi nazwami, będzie wykładany na uniwersytetach stanowych w Denver, Ohio, Georgii, Indianie, waszyngtońskim American University, a także na Yale, który podobnie jak Uniwersytet Browna należy do Ivy League. Wśród uniwersytetów, które biorą udział w programie, są też uniwersytety Columbia, Stanford, Boston czy Berkeley.

Studenci podczas zajęć będą omawiać materiały takie jak książka „Populistyczne radykalne prawicowe partie w Europie” Casa Mudde’a czy artykuł naukowy Kurta Weylanda, który dotyczy wzrostu popularności lewicowych partii populistycznych w Ameryce Łacińskiej – „Latin America’s Authoritarian Drift: The Threat From The Populist Left”.

Na koniec zajęć każdy ze studentów przygotuje raport na temat jednego z krajów, w których demokracja jest zagrożona.

Odpowiedź na decyzję Donalda Trumpa

Na pomysł zajęć o tej tematyce wpadł politolog Robert Blair z Instytutu Watsona na Uniwersytecie Browna. Idea zajęć to odpowiedź na decyzję Donalda Trumpa dotyczącą zakazu wjazdu dla obywateli siedmiu muzułmańskich krajów do USA.  Zdaniem Blaira przez prezydenturę Donalda Trumpa demokracja w USA jest zagrożona. Na pomysł przeprowadzenia zajęć Blair otrzymał z Uniwersytetu Browna grant w wysokości 4 tys. dolarów.

Nauczyciele na Florydzie będą mogli mieć broń. Podczas prac nad ustawą Republikanie szydzili z protestów uczniów

Więcej o:
Komentarze (123)
USA: amerykańscy studenci będą uczyli się o erozji demokracji na przykładzie Polski
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 23 razy 17

  Amerykańscy studenci przyjadą tu uczyć się jak łamane są wszelkie zasady demokracji

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 28 razy 16

  Polska powinna być studiowana także jako erozja inteligencji... erozja zdrowego rozsądku... erozja najprostszej matematyki i erozja ściemy

 • acide94

  Oceniono 20 razy 14

  Jeszcze w 2014 roku mieliśmy szansę przestać kojarzyć się na świecie z głupotą. W 2015 przyszedł Adrian.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 19 razy 13

  Przechodzi wszelkie wyobrażenie jaki głupi jest nasz naród. a rządzący nami to nie są idioci, to banda zachłannych złodziejskich kłamliwych parszywych szubrawców nie mających pojęcia o rządzeniu państwem. Każdy jednak z tej mafii po tej kadencji przytuli sobie z budżetu milionik albo kilka.
  A ciemny lud rolniczy zdziwi się niedługo, że dofinansowań do ciągniczków nie ma, że dofinansowań do hektara nie ma, że dofinansowań do oczyszczalni gminnej nie ma.
  Studenci za to, którzy też częściowo popierają pis zdziwią się, ze jak chcą wyjechać z Polski to muszą zapłacić za studia i tak w ogóle to trzeba się prosić w pisiej ubecji o paszport...bo niedługo pis pod dowolnym pretekstem Polskę wyprowadzi z Schengen i z UE i ciemny naród przyklaśnie.
  Bo po co dyktatorowi ktoś, kto mu patrzy na ręce ?

 • ochujek

  Oceniono 19 razy 13

  No nareszcie mocarstwo światowe docenia wysiłki PiS w formowaniu nowych kształtów demokracji.

 • tegepe

  Oceniono 18 razy 12

  No to się Polska PiS-du doczekała nobilitacji w nauce!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX