Koszmar w centrum handlowym w Rosji. Co się stało z klasą 5A? "Płoniemy, kocham was"

Co najmniej 64 osoby zginęły w pożarze, który wybuchł w niedzielę w centrum handlowym w Kemerowie. Rosyjskie media podają, że wśród ofiar może być cała klasa z wiejskiej szkoły. Dzieci przyjechały do kina, gdzie zostały bez opieki nauczycielki.

Służby potwierdzają, że wśród 64 ofiar pożaru centrum handlowego Zimowa wiśnia w rosyjskim Kemerowie są dzieci. Dokładna liczba nie jest znana. Wciąż kilkanaście osób uznaje się za zaginione, jednak nie ma już praktycznie nadziei na odnalezienie żywych. Kilkoro z rannych jest w stanie ciężkim.

Agencja RIA Novosti i inne media podają, że w pożarze prawdopodobnie zginęła prawie cała klasa 5A z wiejskiej szkoły pod Kemerowem.

Dzieci pisały do rodziców z płonącego kina

"Komsomolskaja Prawda" opisuje, że ośmioro uczniów w wieku 11-12 lat pojechało do miasta na wycieczkę z okazji rozpoczęcia ferii. Razem z nauczycielką i dwójka rodziców wybrali się do centrum Zimowa wiśnia, gdzie dzieci miały obejrzeć bajkę w kinie. 

Według doniesień dorośli zostawili dzieci na sali kinowej bez opieki, a sami chodzili w tym czasie po galerii. Gdy wybuchł ogień, dzieci zostały uwięzione w kinie. Jedna z dziewczynek zdołała wysłać wiadomość do mamy: "Płoniemy, nie możemy oddychać. Kocham was" - cytuje gazeta.

Nauczycielce i rodzicom udało się ewakuować. Tymczasem dzieci prawdopodobnie zginęły w pożarze. Według mediów możliwe, że przeżyło dwoje uczniów, którzy nie mogli pojechać do kina. 

"Komsomolskaja Prawda" informuje, że wśród ofiar jest też m.in. cała pięcioosobowa rodzina: ojciec, matka i troje dzieci.

Pożar w centrum handlowym Kemerowie - przyczyny

Wstępnie jako przyczynę pożaru w centrum handlowym Zimowa Wiśnia podawano usterkę instalacji elektrycznej. Jednak obecny na miejscu tragedii minister ds. nadzwyczajnych sytuacji Władimir Puczkow oświadczył, że dopóki nie zostanie dokładnie wskazane miejsce wybuchu pożaru, specjaliści nie chcą wypowiadać się na temat przyczyny pojawienia się ognia.

Ratownicy przeszukujący pogorzelisko twierdzą, że część pomieszczeń, w których życie straciło najwięcej osób, obita była łatwopalnymi materiałami. W ich ocenie, dym był tak silnie trujący, że ludzie natychmiast umierali.

Więcej o:
Komentarze (174)
Rosja. Pożar galerii handlowej w Kemerowie. Tragedia dzieci
Zaloguj się
 • tjehobianin

  Oceniono 44 razy 26

  Zamieszczanie reklam w artykułach o tak tragicznej treści jest co najmniej żałosne droga gazeto...

 • amenominakanushi-pan-poczatku

  Oceniono 22 razy 18

  Wyrazy współczucia dla rodziców i rodzin ofiar.

  Kojarzy mi się to z pożarem Kaskady w Szczecinie: pl.wikipedia.org/wiki/Pożar_kombinatu_gastronomicznego_„Kaskada”_w_Szczecinie

 • wolak007

  Oceniono 20 razy 14

  Wyrazy współczucia.

 • villiers

  Oceniono 20 razy 12

  Straszne. I tyle się pisze i mówi o zapasowych ,bezpiecznych wyjściach ewakuacyjnych. Zawsze koszta wezmą górę .

 • bokaj

  Oceniono 13 razy 11

  Mam nadzieję, że Adrian wysłał kondolencje w naszym imieniu.
  Nie wiem, czy bym przeżył po takim smsie od umierającego dziecka.
  normalnie koniec świata!

 • kazek1948

  Oceniono 10 razy 10

  Wszystkim , którzy teraz cierpią , składam wyrazy najszczerszego współczucia

 • lolcenzura7979

  Oceniono 15 razy 9

  To jest to wydarzenie o którym wczoraj mówiono że zginęły 4 osoby? Nieprawdopodobna tragedia. :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX