Miami: runął betonowy most, który miał przetrwać huragan. Cztery osoby nie żyją

W Miami w amerykańskim stanie Floryda runął nowo wybudowany most dla pieszych. Cztery osoby nie żyją - poinformował szef lokalnej straży pożarnej, Dave Downey.

Po zawaleniu się mostu pod gruzami znalazło się osiem samochodów. Służby potwierdziły, że w katastrofie zginęły cztery osoby. Dziesięć zostało przewiezionych do szpitala, w tym dwie w stanie krytycznym.

Zawalił się most w Miami, są ofiary

Na miejscu wciąż trwa akcja ratownicza. Służby przeszukują gruzowisko w poszukiwaniu kolejnych poszkodowanych.

Przejście znajdowało się na terenie Międzynarodowego Uniwersytety Florydy. Przebiegało nad ruchliwą Ósmą Ulicą w południowo zachodniej części miasta. Łączyło główną część uczelni z akademikami i blokami, w których mieszkają tysiące studentów.

Ważący 950 ton most został oddany do użytku w minioną sobotę. Władze uczelni chwaliły się wówczas szybką i "nowatorską" metodą jego instalacji - powstał w kilka godzin - która miała redukować ryzyko dla pracowników, pieszych i kierowców oraz zminimalizować utrudnienia dla ruchu.

Stacja CNN przypomniała, że według oficjalnych danych ten super nowoczesny most był tak zaprojektowany, aby wytrzymać huragan kategorii 5, a jego trwałość miała przekroczyć 100 lat. Co więcej, jako pierwszy most świecie był zbudowany w całości z samoczyszczącego się betonu.

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o:
Komentarze (113)
Miami: runął betonowy most dla pieszych, cztery osoby nie żyją
Zaloguj się
 • dmbdmb

  Oceniono 12 razy 10

  Co autor miał na myśli:
  "Na razie NIE wiadomo o jednej ofierze śmiertelnej i sześciu rannych."???

 • Tomasz _mecz

  Oceniono 8 razy 8

  WASZ TEKST: Na razie nic nie wiadomo o jednej ofiarze smiertelnej i 6 rannych. Noz ku..., przeraża mnie jakimi jesteście partaczami i chyba pora zmienić źródło wiadomości, na takie, w którym nie ma kilku błędów w KAŻDYM artykule. Wstydu nie macie? Jak ja bym takie błędy sądził w korespondencji z Klientami, to bym nigdy nic nie sprzedał. Naprawdę jesteście strasznymi partaczami.

 • Kuba Cube

  Oceniono 8 razy 8

  jakie "oddano do użytku"??? przecież widać że nie ma zejścia a i wejście na ową kładkę nie było skończone... co za baran to pisał???

 • cometto-pl

  Oceniono 12 razy 8

  Nie wiem czy most był "oddany do użytku", ale na pewno nie był jeszcze ukończony. Miał być jeszcze podwieszony - nie wiem co za mózg wymyślił, że można zostawić przęsło bez podwieszenia i bez żadnych podpór tymczasowych...

 • blasphemy

  Oceniono 4 razy 4

  Wesprę tego ucznia, który toczy nierówną walkę z polszczyzną. Otóż most to cyt: konstrukcja nadwodna łącząca brzegi rzeki, jeziora, zatoki itp., umożliwiająca przedostanie się na drugi brzeg. Kluczowe jest słowo "nadwodna". Wrzucenie do translatora angielskiego słowa 'bridge' nie załatwi sprawy. A zawaliła się kładka a nie most.

 • adin_null_adin

  Oceniono 8 razy 4

  Sztuka inżynierska upada czy deweloper ciął koszty do "martwego"? Niedawno wiadukt w Brazylii, most w Peru, dziś kładka w Miami.

 • kretek_bladzi

  Oceniono 6 razy 4

  No cóż, skoro buduje się most podwieszany lub wiszący od przęseł, zamiast pylonów to efekt może być taki jak na filmie.
  Komputer wszysto policzył, papier wszystko przyjął, ale ktoś zapomniał o obciążeniach podczas montażu. Miało być szybko, jak z klocków, ale tego typu konstrukcji tak się nie da

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX