Korea Północna. Spotkanie Kim Dzong Una z Donaldem Trumpem coraz bardziej pewne

Korea Północna i USA - czy dojdzie do spotkania przywódców tych dwóch krajów? Na razie nie ma oficjalnych potwierdzeń, choć wiele wydarzeń na to wskazuje. Wydaje się, że USA czekają z podjęciem ostatecznej decyzji do zakończenia szczytu pomiędzy Koreą Północną i Południową.

1 kwietnia Kim Dzong Un porozmawia w Panmundżom, miejscowości znajdującej się w Koreańskiej Strefie Zdemilitaryzowanej, z prezydentem Republiki Korei, Mun Dze Inem. Będzie to tzw. trzeci szczyt koreański. Wydarzenia polityczne poprzedzą wydarzenia kulturalne – wcześniej w Pjongjangu odbędą się pokazy z południowokoreańskimi artystami, którzy być może wystąpią wspólnie z artystami z Północy.

Korea Północna – zaskakujące słowa

Tego samego dnia, czyli 1 kwietnia, wznowione zostaną manewry wojskowe Korei Południowej i USA na Półwyspie Koreańskim. Mowa o operacjach takich jak Key Resolve i Foal Eagle. Były one zawieszone z powodu zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Dotychczas Kim Dzong Un zdecydowanie sprzeciwiał się tego typu działaniom. Tym razem Szanowny Przywódca – jest to przydomek, jaki Kim otrzymał w swoim kraju – wyraził jednak zgodę na testy militarne. Co więcej, według południowokoreańskiego MSZ, Kim Dzong Un „dał słowo” na dokonanie denuklearyzacji. Z tego samego źródła dowiadujemy się, że Kim ma zawiesić próby z użyciem bomb atomowych na czas negocjacji. To pierwszy raz, kiedy takie obietnice padły bezpośrednio z ust przywódcy Korei Północnej.

Wcześniejsze deklaracje Kim Dzong Una >>>

Korea Północna wysyła dyplomatów

Jak podaje „The Guardian” w niedzielę do Finlandii przybył dyplomata z Korei Północnej, aby spotkać się z przedstawicielami Korei Południowej i USA. Ich rozmowa podobno dotyczyła szczytu nuklearnego USA-Korea Północna. Do tego ma dojść do rozmowy Choe Kang Ila, który jest zastępcą dyrektora ds. północnoamerykańskich, z Kathleen Stephens, emerytowaną amerykańską dyplomatką.

Ocieplenie na dwóch frontach

Korea Północna zdaje się dążyć do polepszenia stosunków z Koreą Południową. Jednocześnie Korea Południowa podejmuje wspólne działania z USA. Czy mając wspólnego sojusznika Kim Dzong Un i Donald Trump są gotowi na zrobienie tego historycznego kroku i odbycie ze sobą rozmowy? O tym przekonamy się wkrótce.

Nie chcesz poczuć uścisku dłoni prezydenta. Donald Trump i jego niezręczne przywitania

Więcej o:
Komentarze (6)
Korea Północna. Kim Dzong Un chce spotkania z Trumpem
Zaloguj się
 • zig.rig

  Oceniono 5 razy 3

  Denis Rodman też kumpluje się z Kimem. Przypadek? Psychatra powiedział by że nie.

 • onlyobserver

  Oceniono 1 raz 1

  Swoj swojego znajdzie.

 • julietwhiskey

  Oceniono 2 razy 0

  To będzie ciekawie! Jeden z najcwańszych polityków na tym świecie spotka się z idiotą. A teraz zgadnijcie, który.jest który? Dla ułatwienia podam, że idiota ma "większy guzik".

 • kingstonny

  Oceniono 6 razy -6

  Oczywiscie, Gazeta wrecz musiala napisac cos brzydkiego/dziwnego o Trumpie. Nie bardzo bylo co, ale na ratunek przyszlo jego NIEZRECZNE uscisniecie reki. Jak to bylo? Jak ktos chce psa udezyc to kij zawsze znajdzie. Shame on you Gazeto.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX