To by dopiero było ocieplenie stosunków! Chcą wysłać rapera PSY do Kim Dzong Una

Korea Południowa chce wysłać rapera PSY do serca reżimu Kim Dzong Una, Pjongjangu. Tak w piątek obwieściła telewizja MBC TV z siedzibą w Seulu. Chodzi o występy artystyczne poprzedzające szczyt koreański.

Z Korei Południowej pochodzi k-pop. W tym właśnie gatunku utrzymana jest piosenka rapera PSY (czyt: saj) "Gangam Style". Teledysk do niej - jako pierwszy na świecie - osiągnął rekordową liczbę miliarda wyświetleń na YouTubie (obecnie jest ich już ponad 3 miliardy).

Korea Południowa chce wysłać PSY do stolicy Korei Północnej na wielki festiwal - jako jednego z 160 artystów. Jednak północnokoreańskie władze nie dają na to póki co przyzwolenia.

Korea Południowa z wizytą u północnych sąsiadów >>>

PSY a konserwatywna Korea Północna

PSY, a właściwie Park Jae-sang, jest znany ze swobody estradowej oraz używania koreańskich przekleństw, czego nie aprobuje reżim Kim Dzong Una. Sprawa jest o tyle poważna, że podczas całego wydarzenia ma dojść do wspólnego występu artystów z północy i z południa. Wówczas zachowanie PSY miałoby szansę zobaczyć mnóstwo osób. Komunistyczne i konserwatywne władze Korei Północnej, z Kim Dzong Unem na czele, nie chcą pozwolić na jakikolwiek skandal. 

Jacy artyści pojadą do Kim Dzong Una

Występy artystyczne to część większego planu - odnawiania relacji między Koreą Północą i Południową. Ocieplenie w relacjach widać od igrzysk olimpijskich w Seulu. Teraz, przed spotkaniem przywódców obu krajów Mun Dze Ina oraz Kim Dzong Una, trzeba zadbać o dobrą atmosferę. Na liście południowokoreańskich wykonawców, którzy mają pojechać do Pjongjangu są gwiazdy k-popu, w tym girlsband Red Velvet. Innym artystą ma być Cho Yong-pil, który już raz występował w Korei Północnej. Oprócz koncertów odbędą się również pokazy sztuki walki.

Według informacji z Korei Południowej w kwietniu prezydent Mun Dze In spotka się z przywódcą Korei Północnej, Kim Dzong Unem. 

Korea Północna na razie oficjalnie nie potwierdziła doniesień o planowanym szczycie ani im nie zaprzeczyła. 

Hit "Gangam Style" w wykonaniu PSY:

 

Zobacz też:

Pędził jeepem, chwilę później padły strzały. Film z brawurowej ucieczki z Korei Północnej

Więcej o:
Komentarze (4)
Korea Południowa. Raper PSY wystąpi przed Kim Dzong Unem?
Zaloguj się
 • zenzaj

  Oceniono 3 razy 3

  A ja myślałem, że chodzi o "Psa" czyli Terleckiego z Pisu.
  Jego występ przed Kim Dzong Unem wydaje się naturalną konsekwencją tego co Terlecki sobą reprezentuje.
  I poliże swojego pana - Jarosława - po ręce i otrze się o nogę, a spuszczony ze smyczy będzie ujadał i rzucał się na kogo trzeba.

 • chi-neng

  Oceniono 3 razy 3

  Oby sie nie zrewanzowal i nie poszczul tymi "psami", ktore rozszarpaly i pozarly jego kuzyna...

 • monoekann

  Oceniono 1 raz 1

  pojechać, może i pojedzie... ale czy wróci?
  'Raper PSY zobaczył jak błogo i idealnie żyje się w naszym raju, zdecydował się tutaj zostać i nawrócić na jedynie słuszną linię życia, porzucają konsumpcjonizm i oddając się w imię wyższego dobra.
  Ups

 • jozbieszczad

  Oceniono 3 razy -3

  Korea Południowa chce wysłać PSY do stolicy Korei Północnej na wielki festiwal - jako jednego z 160 artystów.

  Psy są przysmakiem w obu Koreach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX