Polscy robotnicy zamordowali współpracownika we Włoszech. Makabryczne motywy zabójstwa

Włoscy śledczy rozwiązują sprawę zabójstwa Artura P. O zabicie 34-latka podejrzewani są jego dwaj współpracownicy z Polski. Niedawno zeznali, że zamordowali go w ramach buntu.

W nocy z 6 na 7 marca właściciel farmy, na której pracowali wyłącznie polscy pracownicy, w San Giovanii Rotondo (w południowym regionie Włoch - Apulii) wezwał karabinierów na swoją posesję, ponieważ w baraku znaleziono jednego z zatrudnionych tam mężczyzn. Tam natrafili na zwłoki 34-letniego Polaka Artura P., który pracował u Włocha. P., jak się okazało, był wcześniej karany za różne przestępstwa.

Na samym początku śledztwa wykluczono, że Polak mógł zginąć w wypadku lub z przyczyn naturalnych. Po trzech dniach przesłuchań, przeprowadzonych przez karabinierów i prokuratorów, udało się ustalić sprawców zbrodni i ich motywy. Włoscy funkcjonariusze w toku śledztwa wykazali, że za zabójstwo 34-latka mogą odpowiadać jego dwaj współpracownicy, także Polacy: Damian W. i Dariusz H.

Karabinierzy rozwiązują sprawę zabójstwa Polaka we WłoszechKarabinierzy rozwiązują sprawę zabójstwa Polaka we Włoszech Carabinieri Foggia

Mężczyźni, tak jak ofiara w przeszłości notowani przez policję, przyparci do muru wyjawili, że zdecydowali się na zamordowanie 34-latka w ramach buntu, ze względu na jego "despotyczne zapędy" i próby podporządkowania sobie wszystkich pracowników. Zeznali, że najpierw ogłuszyli mężczyznę tłuczkiem do mięsa, a potem udusili go kablem.

Następnie sprawcy przenieśli jego ciało do szopy, w której mieszkali robotnicy, i tam go zostawili. Dowody zbrodni karabinierzy znaleźli w baraku (tłuczek), a także w jeziorze niedaleko farmy (kabel, którym najprawdopodobniej uduszono 34-latka). Zostały one teraz przesłane do analizy. Damian W. i Dariusz H. zostali już oskarżeni o zabójstwo.

Więcej o:
Komentarze (129)
Zabójstwo Polaka we Włoszech. Motywem bunt przeciwko szefowi
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 45 razy 35

  I co to z tym fantem teraz zrobić ? Rodacy to trzeba zabezpieczyć im pomoc prawną i opiekę konsularną..Tylko, że zamordowali również Polaka jeśli wierzyć włoskim karabinierom. Ciężki orzech do zgryzienie dla Jakiego czy Ziobry. Oj ciężki.

 • takaprawda2015

  Oceniono 32 razy 28

  Biedni Ci WŁOSI. Jak nie arabska dzicz z AFRYKI to katolicka dzicz z POLSKI. Same problemy z tymi imigrantami.

 • yamata

  Oceniono 31 razy 25

  A niektórym tak trudno pojąć, że Polacy mogli jednak mordować Żydów... Skoro mogą siebie na wzajem, to czemu nie "obcego"? Możecie jojczyć że to bandyci i patologia. Ale czy w czasie wojny nie było bandytów i patologii? Po prostu przerzucili się na łatwiejszy zarobek...

 • justas32

  Oceniono 25 razy 19

  Suweren rządzi ...

 • dziadekjam

  Oceniono 26 razy 18

  "Mężczyźni, tak jak ofiara w przeszłości notowani przez policję, przyparci do muru wyjawili, że zdecydowali się na zamordowanie 34-latka w ramach buntu, ze względu na jego "despotyczne zapędy" i próby podporządkowania sobie wszystkich pracowników. Zeznali, że najpierw ogłuszyli mężczyznę tłuczkiem do mięsa, a potem udusili go kablem."
  ========================================================================
  Niby środowisko patologiczne, a "despotyczne zapędy" tępią w zarodku. Hmmm.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX