Odmówili aborcji 14-latce, zmarła podczas porodu. "Jej ciało nie było gotowe na ciążę"

W Paragwaju aborcja jest zakazana. Jedynym wyjątkiem pozwalającym na wykonanie zabiegu jest zagrożenie życia matki. Prawo nie zadziałało jednak w przypadku 14-latki, która zaszła w ciążę w wyniku gwałtu. Zmarła.

Dziecko przyszło na świat za pomocą cesarskiego cięcia. Jest w stanie stabilnym, oddycha jednak za pomocą respiratora – informuje „The Guardian”.

14-latka zmarła podczas porodu

Dziewczynka trafiła do szpitala 20 dni wcześniej z powodu komplikacji ciąży.

Początkowo lekarze próbowali przeprowadzić poród drogą naturalną. W pewnym momencie dziewczynka zaczęła mieć problemy z oddychaniem. Następnie doszło do zatoru i zatrzymania akcji serca. 14-latka zmarła.

Natychmiast podjęliśmy akcję ratunkową, jednak nie mogliśmy jej uratować. Jej ciało nie było przygotowane na ciążę

- powiedział Hernan Martinez, dyrektor szpitala, w którym odbył się poród.

37-latek, który zgwałcił dziewczynkę i sprawił, że zaszła w ciążę, w czwartek został aresztowany - podał szef rządowej agencji ds. dzieci i młodzieży, Ricardo Gonzalez Borgne.

Przypomnijmy, że w 2015 roku paragwajskie władze odmówiły przerwania ciąży 10-latce, która została zgwałcona przez ojczyma. Ostatecznie, jak twierdzą władze Paragwaju, dziewczynka urodziła dziecko i poród przeżyła.

Zgodnie ze statystykami paragwajskiego ministerstwa zdrowia, w 2015 roku 889 dziewczynek między 10 a 14 rokiem życia zaszło w ciążę i urodziło dzieci.

Oto do czego prowadzi całkowity zakaz aborcji. Salwador powinien być dla Polaków ostrzeżeniem

Więcej o:
Komentarze (329)
Paragwaj: odmówili aborcji zgwałconej 14-latce. Zmarła podczas porodu
Zaloguj się
 • 10danek

  Oceniono 107 razy 91

  Jest tylko jedno słowo żeby określić takie zachowanie - bestialstwo. Gwałcicieli i odmawiających usuwania ciąży stawiam na jednym poziomie zezwierzęcenia

 • sabriel

  Oceniono 76 razy 72

  Przypomniał mi się były minister do spraw zdrowia Konstanty Radziwił, który powiedział, że odmówił by przepisania "pigułki po" zgwałconej kobiecie. Takich mamy właśnie polityków i pseudo "lekarzy".

 • kataryniarski

  Oceniono 62 razy 56

  To są wzorce do których dąży Pis!

  A kler teraz zrobi z niej święta i męczennicę i bohaterkę, przemilczając oczywiście fakt, iż zmarła, bo była zmuszona do porodu.

 • yuo7leo9

  Oceniono 51 razy 45

  Jak się hosery uprą i wymuszą na swoich pisowskich podnóżkach zakaz aborcji, to polskie dziewczyny będą też umierały

 • dejtrejder

  Oceniono 46 razy 40

  Katofaszyści chcą z Polski zrobić trzeci świat. Trzeba zerwać konkordat i odciąć zakłamanych biskupów od państwowej kasy. Religia musi być czym prędzej wyrugowana z państwowych szkół.

 • ax-les-thermes

  Oceniono 38 razy 34

  Katolicyzm, ciemnota, tępota i głupota. To jest ze sobą zcementowane i zespawane raz i na zawsze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX